Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Alocasia 'Tigrina Dwarf'

Cena: 99,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-D-17-03171-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Alocasia 'Tigrina Dwarf'

Karłowata alokazja o smukłych, prążkowanych ogonkach liściowych i silnie wydłużonych, wąskich i strzałkowatych liściach w kolorze ciemnej zieleni. Rarytas dla kolekcjonerów.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Alokazja 'Tigrina Dwarf' -karłowata

Alocasia 'Tigrina Dwarf' to długonoga, smukła piękność o prążkowanych ogonkach liściowych i wąskich, strzałkowatych liściach. Jest karłowatą formą gatunku Alocasia zebrina i nie występuje „na dziko” w naturze. Nazwa handlowa nawiązuje do charakterystycznego, prążkowanego, kremowo-brązowego wzoru, który zdobi długie ogonki liściowe oraz do jej niewielkiego wzrostu. To roślina niezwykle elegancka, pełna wdzięku i gracji, a przy tym dużo mniejsza od Alocasia zebrina, dzięki czemu można sobie pozwolić na jej uprawę w mniejszych pomieszczeniach. Liście 'Tigrina Dwarf' są mocno wydłużone, wąskie i mają strzałkowaty kształt z głębokim wcięciem u podstawy i ostro zakończonymi wierzchołkami. Wyrastają z podziemnego kłącza, tworząc ciasno ułożone u podstawy rurkowate kępy o pionowym wzroście. Blaszka liściowa ma ciemnozielony kolor i nieco skórzastą fakturę, z wyrazistym, grubym i wypukłym nerwem głównym oraz widoczną ciemniejszą linią nerwów i jaśniejszymi, mozaikowatymi odbarwieniami pomiędzy nerwami. Alocasia 'Tigrina Dwarf' to idealna dekoracja do nowoczesnych wnętrz, a w odpowiednio dobranej osłonce będzie zachwycała wzrok od pierwszego wejrzenia.

Walory alokazji 'Tigrina Dwarf':

  • długie, prążkowane, kremowo-zielone ogonki
  • eleganckie, mocno wydłużone, wąskie i strzałkowate liście
  • ciemnozielona barwa liści
  • smukła i strzelista sylwetka
  • niezwykła ozdoba wnętrz
  • rarytas dla kolekcjonerów

Pielęgnacja alokazji

Alokasia preferuje gleby żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne, zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Stanowisko powinno być jasne, jednak nie bezpośrednio nasłonecznione. Roślina najlepiej czuje się w temperaturze około 18-21 st.C. Uwielbia dużą wilgotność powietrza, dlatego konieczne jest jej delikatne zraszanie miękką wodą. Rośliny nie można przelać, ani przesuszyć. W okresie zimowym podlewanie należy znacznie ograniczyć. Od wiosny do jesieni alokazię zasilamy co dwa tygodnie nawozem do roślin o ozdobnych liściach. Młodsze rośliny przesadzamy wiosną każdego roku, u starszych okazów wystarczy wymienić wierzchnią warstwę podłoża.onka w doniczce o średnicy 19 cm. Wysokość rośliny mierzona wraz z doniczką to ok. 60 cm

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Alocasia 'Tigrina Dwarf'

Alocasia 'Tigrina Dwarf'

Karłowata alokazja o smukłych, prążkowanych ogonkach liściowych i silnie wydłużonych, wąskich i strzałkowatych liściach w kolorze ciemnej zieleni. Rarytas dla kolekcjonerów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty