Najbardziej skuteczny sposób na ZIEMIÓRKI - bez chemii  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

BIONEM–OFF 2 mln nicieni na ziemiórki i wciornastki

Cena: 26,99 zł

4-A-00-04361-KT

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

BIONEM–OFF 2 mln nicieni na ziemiórki i wciornastki

Preparat BIONEM–OFF jest przeznaczony do zwalczania ziemiórek i wciornastków w domowych uprawach roślin doniczkowych. Ta naturalna metoda zwalczania szkodników jest całkowicie bezpieczna dla zwierząt, ludzi i środowiska. Bionem-off wyeliminuje ziemiórki i wciornastki bez użycia chemii.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

Pożyteczne nicienie – naturalny wróg ziemiórek

Problem szkodników roślin doniczkowych dotyczy zapewne większości amatorów domowych dżungli. Zwykle, w przypadku pojawienia się szkodników na roślinach, w pierwszej kolejności zwalczamy je domowymi sposobami albo środkami chemicznymi. Czy pozbycie się nieproszonych gości jest możliwe bez użycia trującej chemii? Szkodzi ona bowiem nie tylko pasożytom, ale również roślinie, zwierzętom, a nawet naszym dzieciom i nam samym! Na szczęście coraz bardziej popularne są ekologiczne, nieszkodliwe dla ludzi i środowiska metody biologicznej ochrony roślin.

entonem w dawce do domu tylko w zpPożyteczne nicienie zjedzą larwy ziemiórek w podłożu Twoich roślin domowych

Ta bezpieczna alternatywa dla środków chemicznych polega na walce ze szkodnikami za pomocą ich naturalnych wrogów – roztoczy, nicieni lub bakterii. Jakie ekologiczne metody zwalczania szkodników możemy stosować, aby cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem zielonych podopiecznych? 

Dużą grupą organizmów używanych w zwalczaniu szkodników roślin domowych są drapieżne nicienie m.in. Steinernema feltiae, zjadające larwy ziemiórek i wciornastków. Nicienie aktywnie poszukują żywiciela, a po zetknięciu się z nim, przenikają do jego wnętrza, gdzie uwalniają symbiotyczne bakterie. Bakterie te przekształcają tkankę larwy w źródło pożywienia nicieni. Tam przechodzą swój cykl rozwojowy, w ten sposób zabijając szkodnika. Nicienie entomopatogeniczne są w 100% bezpieczne dla roślin, zwierząt i ludzi. Tylko owady mogą być ich żywicielami.

Więcej o biologicznych metodach zwalczania szkodników kwiatów domowych przeczytasz TUTAJ.

Zwalczanie ziemiórek w kwiatach domowych

Ziemiórkom sprzyja ciepło w pomieszczeniach i nadmierna wilgotność podłoża, a objawami ich żerowania jest żółknięcie, brązowienie i stopniowe zamieranie roślin. O ile dorosłe ziemiórki łatwo jest dostrzec, to larwy ukrywają się w podłożu, żerując i uszkadzając korzenie roślin. Największymi szkodnikami są więc żerujące larwy. Oprócz podgryzania korzeni i pędów, osłabiania i doprowadzania do obumarcia roślin, stwarzają też warunki do rozwoju infekcji grzybowych. Dorosłe okazy ziemiórek składają w podłożu jaja, dlatego należy je również wyeliminować. Latające owady nie są zjadane przez nicienie, dlatego rekomendujemy stosowanie preparatu Bionem-off razem z żółtymi plastrami na ziemiórki.

Więcej o ziemiórkach w kwiatach domowych przeczytasz TUTAJ.

Jak aplikować nicienieJak aplikować pożyteczne nicienie?

1. Wyjmij pojemnik z nicieniami z opakowania i pozostaw na 30 minut w temperaturze pokojowej.

2. Całą zawartość opakowania rozmieszaj w co najmniej 10L wody o temperaturze 15-20℃.

3. Dokładnie wymieszaj nicienie z wodą i odczekaj 5 minut, aż produkt nasiąknie.

4. W celu zwalczenia larw ziemiórek zaaplikuj niewielką ilość gotowego roztworu do podłoża. W celu zwalczenia larw wciornastka spryskaj liście rośliny. Należy cały czas mieszać roztwór, aby zapobiec osiadaniu nicieni na dnie.

5. Po podaniu preparatu podlej roślinę wodą w ilości, dostosowanej do preferencji danego gatunku w celu równomiernego rozprowadzenia nicieni w podłożu.

6. Staraj się utrzymać wilgotne podłoże przez 2 tygodnie od momentu aplikacji.

tabela dawkowania ENTONEM w uprawie doniczkowej

Dawkowanie BIONEM–OFF - biologicznej metody na ziemórki

Zawartość opakowania najlepiej wykorzystać podczas jednego zabiegu w całości, aplikując preparat na wszystkie doniczki w domowej dżungli. Nie rekomendujemy porcjowania preparatu BIONEM-FF- może to wpływać na zmniejszenie skuteczności pożytecznych nicieni, ponieważ ich rozkład w opakowaniu nie jest jednorodny.

Na własną odpowiedzialność możliwe jest porcjowanie preparatu. Należy wówczas przyjąć dane, zawarte w tabeli.

Przykład: Posiadasz 10 roślin w doniczce Ø12cm, 10 roślin w doniczce Ø16cm, 8 roślin w doniczce Ø18cm i 6 dużych roślin w doniczce Ø32cm.

Minimalną ilość wody do stworzenia roztworu obliczasz wg tabeli: 10x45ml+10x80ml+8x100ml+6x325ml=225ml+400ml+975ml=2,4L

Minimalną ilość nicieni do stworzenia roztworu obliczasz wg tabeli: 10x5600+10x10000+8x12700+6x40200=56000+100000+101600+241200=498800 nicieni, co stanowi 1/4 zawartości opakowania.

W czasie wykonywania zabiegu podłoże powinno być nawilżone, a jego temperatura powinna wynosić między 13-25°C.

Przechowywanie preparatu BIONEM-OFF

Natychmiast po otrzymaniu przesyłki wyjmij opakowanie z kartonu. BIONEM-OFF należy przechowywać w lodówce, w temperaturze 2–6°C. Data przydatności znajduje się na opakowaniu wraz z nr partii.

Zawartość opakowania BIONEM-OFF

Każde opakowanie zawiera 2 miliony nicieni Steinernema feltiae. Pożyteczne organizmy zmieszane są z obojętnym materiałem nośnym. Całe opakowanie (2 mln) nicieni wystarczy na skuteczne pozbycie się larw ziemiórek w około 350 doniczkach o średnicy 12 cm. 

Środki ostrożności

Zabiegi przy użyciu środka BIONEM-OFF najlepiej wykonywać wieczorem, ponieważ działanie bezpośrednich promieni słonecznych obniża jego skuteczność.
W przypadku oprysków ciśnienie robocze nie może przekraczać 12 bar. Należy stosować dysze o średnicy min. 0,5 mm (500 mikronów).
Już po tygodniu od pierwszego zastosowania zauważalne będą wyraźne efekty.

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

BIONEM–OFF 2 mln nicieni na ziemiórki i wciornastki

BIONEM–OFF 2 mln nicieni na ziemiórki i wciornastki

Preparat BIONEM–OFF jest przeznaczony do zwalczania ziemiórek i wciornastków w domowych uprawach roślin doniczkowych. Ta naturalna metoda zwalczania szkodników jest całkowicie bezpieczna dla zwierząt, ludzi i środowiska. Bionem-off wyeliminuje ziemiórki i wciornastki bez użycia chemii.

Podobne produkty