Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Coco nucifera Palma kokosowa

Cena: 79,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Coco nucifera Palma kokosowa

Atrakcyjna palma o pierzastych liściach, która kojarzy się z egzotycznymi wakacjami. Znana szczególnie z popularnych i powszechnie używanych orzechów kokosowych.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Palma kokosowa

Palma kokosowa pochodzi z Ameryki środkowej i Południowej, jednak obecnie rośnie w całej strefie tropikalnej, szczególnie wzdłuż brzegów mórz i oceanów. Jest chyba najbardziej znaną palmą, kojarzy się bowiem z tropikalnymi plażami i egzotycznym krajobrazem. Rozpowszechniona i sadzona nie tylko w celach ozdobnych, ale uprawiana też dla orzechów, z których robi się wiele produktów spożywczych. Łatwość naturalnego rozprzestrzeniania się zawdzięcza właśnie orzechom, które mają zdolność unoszenia się na wodzie i przenoszone droga morską łatwo zasiedlają nowe, przybrzeżne tereny. Palma kokosowa potocznie nazywana jest „drzewem tysiąca zastosowań”, ponieważ każda część rośliny jest użyteczna i wykorzystywana przez człowieka do produkcji wielu przydatnych narzędzi, materiałów i produktów spożywczych. Palma kokosowa jest też bardzo atrakcyjną rośliną ozdobną w uprawie domowej. Szczególnie chętnie uprawiane są młode palmy, których liście wyrastają z orzecha posadzonego połowicznie w podłożu. Początkowo liście mają kształt rybiego ogona, następnie dzielą się i staja się pierzaste. Z czasem tworzy się również włóknista kłodzina. W tropikalnych warunkach liście dorastają nawet do 6 metrów długości, a cała palma osiąga 40 metrów wysokości. W warunkach uprawy domowej jest zdecydowanie niższa i dorasta do ok. 3 metrów. Palma kokosowa jest atrakcyjną ozdobną, która wprowadzi nieco egzotycznego klimatu do wnętrz, jednak trzeba przeznaczyć na jej uprawę sporo miejsca.

Walory palmy kokosowej:

  • docelowo duży rozmiar
  • atrakcyjne pierzaste liście
  • efektowny orzech, z którego wyrasta młoda palma
  • włóknista kłodzina
  • widowiskowa, egzotyczna ozdoba wnętrz

Uprawa palmy kokosowej:

Palma kokosowa preferuje stanowisko dobrze oświetlone- bezpośrednie słońce i wysoką wilgotność powietrza. Temperatura uprawy powinna mieć zakres 18 - 21 °C. Podłoże musi być stale wilgotne, gdyż palma ta w naturach warunkach rośnie na brzegach oceanów i mórz. W lecie podlewać należy obficie minimum 2 razy na tydzień, zimą rzadziej, ale nie można dopuścić do przesuszenia bryły korzeniowej. Podłoże powinno być przepuszczalne i lekko kwaśne. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Młode palmy przesadza się co roku, a po kilku latach wymienia jedynie górną warstwę podłoża i odpowiednio zasila. Preferowane są doniczki wysokie i wąskie tzw. palmówki. Latem palmę kokosową można uprawiać na świeżym powietrzu, pamiętając o stopniowym przyzwyczajaniu jej do zewnętrznych warunków. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do palm.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Coco nucifera Palma kokosowa

Coco nucifera Palma kokosowa

Atrakcyjna palma o pierzastych liściach, która kojarzy się z egzotycznymi wakacjami. Znana szczególnie z popularnych i powszechnie używanych orzechów kokosowych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty