Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Haworthia picta Haworsja

Cena: 13,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-01616-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Haworthia picta Haworsja

Zjawiskowy sukulent o brązowo zabarwionych i jasno nakrapianych, trójkątnych liściach. Tworzy niską i niewielką rozetę. Atrakcyjny rarytas dla kolekcjonerów!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

Haworsja picta -sukulenty

Haworthia picta jest bardzo atrakcyjnym i poszukiwanym przez kolekcjonerów sukulentem, który w naturze porasta suche i kamieniste obszary Little Karoo w RPA. Jest rośliną niewymagającą i niewielką, a w dodatku daje dużo wizualnych przyjemności. Tworzy niską pojedynczą rozetę, składającą się z nabrzmiałych, trójkątnych i ostro zakończonych liści. Na dobrze oświetlonych stanowiskach liście przybierają piękną, brązowo-miedzianą barwę. Przy mniejszej ilością światła stają się zielonkawe. Liście są mięsiste, na środku lekko wybrzuszone i układają się horyzontalnie tuż przy ziemi. Mają długość ok. 3 - 5 cm i są pięknie nakrapiane jaśniejszymi, białymi i różowymi kropkami. Haworthia picta jest jednym z najwolniej rosnących gatunków i długo nie wykształca rozet potomnych, dopiero przy starszych egzemplarzach wyrastają pojedyncze rozety. Zakwita luźnym groniastym kwiatostanem osadzonym na wysokiej łodyżce, który wyrasta wysoko ponad rozetę. Kwiaty są białe i nie mają szczególnych walorów dekoracyjnych.

Walory Haworthia picta:

 • forma niskiej i płaskiej rozety
 • liście o brązowo-miedzianej barwie
 • urzekające jaśniejsze kropki na liściach
 • niewielkie rozmiary
 • powolny wzrost
 • małe wymagania
 • rarytas dla kolekcjonerów sukulentów

Wymagania Haworsji:

 • parapet o umiarkowanym nasłonecznieniu lub jasne miejsce w pokoju
 • oszczędne podlewanie
 • podłoże przepuszczalne, żwirowe
 • przesadzanie raz na kilka lat
 • w okresie zimowym podlewanie sporadyczne

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się przykładowe zdjęcie sadzonki. 

                     https://zielony-parapet.pl/allegro/zdjecia_sadzonek/haworthia_limifolia_5.jpg

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Haworthia picta Haworsja

Haworthia picta Haworsja

Zjawiskowy sukulent o brązowo zabarwionych i jasno nakrapianych, trójkątnych liściach. Tworzy niską i niewielką rozetę. Atrakcyjny rarytas dla kolekcjonerów!

Podobne produkty