Piper methisticum 'Bright Eyes'

Cena: 299,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-15-02907-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Piper methisticum 'Bright Eyes'

Unikatowy pieprz ozdobny zwany kavą o sercowatych, zielonych liściach z żółtym oczkiem. Tworzy krzewiasty, wzniesiony pokrój. Roślina kolekcjonerska.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Pieprz 'Bright Eyes' Pieprz metystynowy -kolekcjonerski rarytas

Pieprz metystynowy w naturze roślinie w Oceanii (Polinezja, Melanezja) i Australii. Na naturalnych stanowiskach jest krzewem o wzniesionym pokroju, który osiąga 3 – 4 metry wysokości. Dojrzałe rośliny mają zdrewniałe pędy ulistnione dużymi, sercowatymi, ciemnozielonymi liśćmi o długości 15 cm i zakwitają kremowobiałymi, wąskimi i cylindrycznymi kwiatostanami. Krzew rozrasta się za pomocą podziemnych kłączy, wydając liczne odrosty. Pieprz metystynowy jest nazywany potocznie kavą i ma ogromne znaczenie religijne i kulturowe, stosowany jest także w medycynie tradycyjnej. Nazwa Piper methysticum znaczy „odurzający pieprz”, a roślina od wieków używana jest jako naturalny antydepresant. Z kłączy przyrządza się napar leczniczy o właściwościach uspokajających i odprężających. Odmiana 'Bright Eyes' cechuje się bardzo dekoracyjnymi, zielonymi liśćmi, które ozdobione są kontrastowym, żółtym odbarwieniem w postaci nieregularnej, rozległej plamki. Ten jasny akcent usytuowany jest w pobliżu zetknięcia się blaszki z ogonkiem liściowym, a jego kontrastowy widok na tle ciemnej zieleni kojarzy się z otwartym oczkiem. Żółte odbarwienie rozchodzi się także wzdłuż nerwów w dolnej części blaszki. Młode rośliny mają początkowo wątłe, cienkie i długie pędy, które z czasem wznoszą się i sztywnieją. Liście zachwycają lekko błyszczącą powierzchnią i osobliwą fakturą z wyraźnie wyrzeźbioną siatką nerwów. Pieprz metystynowy jest rośliną unikatową i rzadko spotykaną w kolekcjach domowych.

Walory pieprzu 'Bright Eyes':

  • długie, wzniesione pędy
  • zielone wybarwienie z charakterystycznym żółtym oczkiem
  • piękny, sercowaty kształt liści
  • roślina kolekcjonerska, rzadka w uprawie domowej
  • atrakcyjna faktura liści
  • roślina o dużym znaczeniu użytkowym, leczniczym i kulturowym
  • szybki wzrost

Uprawa pieprzu 'Bright Eyes':

Pieprz preferuje ciepłe pomieszczenia o temperaturze minimalnej 20 ° C i bardzo wysokiej wilgotności powietrza. Stanowisko powinno być jasne, ale z rozproszonym światłem lub półcieniste. Mimo, że w uprawie doniczkowej nie osiąga takich rozmiarów jak gatunek, to wzrost jest szybki, więc należy przygotować przestronne stanowisko. Podłoże powinno być przepuszczalne, przewiewne i utrzymujące wilgoć. Dobrze sprawdzi się podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Od marca do września pieprz należy dokarmiać co 2 tygodnie nawozem płynnym do roślin o ozdobnych liściach. Nadziemna część rośliny może mieć działanie toksyczne dla ludzi i zwierząt.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Piper methisticum 'Bright Eyes'

Piper methisticum 'Bright Eyes'

Unikatowy pieprz ozdobny zwany kavą o sercowatych, zielonych liściach z żółtym oczkiem. Tworzy krzewiasty, wzniesiony pokrój. Roślina kolekcjonerska.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty