Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Tradescantia 'Violet Green' Trzykrotka

Cena: 14,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Tradescantia 'Violet Green' Trzykrotka

Urzekająca dwubarwna trzykrotka o długich pędach, ulistnionych ciemnozielonymi liśćmi z purpurowym rewersem. Roślina szybkorosnąca, łatwa w uprawie, idealna dla początkujących.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Trzykrotka 'Violet Green'

Trzykrotka 'Violet Green' jest rośliną szybkorosnącą, bardzo łatwą w uprawie, mało wymagającą, a przy tym niezwykle atrakcyjną pod względem ulistnienia. Krewna trzykrotki pasiastej zachwyca dwubarwną, lecz stonowaną kolorystyką, bez wyrazistych pasiastych wzorów. Wierzchnia strona blaszki liściowej jest ciemnozielona, a rewers oblany jest purpurowo-fioletową barwą z miejscowymi, zielonymi deseniami, co razem tworzy efektowny kontrast. Pędy kolorystycznie korelują z liśćmi. Trzykrotka 'Violet Green' tworzy początkowo wzniesiony pokrój, w miarę wzrostu pędy zaczynają się pokładać i przewieszać przez brzegi doniczki. Liście są ułożone na pędach naprzemiennie i osadzone na szerokich, obejmujących łodygi ogonkach. Młode liście wyrastają ze szczytu pędów w formie uroczych ruloników, które z czasem rozwijają się w lekko łódkowate, a w efekcie końcowym płaskie liście. W sprzyjających warunkach pojawią się małe, trójpłatkowe kwiaty, typowe dla trzykrotek. Trzykrotka jest znakomitą rośliną dla poczatkujących miłośników roślin domowych, a jej liście są piękną dekoracją pomieszczeń. Może być uprawiana całorocznie w pomieszczeniach, a latem można ją również wystawić na zewnątrz, gdzie świetnie sprawdzi się w kompozycjach sezonowych uprawianych w półcieniu.

Walory trzykrotki 'Violet Green':

  • efektowna, zielono-purpurowa barwa liści
  • pokrój przewieszający się
  • stonowana kolorystyka i brak wzorów
  • znakomita do aranżacji z innymi roślinami o ozdobnych liściach
  • roślina łatwa w uprawie i niewymagająca

Uprawa trzykrotki:

Trzykrotka może przebywać zarówno w bezpośrednim, jak i pośrednim świetle słonecznym. Należy podlewać ją regularnie, ale tylko wtedy gdy górna warstwa podłoża jest sucha. Aby zachować kolor liści i zapobiegać chorobom grzybiczym, podlewanie rośliny należy wykonywać od dołu, a liści nie należy spryskiwać wodą. Co jakiś czas należy przycinać roślinę, dzięki temu przyspieszymy jej wzrost, przez co stanie się bardziej gęsta. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.  Warto zmniejszyć o połowę dawkę zalecaną przez producenta.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód D -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Tradescantia 'Violet Green' Trzykrotka

Tradescantia 'Violet Green' Trzykrotka

Urzekająca dwubarwna trzykrotka o długich pędach, ulistnionych ciemnozielonymi liśćmi z purpurowym rewersem. Roślina szybkorosnąca, łatwa w uprawie, idealna dla początkujących.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć