Wysyłki roślin ruszyły pełną parą. Czas realizacji zamówienia to aktualnie 5-7 dni.SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Podłoże kompostowe dla roślin wilgociolubnych Ziemia do kwiatów doniczkowych 5 L

Cena: 3,99 zł

1-A-01-01521-ZP

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Podłoże kompostowe dla roślin wilgociolubnych Ziemia do kwiatów doniczkowych 5 L

Podłoże o dużej chłonności i mniejszej przepuszczalności, które idealnie nadaje się dla roślin wymagających stałej, wysokiej wilgotności. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

Ziemia kompostowa, czarna–dla roślin lubiących dużą wilgotność 

W przeciwieństwie do większości tanich podłoży z marketów, w których dominuje zwykły torf wysoki ubogi w składniki pokarmowe, oferowana tutaj czarna ziemia kompostowa cechuje przewaga dobrze rozłożonego kompostu, który nadaje jej czarny kolor i wysoką zasobność w próchnicę oraz sole mineralne. Torf wysoki występuje w nim akcesorycznie dla podniesienia chłonności. Z kolei dodatek przekompostowanej, zmielonej kory poprawia jej napowietrzenie i zapobiega zbrylaniu po przesuszeniu. Ziemia kompostowa nie wymaga stosowania nawozów chemicznych przez przynajmniej 3-6 miesięcy od posadzenia, zależnie od wymagań i tempa wzrostu roślin, dla których została użyta. 

Skład ziemi kompostowej:

  • ziemia kompostowa: 80%
  • rozdrobniona, przekompostowana kora sosnowa: 10%
  • torf wysoki: 10%

Przeznaczenie oferowanego podłoża:

Bogata w próchnicę i składniki pokarmowe czarna ziemia kompostowa, która może być użyta do bezpośredniego sadzenia roślin lubiących stały, wysoki poziom wilgoci w podłożu takich jak: skrzydłokwiat, bluszcz, bambus pokojowy, zielistkagynura, paproć, fitonia, niedośpian, bananowiec, muehlenbeckia, pachiraafelandra, iresine, asparagus, syngonantus. Ziemia kompostowa może posłużyć także jako podstawowy komponent własnych mieszanek podłoża. Dzięki zastosowaniu różnych dodatków do podłoża zwiększających jego przepuszczalność, takich jak: perlit, keramzyt, włókno kokosowe pozwoli Ci skomponować własne podłoże precyzyjnie dobrane do preferencji i wymagań poszczególnych gatunków roślin doniczkowych pod kątem wymagań wodnych i pokarmowych. Podłoże ma odczyn 5,7-6,5.

Termin przydatności podłoża:

Najkorzystniej jest zużyć podłoże bezpośrednio po otwarciu opakowania. W przeciwnym razie zalecane jest utrzymanie go w umiarkowanej wilgotności przez okres do 6 miesięcy. 

Sposób użycia:

Przed zastosowaniem należy spulchnić podłoże i w razie potrzeby zwilżyć oraz rozbić ręcznie większe bryłki kompostu. Po posadzeniu podlać, a nawożenie rozpocząć najwcześniej po 3 miesiącach lub w przypadku oznak niedoborów pokarmowych.

Opakowanie zawiera 5 litrów podłoża

Recenzje

1 Recenzje dla "Podłoże kompostowe dla roślin wilgociolubnych Ziemia do kwiatów doniczkowych 5 L"

Warto

Katarzyna M 2020-10-29

Zdecydowanie polecam - mój skrzydłokwiat uwielbia to podłoże z domieszką pumeksu ogrodniczego. Widać, że podłoże jest świeże, dobrej jakości i dobrze trzyma wilgoć. Jeśli zadbać też o dobry drenaż na dnie doniczki, to mamy prawdziwą petardę wśród podłoży - trzyma wilgoć nie topiąc przy tym rośliny.

  • 8 z 8 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz opinię

Podłoże kompostowe dla roślin wilgociolubnych Ziemia do kwiatów doniczkowych 5 L

Podłoże kompostowe dla roślin wilgociolubnych Ziemia do kwiatów doniczkowych 5 L

Podłoże o dużej chłonności i mniejszej przepuszczalności, które idealnie nadaje się dla roślin wymagających stałej, wysokiej wilgotności. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem