Chamaedorea metallica

Cena: 49,99 zł

Program lojalnościowy

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 49 punktów lojalnościowych.. Twój koszyk wyniesie 49 punktów. W przypadku produktów występujących w różnych wariantach rozmiarowych podana suma dotyczy wariantu o najwyższej cenie. Punkty mogą być zamienione na jeden bon o wartości 4,90 zł. Czytaj więcej


R-NA-C-14-00770

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Chamaedorea metallica

Intrygująca roślina doniczkowa, która oczarowuje swoim metalicznym połyskiem. W naturalnym środowisku można zaobserwować ją na obszarze lasów tropikalnych w południowo-wschodnim Meksyku. Docelowo dorasta do około 120-150 centymetrów wysokości. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Chamaedorea metallica -palma o błękitnych liściach

Intrygująca roślina doniczkowa, która oczarowuje swoim metalicznym połyskiem. W naturalnym środowisku można zaobserwować ją na obszarze lasów tropikalnych w południowo-wschodnim Meksyku. Chamaedorea metallica cechuje się dość wolnym tempem wzrostu, ale warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ docelowo dorasta do około 120-150 centymetrów wysokości i odwdzięcza się zjawiskową urodą. Posiada smukłą łodygę, która udekorowana jest koroną liści o falistej strukturze. Ich kształt przez charakterystyczne wycięcie często porównywany jest do kształtu rybiego ogona. Ulistnienie przyciąga wzrok swoją nieziemską niebiesko-zieloną kolorystyką, która ujawnia się z wiekiem. Kiedy zapewnimy roślinie odpowiednią wilgotność oraz delikatnie zacienione stanowisko uwydatniony zostanie jej oczarowujący srebrzysto-metaliczny połysk. Chamaedorea metallica jest gatunkiem rzadko spotykanym, na tle innych palm domowych wyróżnia się oszałamiającą kolorystyką oraz niecodzienną budową liści.

Walory Chamaedorea metallica:

  • wolne tempo wzrostu
  • czarujący, metaliczny połysk
  • niebiesko-zielone ubarwienie liści
  • charakterystyczny kształt liści przypominający rybi ogon
  • elegancka ozdoba wnętrz

Wymagania Chameodory

Chamaedorea to roślina łatwa w uprawie. Najodpowiedniejsze będzie dla niej stanowisko jasne o rozproszonym świetle lub delikatnie ocienione. Zbyt duże nasłonecznienie powoduje poparzenia liści. Do uprawy zaleca się zastosowanie podłoża lekko kwaśnego, żyznego, przepuszczalnego, zdrenowanego, próchniczego. Roślinę przesadzamy dopiero w momencie, gdy doniczka robi się dla niej za ciasna. Najlepiej rozwijają się w równomiernie wilgotnym, dobrze przepuszczalnym podłożu i nie należy dopuścić do jego wyschnięcia między podlewaniami. Do nawadniania rośliny najlepsza będzie woda przegotowana o temperaturze pokojowej. Gatunek preferujący chłodne pomieszczenia (temperatura co najwyżej pokojowa) oraz miejsca ocienione.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 14 cm. Wysokość rośliny mierzona z doniczką to 40-50 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki. 

    Chamaedorea Metallica

Opis

Miejsce/stanowiskojasne lub ocienione
Docelowa wysokośćpowyżej 100 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liścizielony
Kolor kwiatówżółty
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójdrzewkowaty

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Chamaedorea metallica

Chamaedorea metallica

Intrygująca roślina doniczkowa, która oczarowuje swoim metalicznym połyskiem. W naturalnym środowisku można zaobserwować ją na obszarze lasów tropikalnych w południowo-wschodnim Meksyku. Docelowo dorasta do około 120-150 centymetrów wysokości. 

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem