Opuntia microdasys 'Albispina' Opuncja drobnokolczasta

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-01789-VP-K1

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Opuntia microdasys 'Albispina' Opuncja drobnokolczasta

Opuncja o śnieżnobiałych kolcach zebranych punktowo w regularnie rozmieszczone skupiska. Wspaniale kontrastują one z ciemno zieloną powierzchnią liści.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Opuncja 'Albispina' 

Opuncja drobnokolczasta jest sukulentem z rodziny kaktusowatych, który w naturze porasta głównie pustynne obszary Meksyku. Nie posiada typowych kłujących cierni, lecz maleńkie włoskowate glochidy, zebrane w równomiernie rozmieszczone grupki. Mimo, że z wyglądu sprawiają wrażenie miękkich i pluszowych, glochidy są w rzeczywistości kruche, łamliwe i zakończone haczykowato, co pomaga im wczepiać się w skórę. Dotyk opuncji drobnokolczastej nie należy do przyjemnych, ponieważ glochidy mogą powodować podrażnienia skóry. Nie zraża to jednak kolekcjonerów tych pięknych sukulentów, gdyż walory ozdobne i łatwość w uprawie wynagradzają z nawiązką jej osobliwe obronne zachowanie. 

'Albispina' jest kolejną odmianą cieszącej się dużą popularnością opuncji drobnokolczastej. Oprócz pięknego pokroju jej ozdobę stanowią śnieżno białe glochidy, które zebrane są w punktowe kępki. Pięknie prezentują się one na kontrastowym tle ciemno zielonej powierzchni skórki. Ta cecha odróżnia ją od drugiej, podobnej odmiany znanej z białej barwy glochidów -'Albaty', u której białe, haczykowate kolce są rozproszone bardziej równomiernie na powierzchni liści, a ich skupiska są dużo gęściej rozmieszczone. Podobnie jak inne opuncje drobnokolczaste, 'Abispina' jest łatwa w uprawie. Tworzy niewielkie drzewka o charakterystycznym pokroju i spłaszczonych, okrągłych w zarysie liściach.

Walory opuncji 'Albispina'

• ciekawy pokrój niewielkiego drzewka o spłaszczonych pędach-liściach
• atrakcyjne, niemal okrągłe zielone pędy
• śnieżno białe kolce (glochidy) zebrane w skupiska 
• glochidy rozmieszczone punktowo na kontrastującej powierzchni liści
• niewielkie wymagania uprawowe i pielęgnacyjne

Wymagania opuncji drobnokolczastej

  • stanowisko jasne, dobrze nasłonecznione
  • podlewanie oszczędne
  • podłoże z dobrym drenażem (np. podłoże dla kaktusów z dodatkiem żwirku lub perlitu)
  • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji
  • bardzo mało wymagająca roślina domowa, odporna na suszę i zaniedbania

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód D -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Opuntia microdasys 'Albispina' Opuncja drobnokolczasta

Opuntia microdasys 'Albispina' Opuncja drobnokolczasta

Opuncja o śnieżnobiałych kolcach zebranych punktowo w regularnie rozmieszczone skupiska. Wspaniale kontrastują one z ciemno zieloną powierzchnią liści.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty