Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Aglaonema 'Prince'

Cena: 49,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-01782-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Prince'

Odmiana o delikatnej kolorystyce, w której dominuje srebrzysto oliwkowa barwa występująca w towarzystwie ciemno zielonych akcentów zgromadzonych wzdłuż nerwów oraz brzegów liści.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

Aglonema 'Prince' 

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

Odmiana 'Prince' jest aglonemą o nienachalnej, subtelnej urodzie. Jej oliwkowo zielone liście są są okrągłe w zarysie. Księżycowa barwa skórzastej powierzchni liści akcentowana jest ciemnymi, kontrastującymi detalami, które gromadzą się głównie na brzegach liści oraz w wzdłuż nerwów głównych. Mają postać mozaiki, dzięki czemu liście są pięknie upstrzone. Układ ciemnych akcentów zdaje się formować regularną siatkę przypominającą nieco umaszczenie zebry. Odmiana kompaktowa o wysokości docelowej 40-50 cm. 

Walory Aglaonemy 'Pince'

  • zwarty i krępy pokrój
  • liście o sercowatym kształcie
  • srebrzysta, oliwkowo zielona barwa
  • ciemne, zielone akcenty na brzegach liści oraz wzdłuż nerwów
  • roślina cienioznośna
  • łatwa w uprawie

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej.

Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 12 cm. Wysokość rośliny z doniczką to około 20-30 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

   Aglaonema 'Green Bowl'

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści srebrzysty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aglaonema 'Prince'

Aglaonema 'Prince'

Odmiana o delikatnej kolorystyce, w której dominuje srebrzysto oliwkowa barwa występująca w towarzystwie ciemno zielonych akcentów zgromadzonych wzdłuż nerwów oraz brzegów liści.

Podobne produkty