Rośliny odpowiednio zabezpieczamy przed chłodem na czas wysyłki!    SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Nawóz działający 8-9 miesięcy OSMOCOTE STANDARD -100 gram

Cena: 9,99 zł

Program lojalnościowy

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 9 punktów lojalnościowych.. Twój koszyk wyniesie 9 punktów. W przypadku produktów występujących w różnych wariantach rozmiarowych podana suma dotyczy wariantu o najwyższej cenie. Punkty mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,90 zł. Czytaj więcej


00528

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Nawóz działający 8-9 miesięcy OSMOCOTE STANDARD -100 gram

Dzięki nawozowi Osmocote Exact możesz na długi czas zapomnieć o nawożeniu swoich roślin domowych! Nawóz jest systematycznie i precyzyjnie uwalniany proporcjonalnie do warunków wzrostu oraz tempa zużywania go przez rośliny razem z dostępną wodą!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Opinie

Więcej informacji

Nawóz długo działający OSMOCOTE Exact 8-9 M -100 gram

Idealne rozwiązanie zapewniające precyzyjne dozowanie potrzebnych roślinom składników odżywczych przez okres 8-9 miesięcy od chwili aplikacji nawozu. Specjalna otoczka żywiczna powoduje stopniowe i regularne uwalnianie zawartych w granulkach soli mineralnych z makro- i mikro-elementami. Tempo uwalniania nawozu jest zależne od temperatury otoczenia oraz dostępności wody. W standardowych warunkach działanie nawozu trwa 8-9 miesięcy i rozpoczyna się około 1-2 tygodnie od czasu pierwszego kontaktu z wilgotnym podłożem. 

Dzięki nawozowi Osmocote Exact możesz na długi czas zapomnieć o nawożeniu swoich roślin domowych! Nawóz jest systematycznie i precyzyjnie uwalniany proporcjonalnie do warunków wzrostu oraz tempa zużywania go przez rośliny razem z dostępną wodą!

Przeznaczenie nawozu Osmocote Exact 8-9M

Osmocote Extact idealnie nadaje się do większości roślin domowych, takich jak monstery, filodendrony, epipremnum, pilee, figowce, syngonium, zielistki, hoje, peperomie, palmy, maranty, ceropegie, difenbachie, sansevierie itp.

Stosowanie i dawkowanie nawozu Osmocote Exact 8-9M:

Granulki należy rozsypać równomiernie na powierzchni podłoża i przykryć warstwą podłoża grubości 1-2 cm. Nawóz można zaaplikować również w czasie sadzenia mieszając go z podłożem. Optymalna ilość nawozu zależna jest od wymagań roślin i przedstawia się następująco:

 • rośliny doniczkowe o niskich wymaganiach: 3-4 g nawozu na 1 litr podłoża
 • rośliny doniczkowe o przeciętnych lub wyższych wymaganiach: 4-5 g nawozu na 1 litr podłoża

Skład nawozu:

 • Azot całkowity (N) 15%
 • Fosfor (P)3,9%
 • Potas (K)9,1%
 • Magnez (Mg)1,2%
 • Żelazo (Fe)0,45%
 • Mangan (Mn)0,06%
 • Bor 0,02%
 • Miedź (Cu) 0,050%
 • Molibden (Mo) 0,020%
 • Cynk (Zn) 0,015%

Ilość nawozu: 100 gram

100 gram wystarcza dla 20-30 litrów podłoża (np. dla 10 roślin w dużych, 3 litrowych donicach).

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Nawóz działający 8-9 miesięcy OSMOCOTE STANDARD -100 gram

Nawóz działający 8-9 miesięcy OSMOCOTE STANDARD -100 gram

Dzięki nawozowi Osmocote Exact możesz na długi czas zapomnieć o nawożeniu swoich roślin domowych! Nawóz jest systematycznie i precyzyjnie uwalniany proporcjonalnie do warunków wzrostu oraz tempa zużywania go przez rośliny razem z dostępną wodą!

snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno -zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód do średniej temperatury panującej w kraju?

Każda z roślin występuje na określonym obszarze kuli ziemskiej, który cechuje maksymalny, odnotowany spadek temperatury. Oznacza to, że w naturze dany gatunek znosi chłód w określonych badaniami granicach terytorium, poza którym naturalnie nie występuje. Podział ten został wprowadzony przez  Departament Rolnictwa USA i nosi nazwę stref klimatycznych (USDA zones). Na tej podstawie oraz w oparciu o doświadczenia własne podzieliliśmy dostępne w naszej ofercie rośliny wg grup odporności na chłód, aby móc określić sposób ich zabezpieczenia przed zimnem lub konieczność wstrzymania możliwości wysyłki.

Czytaj więcej

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem