Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Dischidiopsis philipinensis (Hoya)

Cena: 59,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-11-03221-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Dischidiopsis philipinensis (Hoya)

Unikatowe pnącze z Filipin o bardzo wąskich, lancetowatych, mięsistych liściach i długich pędach. Oryginalne, choć niewielkie kwiaty w kolorze fuksji nie otwierają się, lecz wyglądają jak pąki.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Dischidiopsis philipinensis - unikatowy epifit

Dischidiopsis philipinensis jest bardzo rzadko spotykanym w sprzedaży tropikalnym, epifitycznym pnączem, które uszczęśliwi wszystkich hojomaniaków. Roślina ta pochodzi z Filipin, gdzie została odkryta i opisana w 1837 r. przez hiszpańskiego zakonnika i botanika - Francisca Manuela Blanco. Gatunek początkowo opisany był jako Marsdenia parasita i do tej pory funkcjonuje pod różnymi synonimami np. Conchophyllum philippinense czy Hoya philippinensis. Tworzy pnący pokrój, a długie, wężowate pędy ulistnione są mięsistymi, grubymi liśćmi, które urzekają wyjątkowym kształtem. Są one bardzo wąskie, długie, lancetowate, o błyszczącej powierzchni i charakterystycznej, łódkowatej formie. Liście z wierzchu mają ciemnozieloną barwę, a od spodu są bardziej matowe i jaśniejsze. Ułożone są naprzeciwlegle parami, ukazując długie, bezlistne odcinki pędów. Kwiaty nie należą do okazałych, są miniaturowe, zebrane w niewielkie grona, jednak znakomicie widoczne na tle zieleni, dzięki intensywnej barwie fuksji. Mimo kilkumilimetrowej długości są niezwykle ciekawe, ponieważ nie otwierają się, lecz pozostają w formie kulkowatych pąków, przypominających miniaturowe żaróweczki. Dischidiopsis philipinensis jest cennym okazem dla kolekcjonerów, jednocześnie nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, a uprawa rośliny jest podobna do uprawy hoi. Idealnie sprawdzi się w wiszących pojemnikach.

Walory Dischidiopsis philipinensis:

  • pnący pokrój
  • jednolita, spokojna, zielona kolorystyka
  • atrakcyjny kształt liści
  • ciekawe i oryginalne, choć niewielkie kwiaty
  • unikatowa roślina dla kolekcjonerów

Wymagania i uprawa Dischidiopsis philipinensis

Preferuje stanowisko ciepłe z dużą ilością rozproszonego światła. Dość dobrze znosi suszę , jednak nie powinno się doprowadzić do całkowitego przesuszenia podłoża. Roślina jest bardzo wrażliwa na zastój wody i przelanie, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Najlepiej rośnie w przyciasnych pojemnikach, prowadzony przy podporach lub w formie zwisającej. W okresie od wiosny do późnego lata zasilamy nawozem do roślin kwitnących.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów czerwony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Dischidiopsis philipinensis (Hoya)

Dischidiopsis philipinensis (Hoya)

Unikatowe pnącze z Filipin o bardzo wąskich, lancetowatych, mięsistych liściach i długich pędach. Oryginalne, choć niewielkie kwiaty w kolorze fuksji nie otwierają się, lecz wyglądają jak pąki.

Podobne produkty