Podłoże dla roślin wilgociolubnych DOKTOR GRUNT

Cena: 6,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Cena jednostkowa : 6,99 zł za 1L

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Podłoże dla roślin wilgociolubnych DOKTOR GRUNT

Specjalistyczne podłoże Zielonego Parapetu DOKTOR GRUNT dla roślin wilgociolubnych sprawdzi się w uprawie roślin lubiących stały, wysoki poziom wilgoci w podłożu takich jak: skrzydłokwiat, bluszcz, zielistka, gynura, fitonia, niedośpian, bananowiecI wilee innych.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

DOKTOR GRUNT - specjalistyczne podłoże Zielonego Parapetu dla roślin wilgociolubnych 

GRUNT to zdrowe korzenie! Stwórz swoim roślinom najlepsze warunki do rozwoju z pomocą podłoża, które zapewni odpowiednie dotlenienie ich korzeni. Nowa seria podłoży DOKTOR GRUNT to aż 7 unikalnych mieszanek dla roślin domowych stworzonych przez specjalistów Zielonego Parapetu.   

Z naszych doświadczeń wynika, że dostępne na rynku popularne podłoża mają tendencję do nadmiernego gromadzenia wody z uwagi na przewagę torfu w składzie. Może to prowadzić do niedoboru powietrza w strefie korzeniowej, nierzadko skutkując zamieraniem korzeni, zahamowaniem ich rozwoju czy nawet obumieraniem roślin!  

Struktura podłoża DOKTOR GRUNT zapewnia korzeniom zbilansowany stosunek wody i powietrza, co pozytywnie wpływa na rozwój naszych zielonych podopiecznych. W efekcie rośliny zyskują podłoże o właściwościach zapewniających im optymalne warunki zbliżone do naturalnych, a ryzyko gnicia korzeni zostaje niemal całkowicie zminimalizowane.   


Podłoże Doktor gruntPodłoże specjalistyczne doktor grunt

Ziemia dla roślin wilgociolubnych DOKTOR GRUNT 

Naturalnym środowiskiem roślin wilgociolubnych takich jak np. fitonie, skrzydłokwiaty, bluszcze czy zielistki  wilgotne lasy strefy tropikalnej i subtropikalnej. Żyzne, dobrze nawodnione siedliska tworzą się zwłaszcza w obniżeniach terenu, obszarach nadrzecznych i nadwodnych. W odróżnieniu od warunków domowych, naturalne obszary występowania tych roślin cechuje jednak nie tylko stała dostawa wody pochodząca z częstych opadów. Jej ilość naturalnie regulowana jest przez dobrze zdrenowaną podbudowę gleby, gęstwiny bujnej roślinności, która regularnie pobiera jej zapasy oraz szybkie parowanie za sprawą ciepłego klimatu.

Upodobanie roślin tych siedlisk do stałej wilgotności nie oznacza jednak, że rośliny te tolerują zastój wody w uprawie doniczkowej. Należy pamiętać, że w warunkach domowych o odpowiednią regulację ilości wody należy zadbać przez optymalne podlewanie i zapewnienie podłoża, które nie będzie zatrzymywać wody na zbyt długi czas. 

Właśnie dlatego rośliny wilgociolubne potrzebują przepuszczalnej, a zarazem chłonnej mieszanki bogatej w starannie dobrane składniki o różnorodnych frakcjach, które zapewnią jej optymalny stosunek przepuszczalności do chłonności. W przeciwieństwie do dostępnych na rynku popularnych podłoży, ziemia dla roślin wilgociolubnych DOKTOR GRUNT pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci i powietrza w podłożu. Dzięki temu nie ma tendencji do nadmiernego gromadzenia wody oraz zbrylania się, jak ma to miejsce w przypadku popularnych podłoży z przewagą torfu. Skomponowana w ten sposób ziemia dla roślin wilgociolubnych DOKTOR GRUNT nie tylko zapewni korzeniom odpowiednie napowietrzenie, lecz także zadba o optymalne nawodnienie naszych roślin, minimalizując przy tym ryzyko zastojów wodnych grożących przelaniem.

Podłoże dla roślin wilgociolubnych

Ziemia dla roślin wilgociolubnych DOKTOR GRUNT sprawdzi się w uprawie roślin lubiących stały poziom wilgoci w podłożu takich jak: skrzydłokwiat, bluszcz, zielistka, gynura, fitonia, niedośpian, bananowiec, mulenbekia, afelandra, irezyna, asparagus, syngonantus, pandan, cibora zmienna itd. 

Jeśli więc wciąż nie możesz wyczuć potrzeb swoich bluszczy, skrzydłokwiatów czy zielistek i masz już dość walki z przypadkowym przelewaniem roślin, to możliwe, że potrzebujesz lżejszego, lecz jednocześnie chłonnego podłoża. Podłoże specjalistyczne dla roślin wilgociolubnych DOKTOR GRUNT efektywnie łączy ze sobą właśnie te dwie cechy. 

Skład podłoża dla roślin wilgociolubnych DOKTOR GRUNT

Wśród wielu powszechnie dostępnych mieszanek Podłoże dla roślin wilgociolubnych DOKTOR GRUNT wyróżnia się odpowiednio zbilansowanymi proporcjami składników. Oferowane podłoże cechuje przewaga dobrze rozłożonego kompostu bogatego w próchnicę oraz sole mineralne. Niewielki dodatek torfu wysokiego podnosi zdolności sorpcyjne mieszanki, podczas gdy perlit i keramzyt drobnej frakcji poprawiają jej napowietrzenie. W rezultacie odpowiednio dobrane proporcje oraz frakcje poszczególnych składników utrudnią zbrylanie się podłoża, co korzystnie wpłynie na wzrost korzeni. 

Podłoże do roślin wilgociolubnych

Komponenty ziemi do roślin wilgociolubnych Zielonego Parapetu: 

  • kompost: 40%
  • torf: 20%
  • perlit (frakcja 3-6 mm): 20%
  • keramzyt (frakcja 1-4 mm): 20%

Recepturę i skład podłoża opracowaliśmy na podstawie własnych badań oraz doświadczeń entuzjastów roślin uprawiających je amatorsko w warunkach domowych. Produkt pozytywnie zaopiniowały Państwowy Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, dzięki czemu został dopuszczony do obrotu przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod numerem: P-1212/22.

Parametry jakościowe podłoża dla roślin wilgociolubnych DOKTOR GRUNT

parametry jakościowe podłoża -ph Stężenie soli w podłożu Doktor Grunt Podłoże Doktor Grunt frakcja
pH w H2O:
 5,8-6,8
stężenie soli:
0,6g NaCl/dm3
postać:
sypka, frakcja 0-20mm

Podłoże dla roślin wilgociolubnych 

Nie ma roślin trudnych w uprawie – są tylko rośliny niezrozumiane! W związku z tym podłoże z serii DOKTOR GRUNT pomoże nam zaspokoić ich kluczowe potrzeby, zapewniając im odpowiedni balans wody i powietrza. W efekcie pozytywnie wpłynie na zdrowie naszych roślin oraz ich bujny rozwój. Warto postawić na lekkość, chłonność i przepuszczalność – bo GRUNT to zdrowe korzenie!   

Podłoże do roślin wilgociulubnych

Dla zapewnienia roślinom optymalnych warunków pomagających zapobiegać przelaniu zalecamy umieszczenie drenażu z keramzytu na dnie doniczki z odpływem. Dodatkowo pomoże on uniknąć wypadania podłoża przez otwory w dnie. Po przesadzeniu rośliny nawożenie można rozpocząć najwcześniej po 2-4 tygodniach.   

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Podłoże dla roślin wilgociolubnych DOKTOR GRUNT

Podłoże dla roślin wilgociolubnych DOKTOR GRUNT

Specjalistyczne podłoże Zielonego Parapetu DOKTOR GRUNT dla roślin wilgociolubnych sprawdzi się w uprawie roślin lubiących stały, wysoki poziom wilgoci w podłożu takich jak: skrzydłokwiat, bluszcz, zielistka, gynura, fitonia, niedośpian, bananowiecI wilee innych.

Podobne produkty