Niższe koszty dostawy. Przesyłka już od 15,99 zł!  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Wysyłka roślin w okresie zimowym. Jak zabezpieczamy przesyłki SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Epiphyllum guatemalense f. monstrosa Kaktus storczykowy

Cena: 39,99 zł

2-B-12-00508-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Epiphyllum guatemalense f. monstrosa Kaktus storczykowy

Oszałamiający kaktus o zaskakującym kształcie. Posiada skręcone, spiralne, zakrzywione łodygi o jasnozielonym kolorze, przypominające liście. Wytwarza duże, białe kwiaty o szerokości około 7 cm, które otwierają się w nocy.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Kaktus storczykowy 'Monstrose'

Oszałamiający kaktus o zaskakującym kształcie. Posiada skręcone, spiralne, zakrzywione łodygi o jasnozielonym kolorze, przypominające liście. W naturalnym środowisku kształt łodyg pomaga zgromadzić roślinie jak największą ilość światła i wilgoci. Gatunek ten występuje w tropikalnych dżunglach. Zaliczany jest do epifitów, czyli roślin, które rosną w koronach drzew, podobnie jak np. storczyki. Z tego względu kaktusy te nazywane są także roślinami powietrznymi (air plant) podobnie jak oplątwy. Epifyllum wytwarza białe kwiaty o szerokości około 7 cm, które otwierają się w nocy. Dzieje się tak, ponieważ w naturze kwiaty są zapylane przez ćmy i nietoperze, a te nocne zwierzęta z łatwością dostrzegają duże, białe kwiaty. Po zapyleniu kwiatów powstają owalne, jasnoróżowe owoce, które są jadalne. Roślina jest również samopylna, a owoce mogą tworzyć się nawet bez pomocy owadów i ssaków. Te niezwykłe rośliny bywają często nazywane Kaktusami Storczykowymi. Najładniej prezentują się jako rośliny zwisające, które tworzą z czasem imponujące girlandy o spiralnych łodygach!

Walory Ephiphyllum guatemalense:

 • skręcone łodygi przypominające serpentyny
 • piękne kwiaty otwierające się po zmierzchu
 • jadalne, jasnoróżowe owoce
 • niezwykły wygląd rośliny
 • gatunek rzadko spotykany

Uprawa i pielęgnacja Ephiphyllum guatemalense:

 • największym zagrożeniem dla rośliny jest przelanie, dlatego należy zadbać o dobry drenaż
 • podłoże powinno być stale lekko wilgotne, ale bez zastoju wody w donicy
 • dobrą praktyką jest podlewanie dopiero w momencie, gdy wierzchnia warstwa podłoża jest sucha
 • można wykorzystać podłoże do kaktusów i sukulentów z dodatkiem włókien kokosowych
 • stanowisko jasne, ze światłem rozproszonym, ale bez bezpośredniego nasłonecznia - najlepsza będzie ekspozycja wschodnia, dostarczająca porannych promieni słońca
 • jeśli roślina będzie się dobrze czuła na swoim stanowisku nie warto jej przestawiać, ponieważ nie lubi zmiany miejsca

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 12 cm. Wysokość rośliny mierzona wraz z doniczką to ok. 20-25 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.

https://zielony-parapet.pl/allegro/zdjecia_sadzonek/epiphyllum_anguliger8.jpg

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokośćpowyżej 100 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liścizielony
Kolor kwiatówbiały
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójpnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłódH -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Epiphyllum guatemalense f. monstrosa Kaktus storczykowy

Epiphyllum guatemalense f. monstrosa Kaktus storczykowy

Oszałamiający kaktus o zaskakującym kształcie. Posiada skręcone, spiralne, zakrzywione łodygi o jasnozielonym kolorze, przypominające liście. Wytwarza duże, białe kwiaty o szerokości około 7 cm, które otwierają się w nocy.

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem