Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Hoya imbricata

Cena: 259,00 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-02701-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hoya imbricata

Unikatowe pnącze o zielonych, pstrych liściach, które przyklejają się całą powierzchnią do podpór. Roślina żyje w symbiozie w mrówkami. Perełka dla kolekcjonerów.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoja imbricata -kolekcjonerski unikat

Hoya imbricata to gatunek rzadko spotykany w sprzedaży i mało popularny w uprawie. Uszczęśliwi miłośników i kolekcjonerów hoi, gdyż jest bardzo cennym i poszukiwanym okazem. Wyróżnia ją niesamowity kształt liści oraz sposób ich wzrostu. W naturze rośnie głównie na Filipinach i jest epifitem o pnącym pokroju, a jej długie i cienkie pędy wspinają się po pniach i gałęziach. Szczególną i niezwykłą cechą tego gatunku jest umiejętność rośliny do życia w symbiozie z mrówkami. Liście mają muszelkowaty kształt o średnicy 8-10 cm, są mięsiste i posiadają skłonność do przyklejania się całą blaszką do podpór. Są przy tym ciasno ułożone i zachodzą na siebie dachówkowato. W efekcie roślina niemal całkowicie zakrywa podporę i tworzy zjawiskowy efekt rybich łusek. Liście są zielone i nakrapiane nierównomiernie rozmieszczonymi, jaśniejszymi cętkami. Gdy nie mają podpory, do której mogłyby się przylepić, zwijają się w pół, przypominając kształtem pierogi. W naturze liście są schronieniem dla mrówek. Płasko przylegające blaszki z lekko wypukłym środkiem są też idealnym miejscem, gdzie mogą one magazynować pożywienie. W zamian za to mrówki dostarczają roślinie substancji odżywczych. Dodatkowym walorem są kremowo- czerwone, gęsto owłosione kwiaty, zebrane w baldachowate kwiatostany. Atrakcyjne ulistnienie, jasne baldachy kwiatów i intrygujący symbiotyczny związek z mrówkami sprawiają, że jest hoya imbricata będzie cenną perełką w kolekcji roślin domowych.

Walory Hoya imbricata:

  • pokrój pnący
  • niesamowite umiejętność ”przylepiania się” liści do podpór
  • atrakcyjne pstre wybarwienie
  • roślina żyjąca w symbiozie z mrówkami
  • kremowe - czerwone kwiaty
  • roślina trudno dostępna, gratka dla kolekcjonerów

Wymagania i pielęgnacja Hoyi:

Hoya jest łatwą i wdzięczną rośliną w uprawie domowej. Przyzwyczajona w naturze do trudnych warunków, nie wymaga w mieszkaniu nadmiernej pielęgnacji i troski. Warto jednak pamiętać o jej górskim pochodzeniu i potrzebie wysokiej wilgotności powietrza. Preferuje stanowisko ciepłe z dużą ilością rozproszonego światła. Dość dobrze znosi suszę , jednak nie powinno się doprowadzić do całkowitego przesuszenia podłoża. Jest natomiast bardzo wrażliwa na zastój wody i przelanie, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Najlepiej rośnie w przyciasnych pojemnikach, prowadzona przy podporach lub w formie zwisającej. W okresie od wiosny do późnego lata zasilamy nawozem do roślin kwitnących.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów kremowe
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya imbricata

Hoya imbricata

Unikatowe pnącze o zielonych, pstrych liściach, które przyklejają się całą powierzchnią do podpór. Roślina żyje w symbiozie w mrówkami. Perełka dla kolekcjonerów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty