Aphelandra squarrosa 'Dania' Afelandra stercząca

Cena: 39,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-13-01872-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Aphelandra squarrosa 'Dania' Afelandra stercząca

Afelandra stercząca jest zwartym, wiecznie zielonym krzewem dorastającym do 2 m wysokości w swoim rodzimym tropikalnym środowisku w Brazylii.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Afelandra stercząca 'Dania'

Afelandra stercząca jest zwartym, wiecznie zielonym krzewem dorastającym do 2 m wysokości w swoim rodzimym tropikalnym środowisku w Brazylii. W naturze rośnie w warunkach wysokiej wilgotności i częstych ulew w lasach deszczowych. Jako roślina doniczkowa zwykle osiąga nie więcej niż 30-45 cm wysokości i przyjmuje wzniesiony, krzaczasty pokrój. Aphelandra 'Dania' ma błyszczące zielone liście o eliptycznym kształcie, z wyraźnymi białymi nerwami, które są osadzone na grubych ogonkach. Stosunkowo duże, bo dorastające do 23 cm długości i 5 cm szerokości, liście są spiczasto zakończone, dlatego wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Nerwy tworzą bardzo wyrazisty rysunek przypominający rybi szkielet, dochodzący aż do krawędzi blaszki liściowej. Na tle ciemnej zieleni prezentuje się bardzo imponująco. Jeśli zapewnimy roślinie odpowiednie warunki, to z pewnością odwdzięczy się efektownym kwitnieniem.
Dodatkową atrakcją rośliny jest pióropusz kwiatostanów złożony z żółtych, dwuwargowych kwiatów o długości do 4 cm. Kwiatostany pojawiają się na szczycie rośliny, a czasami między górnymi liśćmi. Pojedyncze żółte kwiaty o atrakcyjnym zapachu utrzymują się tylko przez kilka dni, ale cały stożkowaty kłos pozostaje atrakcyjny aż przez 4 do 8 tygodni. Po tym czasie można usunąć z rośliny martwe kwiatostany i nadal cieszyć się pięknymi liśćmi. Dzięki bardzo eleganckiej Aphelandrze 'Dania' z jej wyjątkowymi liśćmi, można poczuć się w domu jak w tropikalnej dżungli.

Walory Apheladra 'Dania':

  • wzniesiony, krzaczasty pokrój
  • ciemnozielone, błyszczące liście
  • efektownie zabarwione nerwy tworzące bardzo wyrazisty wzór
  • piękne kłosowe kwiatostany barwy żółtej
  • długie kwitnienie
  • dekoracyjność przez cały rok

Wymagania:

Afelandra, jako roślina tropikalna lubi wilgotne i ciepłe powietrze oraz miejsca bez przeciągów. Wymaga stanowiska dobrze oświetlonego, jednak nie bezpośrednio nasłonecznionego i temperatury od 18-23 ℃. Podłoże powinno być dobrze przepuszczalne. Odpowiednie dla afelandri jest podłoże dla roślin wilgociolubnych Zielonego Parapetu. Preferuje stałą wilgotność podłoża i nawet lekkie przesuszenie spowoduje zrzucanie liści. W okresie wegetacji należy podlewać ją dwa razy w tygodniu odstaną lub przegotowaną wodą o temperaturze pokojowej, a co dwa tygodnie nawozić. Roślinę należy też często zraszać. Afelandara po kwitnieniu przechodzi okres spoczynku. Wtedy przenosi się ją do chłodniejszego, ale widnego pomieszczenia na okres ok. 6 tygodni i ogranicza podlewanie.   

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Aphelandra squarrosa 'Dania' Afelandra stercząca"

Bardzo dobra cena za dużą i atrakcyjną roślinę.

Tamara J 2021-06-02

Roślina dotarła w dobrym stanie, a liście były bardzo duże i o pięknej kontrastowej barwie. Roślina dość wilgociolubna lubi nieco częstsze podlewanie i ma solidny system korzeniowy (jak zielistki) więc można przesadzać do nieco większych doniczek. często sprzedawana jako roślina kwitnąca, ale ten okaz który otrzymałam z ZP jest niezwykle dekoracyjny ze względu na liście.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Aphelandra squarrosa 'Dania' Afelandra stercząca

Aphelandra squarrosa 'Dania' Afelandra stercząca

Afelandra stercząca jest zwartym, wiecznie zielonym krzewem dorastającym do 2 m wysokości w swoim rodzimym tropikalnym środowisku w Brazylii.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć