Alocasia 'Sarian' Alokazja

Cena: 119,00 zł

2-C-17-01783-NA-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Alocasia 'Sarian' Alokazja

Oszałamiająca alokazja o ogromnych, zielonych liściach z wyraźnym jasnym unerwieniem. Smukła i pionowa sylwetka, długie ogonki i strzelisty kształt liści zachwycają od pierwszego wejrzenia.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Alokazja 'Sarian' -kolekcjonerska

Alokazja 'Sarian' jest hybrydą powstałą ze skrzyżowania dwóch filipińskich alokazji - A. zebrina i A. micholitziana. W klimacie tropikalnym, gdzie ma znakomite warunki do wzrostu osiąga wysokość nawet 3 metrów. W uprawie domowej jest dużo niższa i dorasta do 1,0 – 1,5 m wysokości. Tworzy wysoki, wyprostowany pokrój, a jej niezaprzeczalną ozdobą są ogromne, wydłużone i strzałkowate liście o błyszczącej powierzchni i falisto powcinanych krawędziach. Mają one ciemnozieloną barwę, na której rysuje się kontrastowa, wyraźna i jasna sieć nerwów. Liście wyrastają pionowo, nadając roślinie bardzo eleganckiej i smukłej sylwetki. Pionowe ułożenie liści odsłania niezwykle dekoracyjne, wysokie, grube ogonki liściowe, które ozdobione są nieregularnymi „tygrysimi” pasami. Ten pasiasty deseń 'Sarian' odziedziczyła po alokazji zebrina. Alocasia 'Sarian' jest rzadko spotykanym w sprzedaży rarytasem. Z pewnością wzbogaci niejedną kolekcję roślin domowych i będzie przepiękną egzotyczną ozdobą nowoczesnych wnętrz.

Walory alokazji 'Sarian':

  • ogromne, błyszczące liście
  • widowiskowy jasny rysunek nerwów na ciemnozielonym tle
  • grube, paskowane ogonki liściowe
  • wysoki wzrost
  • pionowy, elegancki pokrój
  • rarytas dla kolekcjonerów

Pielęgnacja alokazji

Alokasia 'Sarian' preferuje gleby żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne, zdrenowane. Stanowisko powinno być jasne, jednak nie bezpośrednio nasłonecznione. Roślina najlepiej czuje się w temperaturze około 18-21 st.C. Uwielbia dużą wilgotność powietrza, dlatego konieczne jest jej delikatne zraszanie miękką wodą. Rośliny nie można przelać, ani przesuszyć. W okresie zimowym podlewanie należy znacznie ograniczyć. Od wiosny do jesieni alokazię zasilamy co dwa tygodnie nawozem wieloskładnikowym. Młodsze rośliny przesadzamy wiosną każdego roku, u starszych okazów wystarczy wymienić wierzchnią warstwę podłoża.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 17 cm. Wysokość rośliny mierzona wraz z doniczką to ok. 50-60 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.https://zielony-parapet.pl/allegro/zdjecia_sadzonek/alocasia_polly.JPG

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokośćpowyżej 100 cm
Wymagania wodnewysokie
Kolor liścizielony
Trudność uprawydla zaawansowanych
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódG -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Alocasia 'Sarian' Alokazja

Alocasia 'Sarian' Alokazja

Oszałamiająca alokazja o ogromnych, zielonych liściach z wyraźnym jasnym unerwieniem. Smukła i pionowa sylwetka, długie ogonki i strzelisty kształt liści zachwycają od pierwszego wejrzenia.

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem