Rośliny odpowiednio zabezpieczamy przed chłodem na czas wysyłki!    SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

PRZECENA 50% Dischidia pectinoides var. platyphylla

Cena: 17,49 zł

34,99 zł brutto

Program lojalnościowy

Nie ma punktów za ten produkt, ponieważ już jest na niego promocja. Czytaj więcej


2-B-11-00876-NA

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

PRZECENA 50% Dischidia pectinoides var. platyphylla

Przykuwa wzrok oryginalnym ulistnieniem budzącym skojarzenia z tarczami przylegającymi ściśle do powierzchni, do której wrosły łodygi. Naprzeciwległy układ liści w połączeniu z ich pokaźnym rozmiarem zapiera dech w piersiach. W uprawie domowej gatunek ten równie pięknie prezentuje się jako zwisająca roślina o pokroju kaskadowym.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Dischidia platyphylla -egzotyczne pnącza  (Dischidia cleistantha, D. imbricata)

Nietuzinkowa, urzekająca, niespotykana -taka właśnie jest pochodząca z Filipin Dischidia platyphylla. W naturze jest epifitycznym pnączem porastającym wilgotne, ciepłe lasy filipińskiej dżungli. Jej pędy mogą osiągać nawet 2 metry długości wspinając się po konarach drzew. Szybki wzrost możliwy jest dzięki korzonkom przybyszowym, które wyrastają licznie z kątów liści. Przykuwa wzrok oryginalnym ulistnieniem budzącym skojarzenia z tarczami przylegającymi ściśle do powierzchni, do której wrosły łodygi. Naprzeciwległy układ liści w połączeniu z ich pokaźnym rozmiarem zapiera dech w piersiach. W uprawie domowej gatunek ten równie pięknie prezentuje się jako zwisająca roślina o pokroju kaskadowym. Można ją również wykorzystać w terrarium. Uroku dodaje jej żywa barwa zielonego jabłuszka obejmująca w równym stopniu łodygi i liście. Na spodniej stronie blaszek liściowych spotkać można dodatkowo purpurowe rumieńce. Gatunek bardzo interesujący i unikatowy - w powszechnym obrocie praktycznie nieosiągalny!

Walory Dischidii platyphylla

  • duże, naprzeciwległe liście o tarczowatym kształcie
  • żywo zielona barwa
  • ciekawy układ pędów i liści
  • czerwono podbarwiony spód liści
  • szybki wzrost
  • gatunek kolekcjonerski, trudno dostępny


Uprawa i wymagania Dischidii platyphylla

Aby dobrze się rozwijała musimy zapewnić jej warunki podobne do tych, które daje jej wilgotny las o umiarkowanej temperaturze. Temperatura pokojowa jest w zupełności wystarczająca do całorocznej uprawy. Ze względu na fakt, że jest epifitem, podstawą sukcesu w uprawie będzie wilgotne, bardzo przepuszczalne podłoże, które dobrze utrzymuje wilgoć, ale nigdy nie gromadzi zbyt dużej ilości wody w krótkim czasie. Warto użyć mieszanki zawierającej dużą ilość keramzytu, włókien kokosowych i perlitu, np. takiej. Nawozimy regularnie nawozem dla storczyków od wiosny do jesieni. Aby cieszyć się szybkim wzrostem, zapewnijmy Dischidii dużą ilość rozproszonego światła, a w okresie grzewczym nie żałujmy czasu na częste zraszanie jej liści.

Poniżej zdjęcie przecenionych roślin

Sadzonki drugiej kategorii w doniczkach o średnicy 10,5 cm (PRZECENA -50% ceny regularnej). Rośliny zdrowe, jednak wizualnie odbiegające od standardu. 

Dischidia pectinoides platyphylla

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokośćpowyżej 100 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liścizielony
Kolor kwiatówbiały
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójpnący lub wiszący

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

PRZECENA 50% Dischidia pectinoides var. platyphylla

PRZECENA 50% Dischidia pectinoides var. platyphylla

Przykuwa wzrok oryginalnym ulistnieniem budzącym skojarzenia z tarczami przylegającymi ściśle do powierzchni, do której wrosły łodygi. Naprzeciwległy układ liści w połączeniu z ich pokaźnym rozmiarem zapiera dech w piersiach. W uprawie domowej gatunek ten równie pięknie prezentuje się jako zwisająca roślina o pokroju kaskadowym.

snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno -zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód do średniej temperatury panującej w kraju?

Każda z roślin występuje na określonym obszarze kuli ziemskiej, który cechuje maksymalny, odnotowany spadek temperatury. Oznacza to, że w naturze dany gatunek znosi chłód w określonych badaniami granicach terytorium, poza którym naturalnie nie występuje. Podział ten został wprowadzony przez  Departament Rolnictwa USA i nosi nazwę stref klimatycznych (USDA zones). Na tej podstawie oraz w oparciu o doświadczenia własne podzieliliśmy dostępne w naszej ofercie rośliny wg grup odporności na chłód, aby móc określić sposób ich zabezpieczenia przed zimnem lub konieczność wstrzymania możliwości wysyłki.

Czytaj więcej

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem