BIONEM–OFF 2,5 mln nicieni na ziemiórki i wciornastki

Cena: 29,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

6-A-00-04361-KT

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

BIONEM–OFF 2,5 mln nicieni na ziemiórki i wciornastki

Preparat BIONEM–OFF jest przeznaczony do zwalczania ziemiórek i wciornastków w domowych uprawach roślin doniczkowych. Ta naturalna metoda zwalczania szkodników jest całkowicie bezpieczna dla zwierząt, ludzi i środowiska. Bionem-off wyeliminuje ziemiórki i wciornastki bez użycia chemii.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

Pożyteczne nicienie – naturalny wróg ziemiórek

Problem szkodników roślin doniczkowych dotyczy zapewne większości amatorów domowych dżungli. Zwykle, w przypadku pojawienia się szkodników na roślinach, w pierwszej kolejności zwalczamy je domowymi sposobami albo środkami chemicznymi. Czy pozbycie się nieproszonych gości jest możliwe bez użycia trującej chemii? Szkodzi ona bowiem nie tylko pasożytom, ale również roślinie, zwierzętom, a nawet naszym dzieciom i nam samym! Na szczęście coraz bardziej popularne są ekologiczne, nieszkodliwe dla ludzi i środowiska metody biologicznej ochrony roślin.

entonem w dawce do domu tylko w zp

Pożyteczne nicienie zjedzą larwy ziemiórek w podłożu Twoich roślin domowych

Ta bezpieczna alternatywa dla środków chemicznych polega na walce ze szkodnikami za pomocą ich naturalnych wrogów – roztoczy, nicieni lub bakterii. Jakie ekologiczne metody zwalczania szkodników możemy stosować, aby cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem zielonych podopiecznych? 

Dużą grupą organizmów używanych w zwalczaniu szkodników roślin domowych są drapieżne nicienie m.in. Steinernema feltiae, zjadające larwy ziemiórek i wciornastków. Nicienie aktywnie poszukują żywiciela, a po zetknięciu się z nim, przenikają do jego wnętrza, gdzie uwalniają symbiotyczne bakterie. Bakterie te przekształcają tkankę larwy w źródło pożywienia nicieni. Tam przechodzą swój cykl rozwojowy, w ten sposób zabijając szkodnika. Nicienie entomopatogeniczne są w 100% bezpieczne dla roślin, zwierząt i ludzi. Tylko owady mogą być ich żywicielami.

Więcej o biologicznych metodach zwalczania szkodników kwiatów domowych przeczytasz TUTAJ.

Zwalczanie ziemiórek w kwiatach domowych

Ziemiórkom sprzyja ciepło w pomieszczeniach i nadmierna wilgotność podłoża, a objawami ich żerowania jest żółknięcie, brązowienie i stopniowe zamieranie roślin. O ile dorosłe ziemiórki łatwo jest dostrzec, to larwy ukrywają się w podłożu, żerując i uszkadzając korzenie roślin. Największymi szkodnikami są więc żerujące larwy. Oprócz podgryzania korzeni i pędów, osłabiania i doprowadzania do obumarcia roślin, stwarzają też warunki do rozwoju infekcji grzybowych. Dorosłe okazy ziemiórek składają w podłożu jaja, dlatego należy je również wyeliminować. Latające owady nie są zjadane przez nicienie, dlatego rekomendujemy stosowanie preparatu BIONEM–OFF razem z żółtymi plastrami na ziemiórki.

Więcej o ziemiórkach w kwiatach domowych przeczytasz TUTAJ.

Jak aplikować pożyteczne nicienie?

1. Wyjmij pojemnik z nicieniami z opakowania i pozostaw na 30 minut w temperaturze pokojowej.

2. Całą zawartość opakowania rozmieszaj w co najmniej 12,5L wody o temperaturze 15-20℃.

3. Dokładnie wymieszaj nicienie z wodą i odczekaj 5 minut, aż produkt nasiąknie.

4. W celu zwalczenia larw ziemiórek zaaplikuj niewielką ilość gotowego roztworu do podłoża. W celu zwalczenia larw wciornastka spryskaj liście rośliny. Należy cały czas mieszać roztwór, aby zapobiec osiadaniu nicieni na dnie.

5. Po podaniu preparatu podlej roślinę wodą w ilości, dostosowanej do preferencji danego gatunku w celu równomiernego rozprowadzenia nicieni w podłożu.

6. Staraj się utrzymać wilgotne podłoże przez 2 tygodnie od momentu aplikacji.


Dawkowanie BIONEM–OFF - biologicznej metody na ziemiórki

Zawartość opakowania najlepiej wykorzystać podczas jednego zabiegu w całości, aplikując preparat na wszystkie doniczki w domowej dżungli. Nie rekomendujemy porcjowania preparatu BIONEM–OFF - może to wpływać na zmniejszenie skuteczności pożytecznych nicieni, ponieważ ich rozkład w opakowaniu nie jest jednorodny.

W czasie wykonywania zabiegu podłoże powinno być nawilżone, a jego temperatura powinna wynosić między 13-25°C.

Przechowywanie preparatu BIONEM–OFF

BIONEM–OFF 2,5 mln nicieni na ziemiórki i wciornastki to produkt o krótkim terminie ważności. Aby mógł zachować wszystkie swoje właściwości i odpowiednio spełniał dedykowane mu zadania, wymaga odpowiedniego transportu i właściwego przechowywania.

Nieprawidłowe przechowywanie produktu może spowodować obumarcie pożytecznych nicieni. 

Natychmiast po otrzymaniu przesyłki wyjmij opakowanie z kartonu. BIONEM–OFF należy przechowywać w lodówce, w temperaturze 2–6°C. Termin przydatności znajduje się na opakowaniu.

Zawartość opakowania BIONEM–OFF

Każde opakowanie zawiera 2,5 miliona nicieni Steinernema feltiae. Pożyteczne organizmy zmieszane są z obojętnym materiałem nośnym. Całe opakowanie (2,5 mln) nicieni wystarczy na skuteczne pozbycie się larw ziemiórek w około 350 doniczkach o średnicy 12 cm. 

Środki ostrożności

Zabiegi przy użyciu środka BIONEM–OFF najlepiej wykonywać wieczorem, ponieważ działanie bezpośrednich promieni słonecznych obniża jego skuteczność.
W przypadku oprysków ciśnienie robocze nie może przekraczać 12 bar. Należy stosować dysze o średnicy min. 0,5 mm (500 mikronów).
Już po tygodniu od pierwszego zastosowania zauważalne będą wyraźne efekty.

Wysyłka

Nicienie Steinernema feltiae są wrażliwe na temperaturę powyżej 6°C, dlatego wysyłane są w specjalnie przygotowanym opakowaniu z wkładem chłodzącym. W jednym opakowaniu możliwa jest wysyłka od 1 do 4 opakowań BIONEM–OFF.

Recenzje

4 Recenzje dla "BIONEM–OFF 2,5 mln nicieni na ziemiórki i wciornastki"

zabójca ziemiórek

Monika J 2024-04-09

jestem bardzo zadowolona z tych nicieni ,podałam wg zalecenia i praktycznie po dwóch tygodniach nie było ani jednej muszki.Preparat jest tak tanie można jeszcze raz podlać gdyby się pokazały jeszcze .Dodam,ze stosowałam tez żółte lepy.polecam ,bo to skuteczny środek

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Bardzo skuteczne

Barbara F 2023-01-31

Nicienie działają, a rośliny odżyły. Jednocześnie na kilkunastu lepach jest zaledwie kilka ziemiórek po 3 tygodniach od podlania roślin, co potwierdza skuteczność preparatu.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Bardzo skuteczny

Barbara F 2023-01-19

Super preparat. Prosty w aplikacji. Ziemiórki zniknęły, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Wreszcie skuteczny sposób!

Magdalena P 2022-06-08

Od lat ziemórki były u mnie zmorą - udawało się na jakiś czas ich pozbyć ale wracały - przywleczone raz w doniczce ziółek z marketu podarowanych przez troskliwą mamę wykończyły mi wiele roślin a ja wydałam nie-chcę-wiedzieć-ile na chemiczne środki. Przy mojej ilości doniczkowych kwiatów nicienie są niewiarygodnie wydajnym i wreszcie skutecznym sposobem. Spodziewałam się, że biologiczni wrogowie będą najlepsi ale nie sądziłam, że skuteczność będzie tak zachwycająca.

  • 7 z 8 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

BIONEM–OFF 2,5 mln nicieni na ziemiórki i wciornastki

BIONEM–OFF 2,5 mln nicieni na ziemiórki i wciornastki

Preparat BIONEM–OFF jest przeznaczony do zwalczania ziemiórek i wciornastków w domowych uprawach roślin doniczkowych. Ta naturalna metoda zwalczania szkodników jest całkowicie bezpieczna dla zwierząt, ludzi i środowiska. Bionem-off wyeliminuje ziemiórki i wciornastki bez użycia chemii.

Podobne produkty