Tradescantia 'Sweetness'

Cena: 15,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!B B

Pytanie o Produkt

Tradescantia 'Sweetness'

Nowość, kompaktowa, wolniej rosnąca kuzynka popularnej odmiany 'Nanouk'. Łatwa w uprawie roślina o pięknych, pastelowych barwach i niezwykłej formie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Tradescantia 'Sweetness' - Nowość! 

'Sweetness' jest fascynującą nowością na rynku ogrodniczym. Została wyselekcjonowana z popularnej i lubianej trzykrotki 'Nanouk', która w ostatnim czasie króluje niezmiennie na liście barwnych bestsellerów wśród trzykrotek. Jeżeli chodzi o kolorystykę, 'Sweetness' niewiele różni się od swojej kuzynki. Ma równie piękne, barwne liście, na których zgaszona zieleń przeplata się z ciepłym, pastelowym fioletem. Kolory są też podobnie rozmieszczone. Układają się w podłużne, kontrastujące ze sobą pasy rozciągające się na całej długości blaszek liściowych. Czym zatem różni się nowa trzykrotka 'Sweetness' od bliźniaczej 'Nanouk'? Różnica na pierwszy rzut oka jest niewidoczna, ale z pewnością zostanie doceniona, kiedy kępa się rozrośnie. 'Sweetness' nie straci pięknego, zwartego pokroju i cały czas będzie okrągła i kompaktowa. Nawet po długim czasie uprawy będzie regularną, zwartą, kolorową kopułą jak w młodości. 'Nanouk' natomiast z wiekiem i zwiększającą się wtedy dynamiką wzrostu traci zwarty kształt i wymaga uszczykiwania dla zachowania ładnej formy. Ponadto 'Sweetness' dużo wolnej rośnie. Warto ją mieć w swojej kolekcji, zwłaszcza, że pod kątem łatwości uprawy niczym nie różni się od innych trzykrotek.

Walory trzykrotki 'Sweetness’:

  • nowość na rynku ogrodniczym
  • kompaktowa i zwarta kuzynka odmiany 'Nanouk'
  • gęste ulistnienie i krępy wzrost
  • łagodna, pastelowa kolorystyka
  • docelowo tworzy formę zwartej, gęstej kopuły
  • roślina łatwa w uprawie

Uprawa trzykrotki

Trzykrotka może przebywać zarówno w bezpośrednim, jak i pośrednim świetle słonecznym. Należy podlewać ją regularnie, ale tylko wtedy gdy górna warstwa podłoża jest sucha. Aby zachować kolor liści i zapobiegać chorobom grzybiczym, podlewanie rośliny należy wykonywać od dołu, a liści nie należy spryskiwać wodą. Co jakiś czas należy przycinać roślinę, dzięki temu przyspieszymy jej wzrost, przez co stanie się bardziej gęsta. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.  Warto zmniejszyć o połowę dawkę zalecaną przez producenta.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści różowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód E -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Tradescantia 'Sweetness'

Tradescantia 'Sweetness'

Nowość, kompaktowa, wolniej rosnąca kuzynka popularnej odmiany 'Nanouk'. Łatwa w uprawie roślina o pięknych, pastelowych barwach i niezwykłej formie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć