Wysyłki roślin ruszyły pełną parą. Czas realizacji zamówienia to aktualnie 5 dni.SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Aglaonema 'Veronica' Aglonema

Cena: 79,99 zł

2-C-12-01577-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Veronica' Aglonema

Rzadko spotykana aglonema o jaskrawo wybarwionych, dużych i jajowatych liściach. Zachwyca złocisto-zieloną barwą i wyrazistą, mocną linią czerwonych nerwów. Cechuje ją zwarty i krępy pokrój. Rarytas dla kolekcjonerów!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Aglonema 'Veronica' 

Zachwycająca i rzadko spotykana w sprzedaży odmiana o niezwykłym, jaskrawym wybarwieniu liści i zwartym pokroju. Aglonema 'Veronica' urzeka dużymi, jajowatymi liśćmi, które są osadzone na jasnoróżowych ogonkach. Blaszka liściowa błyszczy jak wypolerowana i przepięknie mieni się trzema kontrastowymi barwami. Złocisto-żółta barwa przeplata się z różnymi odcieniami zieleni, tworząc nieregularne plamy pomiędzy nerwami bocznymi. Jednak najbardziej przyciąga wzrok jaskrawoczerwony nerw główny, od którego rozchodzą również czerwone, lecz mniej intensywnie wybarwione, łukowato wygięte nerwy boczne. Spodnia strona blaszki liściowej ma barwę jasnoróżową, podobnie jak ogonki liściowe. Każdy liść może się nieco różnić nasyceniem i wybarwieniem. Aglaonema 'Veronica' rozjaśni i ożywi swą jaskrawą barwą niejedno cieniste wnętrze.

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

Walory aglonemy 'Veronica':

  • duże, jajowate i błyszczące liście
  • atrakcyjna, jaskrawa kolorystyka
  • złocisto-zielona barwa liści z jaskrawoczerwonymi nerwami
  • roślina cienioznośna
  • łatwa w uprawie
  • rzadko spotykana odmiana

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej. Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin zielonych. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 12 cm. Wysokość rośliny z doniczką to około 25-30 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

Zdjęcie sadzonki Aglaonema

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokość30-50 cm
Wymagania wodnewysokie
Kolor liściwielobarwny
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódJ -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aglaonema 'Veronica' Aglonema

Aglaonema 'Veronica' Aglonema

Rzadko spotykana aglonema o jaskrawo wybarwionych, dużych i jajowatych liściach. Zachwyca złocisto-zieloną barwą i wyrazistą, mocną linią czerwonych nerwów. Cechuje ją zwarty i krępy pokrój. Rarytas dla kolekcjonerów!

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem