Aglaonema 'Yellow Peacock'

Cena: 159,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-01760-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Yellow Peacock'

Unikatowa odmiana aglonemy, którą trudno opisać słowami. Jest niczym fontanna tryskająca ciepłymi barwami! Radosny żółty kolor przeplata się z zielenią, różem i czerwienią.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

Aglonema 'Yellow Peacock'

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

Unikatowa odmiana aglonemy, którą trudno opisać słowami. Jest niczym fontanna tryskająca ciepłymi barwami! Radosny żółty kolor przeplata się z zielenią, różem i czerwienią. Przykuwające wzrok kolory spolaryzowane są zwykle wzdłuż głównych nerwów blaszek liściowych, a kontrastująca ciemna zieleń wkrada się pod postacią drobnych, rozproszonych łatek. Te są rozmieszczone zwykle równomiernie na całej powierzchni liści, ale czasem zajmują znaczną ich część, a nawet przejmują dominację. Liście 'Yellow Peacock' są duże i symetryczne, tworzą bujne kępy o rozświetlającym blasku. Odmiana unikatowa, dostępna w limitowanej ilości!

Walory Aglaonemy 'Yellow Peacock'

  • unikatowa odmiana o ciepłej kolorystyce
  • kontrast żółci, różu, czerwieni i zieleni
  • zwarty, kępiasty pokrój
  • duże zaokrąglone liście
  • uprawa łatwa i nieskomplikowana

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej. Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 12-13 cm. Wysokość rośliny z doniczką to około 35-45 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

Zdjęcie sadzonki Aglaonema

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aglaonema 'Yellow Peacock'

Aglaonema 'Yellow Peacock'

Unikatowa odmiana aglonemy, którą trudno opisać słowami. Jest niczym fontanna tryskająca ciepłymi barwami! Radosny żółty kolor przeplata się z zielenią, różem i czerwienią.

Podobne produkty