Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Dischidia platyphylla

Cena: 34,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Dischidia platyphylla

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Dischidia platyphylla -egzotyczne pnącza  (Dischidia cleistantha, D. imbricata) 

Nietuzinkowa, urzekająca, niespotykana -taka właśnie jest pochodząca z Filipin Dischidia platyphylla. W naturze jest epifitycznym pnączem porastającym wilgotne, ciepłe lasy filipińskiej dżungli. Jej pędy mogą osiągać nawet 2 metry długości wspinając się po konarach drzew. Szybki wzrost możliwy jest dzięki korzonkom przybyszowym, które wyrastają licznie z kątów liści. Przykuwa wzrok oryginalnym ulistnieniem budzącym skojarzenia z tarczami przylegającymi ściśle do powierzchni, do której wrosły łodygi. Naprzeciwległy układ liści w połączeniu z ich pokaźnym rozmiarem zapiera dech w piersiach. W uprawie domowej gatunek ten równie pięknie prezentuje się jako zwisająca roślina o pokroju kaskadowym. Można ją również wykorzystać w terrarium. Uroku dodaje jej żywa barwa zielonego jabłuszka obejmująca w równym stopniu łodygi i liście. Na spodniej stronie blaszek liściowych spotkać można dodatkowo purpurowe rumieńce. Gatunek bardzo interesujący i unikatowy - w powszechnym obrocie praktycznie nieosiągalny!

Walory Dischidii platyphylla

  • duże, naprzeciwległe liście o tarczowatym kształcie
  • żywo zielona barwa
  • ciekawy układ pędów i liści
  • czerwono podbarwiony spód liści
  • szybki wzrost
  • gatunek kolekcjonerski, trudno dostępny

Uprawa i wymagania Dischidii platyphylla

Aby dobrze się rozwijała musimy zapewnić jej warunki podobne do tych, które daje jej wilgotny las o umiarkowanej temperaturze. Temperatura pokojowa jest w zupełności wystarczająca do całorocznej uprawy. Ze względu na fakt, że jest epifitem, podstawą sukcesu w uprawie będzie wilgotne, bardzo przepuszczalne podłoże, które dobrze utrzymuje wilgoć, ale nigdy nie gromadzi zbyt dużej ilości wody w krótkim czasie. Sprawdzoną mieszanką dla dischidii jest 50% podłoża uniwersalnego Zielonego Parapetu oraz 50% podłoża dla kaktusów i sukulentów Zielonego Parapetu. Nawozimy regularnie nawozem dla storczyków od wiosny do jesieni. Aby cieszyć się szybkim wzrostem, zapewnijmy Dischidii dużą ilość rozproszonego światła, a w okresie grzewczym nie żałujmy czasu na częste zraszanie jej liści.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów kremowe
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Dischidia platyphylla

Dischidia platyphylla

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty