Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Cyrtanthus spiralis Ognista Lilia

Cena: 36,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-09-02181-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Cyrtanthus spiralis Ognista Lilia

Zjawiskowy rarytas z Południowej Afryki! Roślina cebulowa o poskręcanych spiralnie liściach i ogniście czerwonych, widowiskowych kwiatostanach. Rzadka i kolekcjonerska!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Cyrtanthus spiralis Ognista Lilia

Cyrtanthus to rośliny cebulowe, które pochodzą z Afryki Południowej, a w szczególności rosną na południowym wybrzeżu RPA. Niesamowite jest to, że w naturze zakwitają zwykle po pożarach, a ich kwitnienie stymulowane jest dymem. Z tego względu nazywane są potocznie Ognistymi Liliami. Ta nazwa może określać również ich zjawiskowe kwiatostany o ognistej, czerwonej barwie. Cyrtanthus spiralis jest unikatowym i kolekcjonerskim gatunkiem, którego znakiem charakterystycznym są niebieskozielone, spiralnie skręcone liście, wyglądające jak wirujące w powietrzu wstęgi. Wyrastają one bezpośrednio z wydłużonej cebuli i osiągają ok. 15 cm długości  i 1,2 cm szerokości. Cebule rosną dosyć powoli i mają od 4 do 12 cm średnicy. Obok ciekawych, delikalnych liści, Cyrtanthus spiralis urzeka zjawiskowym kwitnieniem, które w uprawie doniczkowej zwykle odbywa się późnym latem i jesienią. Bezpośrednio z cebuli wyrasta wtedy pusty w środku pęd kwiatostanowy o wysokości ok. 30 cm, na którym unosi się baldach złożony z około 12 zwisających kwiatów. Pojedyncze kwiaty mają czerwono-pomarańczową barwę, trąbkowaty, wydłużony kształt i są skierowane w dół, nadając kwiatostanowi parasolowatego wizerunku. W uprawie doniczkowej kwitnienie może odbywać się również w innym czasie i jest uwarunkowane zapewnieniem roślinie okresu spoczynku. Cyrtanthus spiralis jest jednym z trudniejszych gatunków w długofalowej uprawie doniczkowej, jednak jego osobliwy wzrost i piękne kwitnienie sprawia, że będzie nietuzinkowym rarytasem w kolekcji roślin domowych.

Ognista Lilia - walory:

  • roślina cebulowa
  • efektownie poskręcanie spiralnie liście
  • piękny kwiatostan o żywej, ognistoczerwonej barwie
  • rzadki i kolekcjonerski gatunek
  • roślina odporna na suszę

Cyrtanthus spiralis - pielęgnacja (uprawa)

Cyrtanthus spiralis preferuje stanowiska słoneczne oraz mocno przepuszczalne i dobrze zdrenowane podłoże. W tym celu należy posadzić go do uniwersalnej ziemi dla roślin, dodać dużo gruboziarnistego piasku, żwiru lub pumeksu. W warunkach naturalnych rośliny te przechodzą w lecie okres spoczynku, dlatego w uprawie doniczkowej należy im również zapewnić taki stan. Po kwitnieniu uprawiamy cebulę z samymi liśćmi, podlewając ją umiarkowanie do momentu gdy liście zaczną żółknąć i obsychać. Można też samemu wprowadzić cebule w stan odpoczynku, stopniowo ograniczając, a z czasem całkowicie zaprzestając podlewania. Gdy liście zaschną, cebule przechowuje się w suchym podłożu, w chłodniejszej temperaturze, a po 8 - 10 tygodniach pobudza ponownie do wzrostu.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści srebrzysty
Kolor kwiatów czerwony
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Cyrtanthus spiralis Ognista Lilia

Cyrtanthus spiralis Ognista Lilia

Zjawiskowy rarytas z Południowej Afryki! Roślina cebulowa o poskręcanych spiralnie liściach i ogniście czerwonych, widowiskowych kwiatostanach. Rzadka i kolekcjonerska!