Dracaena surculosa ‘Aurea’ Dracena rozgałęziona

Cena: 35,99 zł

2-C-12-01533-NA-K2

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Dracaena surculosa ‘Aurea’ Dracena rozgałęziona

Dracena o niezwykle ozdobnych, żółto-zielonych liściach w paskowane i plamiste wzory. Świetliste plamki na liściach wyglądają jak złoty pył. Nazywana jest draceną - bambusem.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Dracena rozgałęziona 'Aurea'

Rzadko spotykana w sprzedaży dracaena surculosa 'Aurea' ma niezwykle dekoracyjne liście, które przyciągają wzrok żywą barwą i bogatym ornamentem. Jest niewątpliwie oryginalną ozdobą wnętrz o nieco egzotycznym, azjatyckim wyglądzie. Jej największą ozdobą są lancetowate, wydłużone liście, które złocistym kolorytem rozświetlają całą roślinę. Oprócz soczystej, żółto - limonkowej barwy, liście są bogato zdobione paskowanymi i plamistymi deseniami. Przez środek blaszki liściowej, wzdłuż nerwu głównego, przebiegają cienkie zielone pasy. Na pasiastym deseniu świetliście migoczą żółto-kremowe, nierównomiernie rozmieszczone plamki o nieostrych brzegach. Wyglądają jak złoty pył rozsypany na żółtych liściach. Dracaena surculosa 'Aurea' tworzy pokrój przypominający nieco niskiego bambusa i z tego powodu przylgnęła do niej potoczna nazwa Dracena-Japoński Bambus. W uprawie domowej ma powolny wzrost, ale może osiągnąć ponad metr wysokości. Jednak dla ładnego i gęstego pokroju, roślina powinna być co jakiś czas przycinana. W domu kwitnie rzadko, ale może się zdarzyć, że uszczęśliwi nas kremowymi pajączkowatymi kwiatami, które pojawią się na szczytach pędów. Do pięknego wybarwienia potrzebuje stanowiska dobrze oświetlonego z rozproszonym światłem.

Walory draceny rozgałęzionej 'Aurea':

  • żółto-zielona jaskrawa barwa liści
  • liście nakrapiane i zdobione zielonymi paskami
  • atrakcyjny pokrój
  • z wyglądu przypomina niskiego bambusa
  • świetliste ubarwienie
  • nietuzinkowa ozdoba wnętrz

Pielęgnacja draceny 

Dracena preferuje stanowiska jasne, jednak nie bezpośrednio nasłonecznione. Podłoże powinno być żyzne, przepuszczalne. Roślinę podlewamy dopiero w momencie, gdy wierzchnia warstwa podłoża zupełnie przeschnie. Dracena uwielbią dużą wilgotność powietrza, dlatego konieczne jest jej częste zraszanie. W okresie letnim zasilamy ją raz w tygodniu nawozem o zwiększonej dawce potasu. Zimą temperatura nie powinna spadać poniżej 15 st.C.  

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 12 cm. Wysokość rośliny mierzona wraz z doniczką to około 30-35 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

Zdjęcie sadzonki Draceny 'Green White'

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokość50-100 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liścizielony
Kolor kwiatówbiały
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódF -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Dracaena surculosa ‘Aurea’ Dracena rozgałęziona

Dracaena surculosa ‘Aurea’ Dracena rozgałęziona

Dracena o niezwykle ozdobnych, żółto-zielonych liściach w paskowane i plamiste wzory. Świetliste plamki na liściach wyglądają jak złoty pył. Nazywana jest draceną - bambusem.

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem