Hoya sigillatis Hoja

Cena: 99,99 zł

2-B-12-01771-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Hoya sigillatis Hoja

Jedna z piękniejszych hoi! Urzeka unikatowym, zielono – fioletowym ubarwieniem liści ze srebrzystymi plamkami. Zakwita olśniewającymi baldachami morelowo – pomarańczowych kwiatów.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Hoja sigillatis -kolekcjonerska

Hoya sigillatis pochodzi z Borneo, została niedawno sklasyfikowana i opisana, więc z pewnością będzie cenną perełką w kolekcjach roślin domowych. Ze względu na niezwykłe ubarwienie liści uznawana jest za jedną z piękniejszych hoi. Liście mają lancetowaty kształt ze szpiczastym wierzchołkiem i dorastają do około 7 cm długości oraz 1,20 cm szerokości. Górna strona blaszki liściowej ma zieloną barwę i pokryta jest obficie wieloma szarymi plamkami, natomiast rewers liścia ma fioletowo-purpurowe ubarwienie. Na stanowiskach słonecznych liście nabierają pięknych, czerwonych rumieńców. Hoya sigillatis swoją urodę zawdzięcza nie tylko pięknie wybarwionym liściom. Urzekające są również jej morelowo-pomarańczowe kwiaty ze złocistym pięciogwiazdkowym przykoronkiem. Zebrane są one w baldachowate kwiatostany po 20 – 25 pojedynczych kwiatów. Kwitną około tygodnia, a ciekawostką jest to, że zakwitają w nocy i nie mają typowego dla hoi zapachu, jedynie ledwo wyczuwalną woń. Hoya sigillatis najpiękniej prezentuje się w wiszących pojemnikach lub wspinając się po kratkach i podporach.

Walory hoji sigillatis:

  • pokrój pnący lub zwisający
  • atrakcyjne wybarwienie liści
  • efektowne srebrzyste plamki na liściach
  • morelowo- pomarańczowe kwiaty
  • roślina łatwa w uprawie
  • unikalna i rzadka w sprzedaży perełka dla kolekcjonerów

Wymagania i pielęgnacja Hoyi:

Hoya jest łatwą i wdzięczną rośliną w uprawie domowej. Przyzwyczajona w naturze do trudnych warunków, nie wymaga w mieszkaniu nadmiernej pielęgnacji i troski. Warto jednak pamiętać o jej górskim pochodzeniu i potrzebie wysokiej wilgotności powietrza. Preferuje stanowisko ciepłe z dużą ilością rozproszonego światła. Dość dobrze znosi suszę , jednak nie powinno się doprowadzić do całkowitego przesuszenia podłoża. Jest natomiast bardzo wrażliwa na zastój wody i przelanie, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Jako podłoża można użyć mieszanki ziemi o pH lekko kwaśnym, zawierającej torf, włókna kokosowe, gruboziarnisty piasek, perlit lub pumeks. Najlepiej rośnie w przyciasnych pojemnikach, prowadzona przy podporach lub w formie zwisającej.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 12 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki. 

https://zielony-parapet.pl/allegro/zdjecia_sadzonek/hoya_carnosa%20_tricolor.jpg

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokośćpowyżej 100 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liścizielony
Kolor kwiatówpomarańczowy
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójpnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłódJ -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya sigillatis Hoja

Hoya sigillatis Hoja

Jedna z piękniejszych hoi! Urzeka unikatowym, zielono – fioletowym ubarwieniem liści ze srebrzystymi plamkami. Zakwita olśniewającymi baldachami morelowo – pomarańczowych kwiatów.

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem