Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Hedera helix 'Martine'

Cena: 7,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Hedera helix 'Martine'

Bluszcz o zielonych i mocno wydłużonych liściach z zaznaczonymi wyraźnie nerwami. Piękne, eleganckie i mało wymagające pnącze.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Bluszcz domowy 'Martine' -rośliny pnące i zwisające

Bluszcz jest jedną z najchętniej uprawianych roślin doniczkowych, cenionych za niewygórowane wymagania, długowieczność, wytrzymałość i dekoracyjne liście. W naturze rośnie m.in. w lasach strefy umiarkowanej Europy, gdzie płoży się po ziemi lub wspina po podporach i drzewach za pomocą korzeni czepnych. 

Bluszcz 'Martine' jest pięknymi i eleganckim pnączem o długich i względnie sztywnych pędach, z efektownymi, wydłużonymi liśćmi. Interesujące jest to, że liście wyrastają po dwa z jednego węzła, ale nie następuje to jednocześnie. Drugi liść rozwija się dopiero wtedy, gdy pierwszy jest dostatecznie silny i ukształtowany. Starsze części pędów dzięki temu są bujniej i gęściej ulistnione. Liście są w zarysie trójklapowe, lecz na niektórych widać nieśmiało wykształcające się w dolnej części dodatkowe 2 klapy. Osobliwym wyróżnikiem jest elegancka, ciemnozielona barwa liści z wyraźnie jaśniejszymi, rozchodzącymi się dłoniasto nerwami. Mimo szerokiej dolnej części liścia są one pozornie smukłe ze względu na zdecydowanie wydłużoną środkową klapę. Bluszcz ‘Martin’ można formować w najrozmaitszy sposób, prowadząc go przy podporze lub obsadzać nim wiszące pojemniki. Wszystkie części rośliny są toksyczne, a kontakt z sokiem może podrażniać skórę lub powodować reakcję alergiczną.

Walory bluszczu 'Martine'

  • liście o trójkątnym kształcie
  • interesujący kształt obrzeżenia liści
  • ciekawy rysunek unerwienia liści
  • roślina szybko rosnąca i cienioznośna
  • idealna do chłodniejszych pomieszczeń
  • możliwość formowania i przycinania
  • roślina długowieczna

Wymagania bluszczu 

Bluszcz w uprawie domowej najlepiej umieścić na stanowisku jasnym, z dużą ilością rozproszonego światła, jednak znosi też gorsze warunki oświetleniowe. Nie jest rośliną ciepłolubną i najlepiej rośnie w temperaturze do 15°C, przy czym zimą temperatura powinna być jeszcze niższa. Przy wyższych temperaturach konieczne jest zapewnienie wyższej wilgotności powietrza i częste zraszanie rośliny. Nie znosi nadmiaru wody. Latem (w zależności od temperatury) wystarczy roślinę podlać maksymalnie dwa razy na tydzień, zimą raz w tygodniu lub rzadziej. Od wiosny do końca nawozić regularnie co dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych. Odpowiednie dla bluszczu jest podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu.                    

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód A- Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Hedera helix 'Martine'"

Super bluszcz

Natalia M 2022-08-23

Pięknie się prezentuje, mimo rozmiaru S roślinka jest całkiem spora - co jest wielkim plusem! Co chwile wypuszcza nowe listki. Polecam :)

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Hedera helix 'Martine'

Hedera helix 'Martine'

Bluszcz o zielonych i mocno wydłużonych liściach z zaznaczonymi wyraźnie nerwami. Piękne, eleganckie i mało wymagające pnącze.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty