Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Podłoże dla kaktusów i sukulentów DOKTOR GRUNT

Cena: 5,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Cena jednostkowa : 5,99 zł za 1L

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Podłoże dla kaktusów i sukulentów DOKTOR GRUNT

Podłoże dla kaktusów i sukulentów DOKTOR GRUNT to gotowa mieszanka specjalnie dobranych składników, które zapewniają odpowiedni balans wody i powietrza korzeniom roślin.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

Podłoże specjalistyczne dla kaktusów i sukulentów DOKTOR GRUNT 

GRUNT to zdrowe korzenie! Stwórz swoim roślinom najlepsze warunki do rozwoju z pomocą podłoża, które zapewni odpowiednie dotlenienie ich korzeni. Nowa seria podłoży DOKTOR GRUNT to aż 7 unikalnych mieszanek dla roślin domowych stworzonych przez specjalistów Zielonego Parapetu.   

Z naszych doświadczeń wynika, że dostępne na rynku popularne podłoża mają tendencję do nadmiernego gromadzenia wody z uwagi na przewagę torfu w składzie. Może to prowadzić do niedoboru powietrza w strefie korzeniowej, nierzadko skutkując zamieraniem korzeni, zahamowaniem ich rozwoju czy nawet obumieraniem roślin!  

Struktura podłoża DOKTOR GRUNT zapewnia korzeniom zbilansowany stosunek wody i powietrza, co pozytywnie wpływa na rozwój naszych zielonych podopiecznych. W efekcie rośliny zyskują podłoże o właściwościach zapewniających im optymalne warunki zbliżone do naturalnych, a ryzyko gnicia korzeni zostaje niemal całkowicie zminimalizowane.  

Ziemia dla kaktusów i sukulentów DOKTOR GRUNT 

Kaktusy i sukulenty to wyjątkowa grupa roślin, którą natura wyposażyła w unikalne cechy pozwalające im przetrwać w bardzo surowym środowisku. Najczęściej rosną w skalistym lub piaszczystym podłożu, ubogim w składniki pokarmowe. Ich grube oraz mięsiste liście i łodygi pełnią rolę magazynów wody, umożliwiając im przetrwanie długotrwałych okresów suszy. Dzięki temu w uprawie domowej znane są jako rośliny najmniej kłopotliwe. Musimy jednak pamiętać, że ich skromny system korzeniowy czyni je jedocześnie bardzo podatnymi na zastoje wodne.

Kaktusy i sukulenty potrzebują przepuszczalnej ziemi o różnorodnych frakcjach, która zapewni im optymalny stosunek przepuszczalności do chłonności. W przeciwieństwie do dostępnych na rynku popularnych podłoży z przewagą torfu w składzie, Podłoże dla kaktusów i sukulentów DOKTOR GRUNT nie ma tendencji do nadmiernego gromadzenia wody oraz zbrylania się.

Ziemia dla kaktusów i sukulentów DOKTOR GRUNT sprawdzi się w uprawie najpopularniejszych  przedstawicieli sukulentów takich jak Echeveria, Sedum, Crassula, Aloe, Echinocactus czy Cereus. itd. 

Skład podłoża dla kaktusów i sukulentów DOKTOR GRUNT 

Wśród wielu powszechnie dostępnych mieszanek Podłoże specjalistyczne dla kaktusów i sukulentów DOKTOR GRUNT wyróżnia się odpowiednio zbilansowanymi porcjami składnikówPodłoże wzbogacono trwałym i odpornym na grzyby pumeksem średniej frakcji, który w towarzystwie piasku i keramzytu zapewnia mu optymalną przepuszczalnośćLuźna struktura umożliwia skuteczne odprowadzanie wody i zapewnia korzeniom dostęp do powietrza. Niewielki dodatek torfu wysokiego poprawia stosunki wodne, a kompost użyźnia mieszankę. Dedykowana kompozycja składników podłoża ma na celu zapewnienie kaktusom i sukulentom zrównoważonej zasobności, a także przepuszczalności. 


Komponenty ziemi dla kaktusów i sukulentów  Zielonego Parapetu:

  • piasek: 25% 
  • żwir: 20% 
  • keramzyt (frakcja 1-4 mm): 15%
  • kompost: 10%
  • pumeks (frakcja 4-10 mm): 10%
  • torf: 10%
  • perlit (frakcja 3-6 mm): 10% 

Recepturę i skład podłoża opracowaliśmy na podstawie własnych badań wzbogaconych doświadczeniami entuzjastów roślin uprawiających je amatorsko w warunkach domowych. Produkt pozytywnie zaopiniowałyPaństwowy Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach. Dzięki temu został dopuszczony do obrotu przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod numerem: P-1214/22. 

Parametry jakościowe podłoża dla paproci domowych DOKTOR GRUNT

parametry jakościowe podłoża -ph Stężenie soli w podłożu Doktor Grunt Podłoże Doktor Grunt frakcja
pH w H2O:
 5,8-6,8
stężenie soli:
0,6g NaCl/dm3
postać:
sypka, frakcja 0-20mm

Podłoże dla kaktusów i sukulentów

Nie ma roślin trudnych w uprawie – są tylko rośliny niezrozumiane! W związku z tym podłoże z serii DOKTOR GRUNT pomoże nam zaspokoić ich kluczowe potrzeby, zapewniając im odpowiedni balans wody i powietrza. W efekcie pozytywnie wpłynie na zdrowie naszych roślin oraz ich bujny rozwój. Warto postawić na lekkość, chłonność i przepuszczalność – bo GRUNT to zdrowe korzenie!   

Dla zapewnienia roślinom optymalnych warunków pomagających zapobiegać przelaniu zalecamy umieszczenie drenażu z keramzytu na dnie doniczki z odpływem. Dodatkowo pomoże on uniknąć wypadania podłoża przez otwory w dnie. Po przesadzeniu rośliny nawożenie można rozpocząć najwcześniej po 2-4 tygodniach.   

Recenzje

3 Recenzje dla "Podłoże dla kaktusów i sukulentów DOKTOR GRUNT"

Genialne !

Katarzyna K 2024-04-17

Jako fanka kaktusów i sukulentów muszę przyznać, że lepszego podłoża w życiu nie miałam. Nawet po 1,5 roku od przesadzenia ziemia wygląda dobrze, nie zbryla się, nie śmierdzi, nic nie gnije, nie tworzy się nalot. Sukulenty i kaktusy rosną jak szalone, nie "ubywa" jej też w doniczce. No idealna, warta każdej złotówki, nawet gdy trzeba zamówić ogromne ilości. Polecam z całego serducha, ja już się z nią nie rozstanę :)

  • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Świetne podłoże

Katarzyna P 2024-03-06

Dokładnie takie, jakie powinno być podłoże dla kaktusów: lekkie, luźne, przepuszczalne. Zgodne z opisem na stronie (duży plus za tak dokładny opis ze zdjęciami!). Widać, że zostało przygotowane przez osoby znające się na rzeczy.
Moje kaktusy i sukulenty rosną w podłożu z Zielonego parapetu już od paru lat i bardzo im służy.

  • 4 z 4 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Bardzo dobre podłoże dla sukulentów

Edyta P 2024-02-17

Moje sukulenty czują się bardzo dobrze w tym podłożu

  • 4 z 5 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Podłoże dla kaktusów i sukulentów DOKTOR GRUNT

Podłoże dla kaktusów i sukulentów DOKTOR GRUNT

Podłoże dla kaktusów i sukulentów DOKTOR GRUNT to gotowa mieszanka specjalnie dobranych składników, które zapewniają odpowiedni balans wody i powietrza korzeniom roślin.

Podobne produkty