Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Haworthia pygmaea mutant 'Ice City'

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-01006-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Haworthia pygmaea mutant 'Ice City'

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Haworthia pygmaea mutant 'Ice City' - sukulenty

Niezwykle interesujący, niewielki sukulent, naturalnie występujący na terenach południowej Afryki. Roślina szybko rozrasta się, dzięki czemu namnażające się rozety przybierają kształt spłaszczonych kęp. Liście haworsji są niezwykle oryginalne – grube, krótkie i spiczasto zakończone. Mają jasnozielony kolor a także, co ciekawe, są przezroczyste. Barwa zielona u nasady liścia kończy się, mniej więcej w jego połowie, pozostawiając resztę liścia bezbarwną – można powiedzieć, że przezroczystą. Pomiędzy kolorem zielonym a bezbarwną częścią liścia widzimy jeszcze delikatne zielone paseczki – wzorek, który dodatkowo ozdabia sukulent. Od spodu liście są zielone, gdzieniegdzie pozbawione barwy, z przejrzystymi plamkami. Części rośliny pozbawione zielonej skórki, poza tym, że pięknie wyglądają, sprawiają też, że do wnętrza liścia dociera większa ilość promienie słonecznych. Gatunek polecany głównie kolekcjonerom interesujących roślin pustynnych, kaktusów i sukulentów. 

Walory haworsji pygmaea mutant 'Ice City'

  • oryginalna forma
  • niezwykłe, półprzezroczyste liście
  • piękna kolorystyka
  • łatwa pielęgnacja

Wymagania Haworthia pygmaea mutant 'Ice City':

  • parapet o umiarkowanym nasłonecznieniu lub jasne miejsce w pokoju
  • oszczędne podlewanie
  • podłoże przepuszczalne, żwirowe
  • przesadzanie raz na kilka lat
  • w okresie zimowym podlewanie sporadyczne

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów.   

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Haworthia pygmaea mutant 'Ice City'

Haworthia pygmaea mutant 'Ice City'

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty