Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Opuntia inamoena

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-07-01788-VP-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Opuntia inamoena

Brazylijska opuncja o okrągłych i podłużnych mięsistych pędach, które pokryte są równomiernie wzorem z areoli. Zachwyca pomarańczowymi kwiatami. Sukulent o niewielkich wymaganiach, łatwy w uprawie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Opuntia inamoena

Opuntia inamoena pochodzi z Brazylii i jest jednym z najliczniej występujących tam gatunków opuncji. Porasta skaliste i kamieniste tereny, zwykle tworząc gęste i rozległe zarośla. W naturze rozrasta się na szerokość 3,5 metra i jest dosyć niska, bo osiąga tylko 50 cm wysokości. Tworzy silnie rozgałęziony pokrój, a pędy rozkładają się na boki i tym samym roślina rozrasta się wszerz. Człony mają szaro-zieloną lub niebieskawą barwę, mogą mieć kształt okrągły, odwrotnie jajowaty lub podłużny. Osiągają długość  8 - 16 cm i maksymalnie 9 cm szerokości. Zwykle są dość grube, w naturze mają nawet 3,5 cm grubości. Jak na opuncję przystało, jej spłaszczone pędy są uzbrojone w maleńkie, szare i żółte glochidy, wyrastające z równomierne ułożonych areol. Opuntia inamoena zakwita bardzo efektownymi, dużymi i błyszczącymi kwiatami, które otwierają się w ciągu dnia i wyglądają jak z wosku. Mają pomarańczowo-czerwoną barwę płatków i centralnie umieszczone, wyprostowane, żółte pręciki. Po kwitnieniu zawiązują się kuliste, żółto-pomarańczowe owoce o jadalnym miąższu. W warunkach uprawy domowej owoce raczej się nie utworzą, ale opuncja inamoena może nas miło zaskoczyć kwitnieniem.

Walory opuncji inamoena

 • ciekawy pokrój
 • atrakcyjne, okrągłe i wydłużone pędy
 • szaro-zielone zabarwienie
 • piękny wzór z równomiernie ułożonych areoli
 • pomarańczowo-czerwone kwiaty jak z wosku
 • niewielkie wymagania uprawowe i pielęgnacyjne

Wymagania opuncji

 • stanowisko jasne, dobrze nasłonecznione
 • podlewanie oszczędne
 • podłoże z dobrym drenażem (np. podłoże dla kaktusów z dodatkiem żwirku lub perlitu)
 • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji
 • bardzo mało wymagająca roślina domowa, odporna na suszę i zaniedbania

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów pomarańczowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Opuntia inamoena

Opuntia inamoena

Brazylijska opuncja o okrągłych i podłużnych mięsistych pędach, które pokryte są równomiernie wzorem z areoli. Zachwyca pomarańczowymi kwiatami. Sukulent o niewielkich wymaganiach, łatwy w uprawie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty