Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Aglaonema 'Pink Moon' Aglonema

Cena: 89,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-17-01695-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Pink Moon' Aglonema

Piękna odmiana aglonemy o ciemnozielonych liściach z wyraźnym różowym nerwem głównym i licznymi jasnymi plamkami. Tworzy zwarty i kępiasty pokrój. Roślina cienioznośna.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

Aglaonema 'Pink Moon' Aglonema

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

Aglonema 'Pink Moon' jest bardzo ciekawą odmianą o niezwykle dekoracyjnych liściach. Zachwyca błyszczącymi, wydłużonymi liśćmi o ciemnozielonej barwie z licznymi, drobnymi żółtymi odbarwieniami, które tworzą na blaszce liściowej piękny piegowaty deseń. Liście mają zdecydowanie zaznaczony na różowo nerw główny i delikatnie wyrysowane cieniutką, żółtą linia nerwy boczne. Dwubarwne wzory tworzą piękny kontrast z ciemną zielenią blaszki liściowej. Liście są owalne, wydłużone i osadzone na krótkich ogonkach, a każdy nich jest wyjątkowy, niepowtarzalny i ma nierównomiernie nakrapiane plamki. Spodnia część blaszki liściowej jest jaśniejsza z mniej kontrastowym, ale dobrze widocznym wzorem nerwów i plamek. Aglonema 'Pink Moon' tworzy zwarty, kępiasty pokrój i dorasta do 50 -60 cm wysokości.

Walory aglonemy 'Pink Moon'

  • błyszczące liście w kolorze ciemnozielonym
  • efektowne nakrapiane plamki na liściach
  • różowy nerw główny
  • zwarty, kępiasty pokrój
  • łatwa uprawa
  • roślina cienioznośna

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej. Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 17 cm. Wysokość rośliny z doniczką to około 30-35 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

Zdjęcie sadzonki Aglaonema

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aglaonema 'Pink Moon' Aglonema

Aglaonema 'Pink Moon' Aglonema

Piękna odmiana aglonemy o ciemnozielonych liściach z wyraźnym różowym nerwem głównym i licznymi jasnymi plamkami. Tworzy zwarty i kępiasty pokrój. Roślina cienioznośna.

Podobne produkty