Pipper sylvaticum Pieprz

Cena: 59,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Pipper sylvaticum Pieprz

Tropikalne pnącze o dekoracyjnych, sercowatych liściach z ciemnozielonym rysunkiem nerwów. Urzeka srebrzysto-zielonym ubarwieniem. Gatunek rzadki w uprawie domowej.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Pieprz -unikatowy Pipper sylvaticum 

Pipper sylvaticum to gatunek pieprzu pochodzącego z Chin i Indii. Jest pnączem, które w naturze wspina się po drzewach, osiągając długość 4 m. Jest to roślina dwupienna, co znaczy, że na osobnych okazach występują kwiaty żeńskie i męskie. Ma zdolność do szybkiego rozrastania się i ukorzenia się bardzo łatwo wszędzie tam, gdzie pędy dotkną ziemi. W uprawie domowej jest rośliną rzadko spotykaną, ale zyskuje miłośników ze względu na cudowne i bardzo dekoracyjne liście, które zachwycają wzrok wyrazistym rysunkiem i ciekawą barwą. Dojrzałe liście mają sercowaty, nieco wydłużony kształt o długości od 5 do 10 cm i szerokości od 3 do 6 cm, osadzone są na długich ogonkach i mają lekko bruzdowatą powierzchnię. Urzekają srebrzystoszarym wybarwieniem z ciemnozieloną siatką nerwów, która tworzy wyrazisty, mozaikowy ornament na jaśniejszym, lekko mieniącym się tle. Kwitnienie w uprawie domowej jest rzadkie, ale może zdarzyć się, że roślina zakwitnie niepozornymi, żółtawymi kwiatostanami. Okazy męskie mają smukłe kwiatostany o długości 5-8 cm, okazy żeńskie zakwitają mniejszymi kwiatostanami o długości 2 cm. Po kwitnieniu powstają maleńkie, 3-milimetrowe kuliste owoce. Piper sylvatica będzie oryginalną ozdobą wnętrz o efektownym ulistnieniu. Należy go uprawiać przy podporach, po których będzie mógł się wspinać.

Walory Piper sylvatica:

  • pnący pokrój
  • sercowaty kształt liści
  • atrakcyjne, srebrzysto-zielone wybarwienie
  • piękny, ciemnozielony rysunek siatki nerwów
  • rzadki gatunek w sprzedaży
  • roślina cienioznośna

Uprawa Piper sylvatica:

Pieprz preferuje stanowiska półcieniste lub widne z rozproszonym światłem. Temperatura powinna być wysoka - powyżej 20 °C. Zasadnicze w udanej uprawie jest zapewnienie roślinie wysokiej wilgotności powietrza. Podłoże powinno być umiarkowanie wilgotne, dobrze przepuszczalne i bogate w materię organiczną. Zimą należy zapewnić roślinie temperaturę nie niższą niż 16 °C i najlepiej nie wyższą niż 18 °C oraz nieco ograniczyć podlewanie. Od marca do września pieprz należy dokarmiać co 2 tygodnie nawozem płynnym do roślin o ozdobnych liściach.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Pipper sylvaticum Pieprz

Pipper sylvaticum Pieprz

Tropikalne pnącze o dekoracyjnych, sercowatych liściach z ciemnozielonym rysunkiem nerwów. Urzeka srebrzysto-zielonym ubarwieniem. Gatunek rzadki w uprawie domowej.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć