Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Podłoże dla palm, juk, dracen i strelicji DOKTOR GRUNT

Cena: 5,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Cena jednostkowa : 5,99 zł za 1L

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Podłoże dla palm, juk, dracen i strelicji DOKTOR GRUNT

Podłoże dla palm, juk, dracen, strelicji marki Zielony Parapet to mieszanka specjalnie dobranych składników.  Podłoże o dużej żyzności i wysokiej przepuszczalności, które idealnie nadaje się dla palm, juk, dracen, strelicji, wymagających delikatnej wilgotności i nietolerujących zalegania wody w strefie korzeni. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

Podłoże specjalistyczne dla palm, juk, dracen i strelicji DOKTOR GRUNT 

GRUNT to zdrowe korzenie! Stwórz swoim roślinom najlepsze warunki do rozwoju z pomocą podłoża, które zapewni odpowiednie dotlenienie ich korzeni. Nowa seria podłoży DOKTOR GRUNT to aż 7 unikalnych mieszanek dla roślin domowych stworzonych przez specjalistów Zielonego Parapetu.   

Z naszych doświadczeń wynika, że dostępne na rynku popularne podłoża mają tendencję do nadmiernego gromadzenia wody z uwagi na przewagę torfu w składzie. Może to prowadzić do niedoboru powietrza w strefie korzeniowej, nierzadko skutkując zamieraniem korzeni, zahamowaniem ich rozwoju czy nawet obumieraniem roślin!  

Struktura podłoża DOKTOR GRUNT zapewnia korzeniom zbilansowany stosunek wody i powietrza, co pozytywnie wpływa na rozwój naszych zielonych podopiecznych. W efekcie rośliny zyskują podłoże o właściwościach zapewniających im optymalne warunki zbliżone do naturalnych, a ryzyko gnicia korzeni zostaje niemal całkowicie zminimalizowane.  

Ziemia dla palm, juk, dracen i strelicji DOKTOR GRUNT 

W naturze palmy, juki, draceny i strelicje porastają obszary tropikalne i subtropikalne, dlatego uprawiając je w warunkach domowych, musimy zadbać o ich kluczowe potrzeby. Są nimi wysoka wilgotność powietrza oraz przede wszystkim odpowiednie podłoże. Powinno być bogate w składniki mineralne odpowiednio przewiewne, by umożliwić korzeniom dostęp do tlenu, a także utrzymać wilgoć bez ryzyka zastojów wodnych. Dodatkowo z uwagi na możliwość osiągania przez te rośliny imponujących rozmiarów, podłoże powinno być odpowiednio skomponowane, aby jego struktura stabilizowała je w doniczkach, minimalizując ryzyko ich przewracania się.   

Właśnie dlatego palmy, juki, draceny i strelicje potrzebują chłonnej, a zarazem dobrze napowietrzonej mieszanki bogatej w starannie dobrane składniki o różnorodnych frakcjach, które zapewnią jej optymalny stosunek przepuszczalności do chłonności. W przeciwieństwie do dostępnych na rynku popularnych podłoży, ziemia dla palm, juk, dracen i strelicji DOKTOR GRUNT pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci w podłożu bez ryzyka wypadania roślin z doniczki. To z kolei pomaga chronić korzenie przed gniciem, które jest jednym z najczęstszych skutków zastoju wody oraz braku powietrza w strefie korzeniowej. 

Jeśli więc powszechnie dostępne podłoża sprawiają, że walczysz z przelaniem ukochanej palmy, juki draceny czy strelicji, a w mocniej zdrenowanych mieszankach Twoje rośliny wciąż zdają się prosić o wodę lub przewracać, to z pomocą przyjdzie Podłoże specjalistyczne dla palm, juk, dracen i strelicji DOKTOR GRUNT. To właśnie dzięki unikalnemu połączeniu przepuszczalności z jednoczesną stabilizacją roślin w podłożu zapewnia im ono optymalne warunki do rozwoju. 

Skład podłoża dla palm, juk, dracen i strelicji DOKTOR GRUNT 

Wśród wielu powszechnie dostępnych mieszanek podłoże dla palm, juk, dracen i strelicji DOKTOR GRUNT wyróżnia się odpowiednio zbilansowanymi proporcjami składników 

Dodatek gliny wymieszanej z piaskiem i torfem znacznie poprawia chłonność między frakcjami szkieletowymi, jednocześnie umożliwiając magazynowanie składników pokarmowych bez ryzyka ich szybkiego wypłukiwania. Jest to szczególnie ważne w przypadku roślin cechujących się większym zapotrzebowaniem na składniki odżywcze jak np. strelicje. 

Co więcej, obecność porowatych materiałów takich jak pumeks, perlit oraz keramzyt rozluźnia mieszankę, w rezultacie zapewniając korzeniom odpowiedni dostęp do powietrza.  


Podłoże specjalistyczne dla palm, juk, dracen i strelicji DOKTOR GRUNT charakteryzuje przede wszystkim różnorodność frakcji tych składników, co skutecznie wspiera zapobieganie niekorzystnym zastojom wodnym, jednocześnie absorbując odpowiednie ilości wody oraz składników pokarmowych. Dodatek piasku spulchnia podłoże, zwiększając jego przepuszczalność. Taka kompozycja składników wspiera zachowanie balansu wody i powietrza, a także pomaga roślinom zachować stabilność w podłożu. 

Komponenty ziemi dla palm, juk, dracen i strelicji  Zielonego Parapetu:

  • piasek: 20% 
  • kompost: 15% 
  • torf: 15%
  • glina: 10%
  • pumeks (frakcja 4-10 mm): 10%
  • perlit (frakcja 3-6 mm): 10%
  • keramzyt (frakcja 4-8 mm): 10%
  • keramzyt (frakcja 1-4 mm): 10% 

Recepturę i skład podłoża opracowaliśmy na podstawie własnych badań wzbogaconych doświadczeniami entuzjastów roślin uprawiających je amatorsko w warunkach domowych. Produkt pozytywnie zaopiniowałyPaństwowy Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach. Dzięki temu został dopuszczony do obrotu przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod numerem: P-1208/22. 

Parametry jakościowe podłoża dla palm, juk, dracen i strelicji DOKTOR GRUNT

parametry jakościowe podłoża -ph Stężenie soli w podłożu Doktor Grunt Podłoże Doktor Grunt frakcja
pH w H2O:
 5,8-6,8
stężenie soli:
0,6g NaCl/dm3
postać:
sypka, frakcja 0-20mm

Podłoże dla palm, juk, dracen i strelicji

Nie ma roślin trudnych w uprawie – są tylko rośliny niezrozumiane! W związku z tym podłoże z serii DOKTOR GRUNT pomoże nam zaspokoić ich kluczowe potrzeby, zapewniając im odpowiedni balans wody i powietrza. W efekcie pozytywnie wpłynie na zdrowie naszych roślin oraz ich bujny rozwój. Warto postawić na lekkość, chłonność i przepuszczalność – bo GRUNT to zdrowe korzenie!   

Dla zapewnienia roślinom optymalnych warunków pomagających zapobiegać przelaniu zalecamy umieszczenie drenażu z keramzytu na dnie doniczki z odpływem. Dodatkowo pomoże on uniknąć wypadania podłoża przez otwory w dnie. Po przesadzeniu rośliny nawożenie można rozpocząć najwcześniej po 2-4 tygodniach.   

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Podłoże dla palm, juk, dracen i strelicji DOKTOR GRUNT

Podłoże dla palm, juk, dracen i strelicji DOKTOR GRUNT

Podłoże dla palm, juk, dracen, strelicji marki Zielony Parapet to mieszanka specjalnie dobranych składników.  Podłoże o dużej żyzności i wysokiej przepuszczalności, które idealnie nadaje się dla palm, juk, dracen, strelicji, wymagających delikatnej wilgotności i nietolerujących zalegania wody w strefie korzeni. 

Podobne produkty