Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Myrtillocactus geometrizans

Cena: 8,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-01835-NA-K1

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Myrtillocactus geometrizans

Kaktus o błekitnym, intensywnym ubarwieniu oraz kandelabrowym pokroju

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Myrtillocactus geometrizans -kaktusy

Myrtillocactus geomentrizans to gatunek kaktusa bardzo powszechnie rosnący w tropikalnych lasach liściastych lub w niektórych obszarach pustynych Meksyku. Roślina przypomina silnie rozgałęziony kolumnowy świecznik, którego ramiona utworzone są przez rosnące blisko siebie pędy. W naturze dorasta do 4, 5 m wysokości, a korona osiąga do 5 m szerokości. Nazywany bywa ‘niebieską świecą’. Zdecydowanie mniejsze rozmiary osiąga w uprawie doniczkowej, ale również zachwyca niesamowitym, kandelabrowym ułożeniem pędów. Wyjątkowy wygląd kaktusa podkreśla niebieskoszara barwa głęboko użebrowanych pędów, pokrytych woskowym nalotem. Każdy z nich posiada od 5 do 8 regularnie rozmieszczonych na obwodzie żeber. Jak na kaktusy przystało, muszą być i kolce. Tworzą one dosyć luźno rozmieszczone na wierzchołkach żeber drobniutkie skupienia w formie jasnego meszku, z którego wyrasta 3-5 ciemnych kolców o długości około 5 mm. Przy odrobinie szczęścia Myrtillocactus geomentrizans zaczyna kwitnąć, gdy osiągnie wysokość około 60 cm. Stosunkowo niewielkie, promieniste, zielonkawo-białe kwiaty pojawiają się na roślinie od lutego do kwietnia i utrzymują się tylko przez jeden dzień. Potem zawiązują się ciemnoczerwone, podłużne owoce. Są one jadalne i bardzo słodkie. Nazwa rodzajowa tej rośliny ’ borówkowy kaktus’ odpowiada rzeczywistości, ponieważ owoce dokładnie przypominają borówki. W Meksyku uważane są za przysmak i sprzedawane są na targowiskach.
Myrtillocactus geometrizans jest powszechnie używany jako podkładka do szczepienia małych kaktusów kulistych, które mają tendencję do gnicia na własnych korzeniach. Jego pielęgnacja nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, ponieważ jest bardzo łatwy w uprawie

Walory Myrtillocactus geometrizans:

 • atrakcyjny kandelabrowy pokrój
 • głęboko użebrowane pędy
 • niebieskoszare, pokryte woskowym nalotem łodygi
 • ciemne kolce zebrane w skupiska na jasnym tle
 • wczesne kwitnienie
 • zielonkawo-białe kwiaty
 • owoce przypominające borówki
 • bardzo łatwy w uprawie

Wymagania Myrtillocactusów :

 • stanowiska jasne z bezpośrednim nasłonecznieniem
 • zimą preferuje jasne, ale chłodniejsze miejsca
 • rzadkie podlewanie, dopiero w momencie gdy wierzchnia warstwa podłoża będzie sucha
 • zimą podłoże powinno być całkowicie suche
 • temperatura nie powinna być niższa niż -4 stopnie Celsjusza
 • wiosną i latem, raz w miesiącu zasilać nawozem do kaktusów
 • przesadzanie co około 2 lata

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści niebieski
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód E -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Myrtillocactus geometrizans

Myrtillocactus geometrizans

Kaktus o błekitnym, intensywnym ubarwieniu oraz kandelabrowym pokroju

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty