Podłoże dla epifitów i storczyków DOKTOR GRUNT

Cena: 7,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Cena jednostkowa : 7,99 zł za 1L

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Podłoże dla epifitów i storczyków DOKTOR GRUNT

Podłoże specjalistyczne dla epifitów i storczyków DOKTOR GRUNT marki Zielony Parapet to gotowa mieszanka specjalnie dobranych składników dla storczyków, epifitów i niektórych hoi. Podłoże bardzo luźne i mocno przepuszczalne.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

DOKTOR GRUNT - specjalistyczne podłoże Zielonego Parapetu dla epifitów i storczyków 

GRUNT to zdrowe korzenie! Stwórz swoim roślinom najlepsze warunki do rozwoju z pomocą podłoża, które zapewni odpowiednie dotlenienie ich korzeni. Nowa seria podłoży DOKTOR GRUNT to aż 7 unikalnych mieszanek dla roślin domowych stworzonych przez specjalistów Zielonego Parapetu.   

Z naszych doświadczeń wynika, że dostępne na rynku popularne podłoża mają tendencję do nadmiernego gromadzenia wody z uwagi na przewagę torfu w składzie. Może to prowadzić do niedoboru powietrza w strefie korzeniowej, nierzadko skutkując zamieraniem korzeni, zahamowaniem ich rozwoju czy nawet obumieraniem roślin!  

Struktura podłoża DOKTOR GRUNT zapewnia korzeniom zbilansowany stosunek wody i powietrza, co pozytywnie wpływa na rozwój naszych zielonych podopiecznych. W efekcie rośliny zyskują podłoże o właściwościach zapewniających im optymalne warunki zbliżone do naturalnych, a ryzyko gnicia korzeni zostaje niemal całkowicie zminimalizowane.   

Ziemia dla storczyków i epifitów DOKTOR GRUNT

Epifity to grupa roślin, dla której gruntem do wzrostu stała się nie gleba, a inne rośliny. Należą do niej wybrane storczyki, liczne filodendrony, nadrzewne paprocie oraz niektóre kaktusy i wiele innych roślin uprawianych w naszych domach. Podążając za światłem w gęstej dżungli, porastają głównie konary drzew wysokich partii wilgotnych lasów. Epifity to rośliny samodzielne i w odróżnieniu od pasożytów, pobierają wodę oraz substancje odżywcze z otoczenia, a nie drzew, które porastają. W naturze wilgotna kora służy im głównie za podporę, w którą wrastają ich korzenie, a pożywieniem stają się resztki materii organicznej zgromadzone w jej szczelinach.   

Właśnie dlatego storczyki i epifity potrzebują lekkiej mieszanki bogatej w starannie dobrane składniki o różnorodnych frakcjach, zapewniających luźną i przewiewną strukturę. W przeciwieństwie do dostępnych na rynku popularnych podłoży, ziemia dla storczyków i epifitów DOKTOR GRUNT pozwala na swobodny przepływ wody i powietrza przez resztki organiczne, podobnie jak ma to miejsce w ich naturalnym siedlisku. Dzięki temu nie ma tendencji do nadmiernego gromadzenia wody oraz zbrylania się, jak w przypadku popularnych podłoży z przewagą torfu.

Skomponowana w ten sposób ziemia do storczyków i epifitów DOKTOR GRUNT nie tylko zapewni korzeniom odpowiednie napowietrzenie, lecz także zadba o optymalne nawodnienie naszych roślin, minimalizując przy tym ryzyko zastojów wodnych. 

Dlatego, jeśli nie możesz wyczuć potrzeb swoich storczyków, anturium czy niektórych hoi i w efekcie zdarza Ci się je przelewać, to z pomocą przyjdzie lżejsza, a jednocześnie chłonna mieszanka. Podłoże specjalistyczne Zielonego Parapetu dla epifitów i storczyków DOKTOR GRUNT efektywnie łączy ze sobą właśnie te dwie cechy, niezbędne do osiągnięcia sukcesu w uprawie tych roślin.  

Ziemia dla storczyków i epifitów DOKTOR GRUNT sprawdzi się przede wszystkim w uprawie storczyków z rodzaju Phalaenopsis, Dendrobium czy nawet tak wymagających, jak na przykład Macodes petola. Będzie też odpowiednia dla epifitycznych aroidów, niektórych hoi oraz innych roślin nadrzewnych takich jak Platycerium bifurcatum, Aeschynanthus, Pseudorhipsalis itd.   

Skład podłoża dla storczyków i epifitów DOKTOR GRUNT 

Wśród wielu powszechnie dostępnych mieszanek Podłoże specjalistyczne dla epifitów i storczyków DOKTOR GRUNT wyróżnia się odpowiednio zbilansowanymi proporcjami składników.  
 
Dzięki zawartości kory piniowej, chipsów kokosowych oraz pumeksu podłoże cechuje się optymalną przepuszczalnością i przewiewnością. Nasza ziemia dla storczyków i epifitów DOKTOR GRUNT zawiera też domieszkę worm cast., czyli nawozu organicznego z odchodów dżdżownic, który nie tylko poprawia strukturę podłoża, lecz także je użyźnia, nie powodując jednocześnie nadmiernego zasolenia całej mieszanki. Podłoże dla storczyków i epifitów DOKTOR GRUNT zostało wzbogacone mchem sphagnum, który znakomicie utrzymuje wilgoć, jednocześnie minimalizując ryzyko przelania rośliny.  

Dodatkowy atut podłoża z pewnością stanowi odporność wymienionych składników na grzyby. Połączenie w odpowiednich proporcjach właściwie dobranych składników zapewni storczykom i epifitom odpowiedni balans wody i powietrza, a stąd już tylko krok do sukcesu w uprawie tych niesamowitych roślin! Komponenty ziemi do epifitów i storczyków Zielonego Parapetu:

  • kora piniowa: 30% 
  • chipsy kokosowe: 30% 
  • pumeks: 20% 
  • mech sphagnum: 10% 
  • worm cast.: 10% 

Recepturę i skład podłoża opracowaliśmy na podstawie własnych badań wzbogaconych doświadczeniami entuzjastów roślin uprawiających je amatorsko w warunkach domowych. Produkt pozytywnie zaopiniowałyPaństwowy Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach. Dzięki temu został dopuszczony do obrotu przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod numerem: P-1213/22. 

Parametry jakościowe podłoża dla epifitów i storczyków DOKTOR GRUNT

parametry jakościowe podłoża -ph Stężenie soli w podłożu Doktor Grunt Podłoże Doktor Grunt frakcja
pH w H2O:
 5,8-6,8
stężenie soli:
0,5g NaCl/dm3
postać:
sypka, frakcja 0-20mm

Podłoże dla storczyków i epifitów 

Nie ma roślin trudnych w uprawie – są tylko rośliny niezrozumiane! W związku z tym podłoże z serii DOKTOR GRUNT pomoże nam zaspokoić ich kluczowe potrzeby, zapewniając im odpowiedni balans wody i powietrza. W efekcie pozytywnie wpłynie na zdrowie naszych roślin oraz ich bujny rozwój. Warto postawić na lekkość, chłonność i przepuszczalność – bo GRUNT to zdrowe korzenie!   

Dla zapewnienia roślinom optymalnych warunków pomagających zapobiegać przelaniu zalecamy umieszczenie drenażu z keramzytu na dnie doniczki z odpływem. Dodatkowo pomoże on uniknąć wypadania podłoża przez otwory w dnie. Po przesadzeniu rośliny nawożenie można rozpocząć najwcześniej po 2-4 tygodniach.   

Recenzje

2 Recenzje dla "Podłoże dla epifitów i storczyków DOKTOR GRUNT"

Świetne podłoże

Nikola P 2024-05-14

Super sprawdziło się do mojego storczyka dendrobium. Roślinka oddycha i nie gromadzi się nadmiar wody :)

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Najlepsze na rynku.

Weronika G 2024-03-06

Podłoże jest drobniejsze niż na zdjęciach. Jeśli chodzi o skład to jest to najlepsze podłoże jakie można dostać na rynku do tego typu roślin.
Mimo że zazwyczaj nie lubię przesadzania, z tym podłożem było to aż przyjemne. Na pewno będę kupować w przyszłości :)

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Podłoże dla epifitów i storczyków DOKTOR GRUNT

Podłoże dla epifitów i storczyków DOKTOR GRUNT

Podłoże specjalistyczne dla epifitów i storczyków DOKTOR GRUNT marki Zielony Parapet to gotowa mieszanka specjalnie dobranych składników dla storczyków, epifitów i niektórych hoi. Podłoże bardzo luźne i mocno przepuszczalne.

Podobne produkty