Aglaonema 'Electric Lime'

Cena: 39,99 zł

2-B-12-01781-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Electric Lime'

Aglonema o srebrzysto zielonych liściach podkreślanych przez energetyzujący, limonkowo złocisty nerw główny.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Aglonema 'Electric Lime'

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

'Electric Lime' to zaskakująca nowość na rynku aglonem, która wykorzystuje dziedzictwo genetyczne starych, znanych odmian o oliwkowo zielonym ubarwieniu. Na grubych, wydłużonych, lekko pofalowanych liściach dominuje srebrzysta barwa urozmaicona ciemno zieloną mozaiką. Zielony barwnik gromadzi się zwłaszcza w okolicach nerwów głównych liści, a dodatkowo jest nieregularnie rozproszony w okolicach ich brzegów. Kremowo białe ogonki liściowe pięknie harmonizują ze stonowaną kolorystyką liści. Najbardziej wymownym walorem 'Electric Lime' jest złocisto zielony kolor podkreślający nerwy główne. Pięknie kontrastuje on z ciemną zielenią tych obszarów oraz nadaje jej wyjątkowego, energetyzującego smaczku. Odmiana pełna wigoru dorastająca do 50-60 cm.

Walory Aglaonemy 'Electric Lime'

  • księżycowa kolorystyka
  • jaskrawy, limonkowy kolor nerwów głównych
  • białe ogonki liściowe
  • liście delikatnie pofalowane, nieco wydłużone
  • łatwa w uprawie
  • nowość na rynku

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej.

Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin zielonych. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 12 cm. Wysokość rośliny z doniczką to około 20-30 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

   Aglaonema 'Green Bowl'

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokość30-50 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liściwielobarwny
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódJ -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aglaonema 'Electric Lime'

Aglaonema 'Electric Lime'

Aglonema o srebrzysto zielonych liściach podkreślanych przez energetyzujący, limonkowo złocisty nerw główny.

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem