Caladium 'Ice Cream'

Cena: 24,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-01838-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Caladium 'Ice Cream'

Odmiana o dużych, cienkich jak papier liściach koloru od różowego do kremowego oraz detalach w postaci kontrastującej zielonej siatki nerwów oraz czerwonych punktach rozsypanych po liściach!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Caladium 'Ice Cream' 

Caladium w naturze rośnie w amazońskim lesie tropikalnym. Znanych jest ok. 16 gatunków tego rodzaju, a wszystkie mają niezwykle piękne, barwne, strzałkowate, delikatne i cienkie liście. Caladium bardzo chętnie uprawiane są ze względu na atrakcyjne i ozdobne liście. Należą do roślin obrazkowatych - w ich przypadku można powiedzieć, że liście mają rzeczywiście „jak z obrazka”. Nerwy są wyraźnie zaznaczone i mocniej wybarwione, a na liściach tworzą się piękne rysunki i barwne plamy. Caladium wytwarza bulwy, które zimą przechowujemy w stanie bezlistnym, a wiosną sadzimy do nowego podłoża.

'Ice Ceam' to pełna wdzięku odmiana Caladium o dużych bardzo i cienkich liściach. Zaskakują one swoim rozmiarem i ubarwieniem, które zmienia się w zależności od fazy rozwoju od różowych do kremowo białych. Finezji nadają im jednak detale! Czerwone łatki wyglądające niczym plamy po przypadkowych chlapnięciach farbą snują się odważnie wśród kontrastującej, żywo zielonej siatki unerwienia. Ten magiczny, żywy obraz natura tworzy na płótnie z cienkiej, niemal przeźroczystej tkanki liścia. Kształt dużych, sercowatych blaszek liściowych podkreśla jasno zielone obramowanie. Młode liście są intensywnie różowe, czasem nawet czerwone. Dojrzałe natomiast kremowe, ale to nie reguła! Zależnie od warunków barwa zmienia się też jednocześnie na wszystkich liściach niezależnie od fazy rozwoju. Czy te wszystkie atrakcje mogą się mieścić w jednej roślinie? Caladium 'Ice Cream' jest żywym dowodem na to że tak!

Walory:

  • białe liście z siecią zielonych nerwów
  • czerwone akcenty nieregularnie rozmieszczone na liściach
  • wyraźny zielony rysunek nerwów 
  • blaszki liściowe delikatne i cienkie jak papier
  • roślina cienioznośna
  • niezwykła ozdoba wnętrz

Wymagania i pielęgnacja:

Caladium wymaga jasnego stanowiska, ale z rozproszonym światłem. Ustawienie rośliny bezpośrednio na słońcu spowoduje przypalenie jej cienkich liści. Lepiej zniesie gorsze warunki oświetleniowe niż ostre słońce. Preferuje temperaturę 20 °C i wyższą. Wymaga dużej wilgotności powietrza, jednak nie należy zraszać liści, gdyż pojawią się na nich plamy. Najlepiej ustawić doniczkę na podstawce z wodą i kamykami, tak żeby dno doniczki nie stykało się z wodą. Caladium wymaga podłoża przepuszczalnego, próchniczego z dodatkiem torfu i piasku. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. W lecie podlewa się roślinę obficie, tak aby podłoże było stale lekko wilgotne.  Nawożenie raz na 3 tygodnie połową zalecanej dawki nawozu do roślin o ozdobnych liściach. Późnym latem liście zaczynają żółknąc i usychać, wtedy należy stopniowo ograniczyć podlewanie, a z czasem całkowicie zaprzestać podlewania. Doniczki z bulwami przechowuje się zimą w suchym i ciemnym miejscu, w temperaturze 16 -18 °C. Od czasu do czasu można bardzo delikatnie zwilżyć podłoże, tak aby nie zasuszyć całkowicie bulw. Wiosną, jeśli udało nam się przechować bulwy, sadzimy je do nowego podłoża, podlewamy i ustawiamy w ciepłym i jasnym miejscu. Z uwagi na trudność przechowywania bulw, Caladium jest w naszym klimacie traktowane jako roślina jednoroczna i najlepiej wiosną kupić nowe, zdrowe i duże bulwy lub wyrośniętą roślinę z liśćmi.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Caladium 'Ice Cream'

Caladium 'Ice Cream'

Odmiana o dużych, cienkich jak papier liściach koloru od różowego do kremowego oraz detalach w postaci kontrastującej zielonej siatki nerwów oraz czerwonych punktach rozsypanych po liściach!

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty