Niższe koszty dostawy. Przesyłka już od 15,99 zł!  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Wysyłka roślin w okresie zimowym. Jak zabezpieczamy przesyłki SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Callisia gentlei var. elegans Smużyna wyniosła

Cena: 21,99 zł

2-B-12-01714-NA-K3

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Callisia gentlei var. elegans Smużyna wyniosła

Tropikalna, płożąca smużyna o ciemnozielonych liściach pokrytych srebrzysto-białymi paskami. Roślina łatwa w uprawie, przypominająca z wyglądu trzykrotkę.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Smużyna wyniosła

Callisia rośnie w naturze w poszyciu lasów tropikalnych m.in. Meksyku i Argentyny. Jest uroczą, filigranową, płożącą rośliną o drobnych liściach. Nazwa Callisia pochodzi od greckiego słowa „kallos”, co oznacza „piękno”.

Callisia gentlei var. elegans tworzy rozgałęzioną, wzniesioną lub miejscowo płożącą się i przewieszającą kępę, która ma tendencję do rozrastania się na boki. Liście są ciemnozielone, pokryte srebrzysto-białymi paskami, biegnącymi przez całą długość blaszki i gęsto pokrywają wydłużone pędy. Podobieństwo do trzykrotki pasiastej powoduje, że często te rośliny są mylone. Callisia elegans zakwita na szczytach pędów małymi, białymi trójpłatkowymi kwiatami. Najładniej wygląda w wiszących pojemnikach lub w wysokich, ale nie za dużych kwietnikach, tworząc ładny przewieszający się pokrój. Z kolei w szerokich i płaskich pojemnikach będzie płożyła się po powierzchni gleby. Callisia elegans często wykorzystywana jest jako roślina do terrarium.

Walory smużyny 'Elegans' :

  • zielono - białe ubarwienie
  • atrakcyjne pasiaste liście
  • kontrast kolorystyczny liści
  • pokrój rozłożystej ale zwartej kępy
  • roślina wykorzystywana w terrarium

Uprawa i pielęgnacja Callisii:

Callisia preferuje stanowiska jasne, ale z rozproszonym światłem. Bezpośrednie słońce zalecane jest jedynie rano i późnym popołudniem. Najładniejsze są młode rośliny, ponieważ z wiekiem pędy wyciągają się i przerzedzają. Roślinę warto więc co jakiś czas odmłodzić, usuwając zaschnięte liście, przycinając i ukorzeniając nowe sadzonki. Preferuje glebę przepuszczalną o dużej zawartości substancji organicznej. Callisia wymaga stale wilgotnego podłoża, więc należy ją często podlewać. Nawożenie powinno być oszczędne, w sezonie wegetacyjnym nawozi się roślinę co 2 tygodnie ¼ zalecanej dawki nawozu.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 12 cm. Wysokość rośliny mierzona z doniczką to ok. 15 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

Zdjęcie sadzonki Filodendrona pnącego

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liścizielony
Kolor kwiatówbiały
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódH -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Callisia gentlei var. elegans Smużyna wyniosła

Callisia gentlei var. elegans Smużyna wyniosła

Tropikalna, płożąca smużyna o ciemnozielonych liściach pokrytych srebrzysto-białymi paskami. Roślina łatwa w uprawie, przypominająca z wyglądu trzykrotkę.

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem