Różowe rośliny doniczkowe wpisują się w kolorowe trendy wnętrzarskie bieżącego roku. Jak dobrać odpowiednią roślinę aby zachwycała nas swoim wdziękiem latami? Która z różowych roślin spełni nasze wymagania estetyczne, dostosowując się jednocześnie do naszych umiejętności pielęgnacji roślin doniczkowych?

Jak różowe rośliny doniczkowe trafiły do naszych mieszkań? Moda na różowe.

Róż choć stonowany, w dużych ilościach może dominować we wnętrzu. Z tego powodu najlepiej jest używać go w charakterze akcentu kolorystycznego, np. wprowadzając mebel w różowym obiciu, tekstylia lub różowe rośliny doniczkowe. W przypadku mebli lepiej użyć w stylizacji kilku drobniejszych przedmiotów niż jeden, dwa duże. Tak więc bardziej od sofy czy foteli uszaków sprawdzą się różowe pufy, krzesła czy stoliki kawowe. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem są tkaniny i różowe dekoracje: zasłony w oknie, narzuta na łóżku, dekoracyjne poduszki, sztućce, donice czy osłonki na kwiaty. Ich zaletą jest to, że łatwo je wymienić, gdy się znudzą lub gdy róż (jakimś cudem) przestanie już być na topie.

Różowe odcienie nie tracą na popularności od wielu sezonów. Kochają je zarówno pasjonaci urządzania wnętrz, miłośnicy mody oraz… pasjonaci kwiatów! Wydaje się, że róż na dobre zadomowił się w 2016 r., kiedy to delikatny odcień Rose Quartz został wybrany kolorem roku przez Instytut Pantone. Warto wspomnieć, że w zeszłym roku mianem Koloru Roku okrzyknięto Living Coral symbolizujący kolor raf koralowych.

Wydaje się, że róż to barwa zarezerwowana wyłącznie dla małych dziewczynek, tymczasem jest to kolor delikatny i przyjemny dla oka, który świetnie wygląda w każdym pomieszczeniu. Różowy pozytywnie wpływa na poziom zrelaksowania, daje również poczucie bezpieczeństwa.

Róż niejedno ma imię, a umiejętnie użyty ma swój potencjał. Kolor różowy jest doskonałym towarzyszem dla szarości i bieli. Połączenie to wygląda subtelnie, dodając wnętrzu lekkości. Czerń uwydatnia obecność różowych odcieni we wnętrzu, wspaniale kontrastując z ich słodkością. Szczególnie dobrze prezentuje się pudrowy róż i „baby blue”, czyli delikatny, pastelowy odcień niebieskiego. W modnych wnętrzach projektanci często proponują też kolor miętowy i bardzo mocno rozbielony żółty. Różowy ze szmaragdową, intensywną zielenią, bordo czy granatem znakomicie wygląda w stylistyce vinatge. Jeszcze bardziej szlachetnie, pudrowy róż wygląda z brązem, zarówno w odcieniu mlecznej, jak i gorzkiej czekolady. Bezsprzecznie przyjacielem pastelowego różu jest jasne drewno, beton i marmur, świetnie współgra też z miedzią, złotem i srebrem.

Róż we wnętrzu, przede wszystkim w formie dodatków, wprowadza romantyczny nastrój, ożywia wystrój, dodaje mu odrobinę słodyczy, przytulności i elegancji. Credit to: Poster Store

 • Tradescantia 'Nanouk' Trzykrotka
  14,99 zł
  Tradescantia 'Nanouk' Trzykrotka
  14,99 zł

  Jej wyjątkowe, male liście mają kształt lancetowaty. U odmiany 'Nanouk' ubarwienie jest niezwykle ciekawe, ponieważ na powierzchni blaszki liściowej naprzemiennie przeplatają się zielone oraz różowe paski. Górna strona liści jest gładka w przeciwieństwie do różowo-fioletowego spodu, który jest owłosiony. 

  Jej wyjątkowe, male liście mają kształt lancetowaty. U odmiany 'Nanouk' ubarwienie jest niezwykle ciekawe, ponieważ na powierzchni blaszki liściowej...

 • Tradescantia fluminensis 'Tricolor' Trzykrotka
  14,99 zł
  Tradescantia fluminensis 'Tricolor'...
  14,99 zł

  Pochodząca z Ameryki Południowej Tradescantia fluminensis 'Tricolor' to wyjątkowa roślina doniczkowa. Cechuje ją szybkie tempo wzrostu oraz łatwość w uprawie i pielęgnacji. Elementem, który szczególnie przykuwa wzrok jest niesamowicie barwne ulistnienie. Na powierzchni blaszek liściowych możemy ujrzeć naprzemiennie układające się, różne odcienie zieleni,...

  Pochodząca z Ameryki Południowej Tradescantia fluminensis 'Tricolor' to wyjątkowa roślina doniczkowa. Cechuje ją szybkie tempo wzrostu oraz łatwość w uprawie...

 • Tradescantia 'Purple Passion' Trzykrotka
  14,99 zł
  Tradescantia 'Purple Passion' Trzykrotka
  14,99 zł

  Odmiana 'Purple Passion' przy uprawie doniczkowej osiąga maksymalnie do około 20-30 centymetrów wysokości, ale jej przewieszające się łodygi mogą dorastać nawet do 80-120 cm tworząc bujne, kolorowe girlandy. Drobne, lancetowate liście są połyskujące i gęsto oblepiają liczne, gęste pędy. Roślina wyróżnia się dzięki swojemu niebanalnemu ubarwieniu. 

  Odmiana 'Purple Passion' przy uprawie doniczkowej osiąga maksymalnie do około 20-30 centymetrów wysokości, ale jej przewieszające się łodygi mogą dorastać...

  Wyprzedany
  I
 • Tradescantia 'Pink Joy' Trzykrotka
  14,99 zł
  Tradescantia 'Pink Joy' Trzykrotka
  14,99 zł

  Odmiana 'Pink Joy' przy uprawie doniczkowej osiąga do około 30-60 centymetrów wysokości. Posiada lancetowate liście, które są połyskujące i gęsto oblepiają liczne pędy. Wyróżnia się dzięki swojemu efektownemu ubarwieniu. 

  Odmiana 'Pink Joy' przy uprawie doniczkowej osiąga do około 30-60 centymetrów wysokości. Posiada lancetowate liście, które są połyskujące i gęsto oblepiają...

 • Tradescantia spathacea 'Sitara'
  11,99 zł
  Tradescantia spathacea 'Sitara'
  11,99 zł

  Trzykrotka o pięknie wybarwionych liściach w zielono-kremowe pasy z różowym rumieńcem. Zachwyca intensywnie purpurowym rewersem liści. Roślina mało wymagająca!

  Trzykrotka o pięknie wybarwionych liściach w zielono-kremowe pasy z różowym rumieńcem. Zachwyca intensywnie purpurowym rewersem liści. Roślina mało wymagająca!

  Wyprzedany
  I
 • Tradescantia Paars
  14,99 zł
  Tradescantia 'Paars Joy' Trzykrotka
  14,99 zł

  Urocza odmiana popularnej trzykrotki o purpurowych liściach ze srebrzysto-fioletowym, pasiastym deseniem. Zachwyca gęstym ulistnieniem i kaskadowym pokrojem.

  Urocza odmiana popularnej trzykrotki o purpurowych liściach ze srebrzysto-fioletowym, pasiastym deseniem. Zachwyca gęstym ulistnieniem i kaskadowym pokrojem.

 • Tradescantia 'Sweetness'
  15,99 zł
  Tradescantia 'Sweetness'
  15,99 zł

  Nowość, kompaktowa, wolniej rosnąca kuzynka popularnej odmiany 'Nanouk'. Łatwa w uprawie roślina o pięknych, pastelowych barwach i niezwykłej formie.

  Nowość, kompaktowa, wolniej rosnąca kuzynka popularnej odmiany 'Nanouk'. Łatwa w uprawie roślina o pięknych, pastelowych barwach i niezwykłej formie.

 • Tradescantia 'Purple Heart' Trzykrotka purpurowa
  29,99 zł
  Tradescantia 'Purple Heart' Trzykrotka...
  29,99 zł

  Urzekająca trzykrotka o ciemnopurpurowych, wyraziście wybarwionych liściach. Może być uprawiana całorocznie w pomieszczeniach lub w lecie na zewnątrz. Łatwa w uprawie.

  Urzekająca trzykrotka o ciemnopurpurowych, wyraziście wybarwionych liściach. Może być uprawiana całorocznie w pomieszczeniach lub w lecie na zewnątrz. Łatwa...

 • Tradescantia fluminensis 'Quicksilver' Trzykrotka
  14,99 zł
  Tradescantia fluminensis 'Quicksilver'...
  14,99 zł

  Urocza odmiana trzykrotki o podłużnie prążkowanych, biało-zielonych, połyskujących srebrzyście liściach. Zachwyca gęstym ulistnieniem i kaskadowym pokrojem.

  Urocza odmiana trzykrotki o podłużnie prążkowanych, biało-zielonych, połyskujących srebrzyście liściach. Zachwyca gęstym ulistnieniem i kaskadowym pokrojem.

 • Tradescantia Tenderness Trzykrotka
  16,99 zł
  Tradescantia 'Tenderness' Trzykrotka
  16,99 zł

  Urzekająca odmiana trzykrotki o zielono – białych, pasiastych liściach. Zachwyca gęstym ulistnieniem i kaskadowym pokrojem. Roślina dla początkujących.

  Urzekająca odmiana trzykrotki o zielono – białych, pasiastych liściach. Zachwyca gęstym ulistnieniem i kaskadowym pokrojem. Roślina dla początkujących.

 • Tradescantia 'Brightness'
  16,99 zł
  Tradescantia 'Brightness' Trzykrotka
  16,99 zł

  Tradescantia 'Brightness' to roślina przyjazna dla początkujących. Regularne przycinanie pomoże w utrzymaniu atrakcyjnego pokroju. Jej biało-zielone liście nadadzą elegancji każdemu wnętrzu!

  Tradescantia 'Brightness' to roślina przyjazna dla początkujących. Regularne przycinanie pomoże w utrzymaniu atrakcyjnego pokroju. Jej biało-zielone liście...

 • Tradescantia 'Blushing Bride' Trzykrotka
  19,99 zł
  Tradescantia 'Blushing Bride' Trzykrotka...
  19,99 zł

  Tradescantia 'Maiden’s Blush' to nieśmiała piękność, która ujawnia swój urok na skutek różnicy temperatur. Na jej liściach można wtedy zaobserwować kojarzące się z rumieńcem nieregularne plamy w odcieniach, bieli, kremu i różu. Jest łatwa w uprawie i doskonale prezentuje się w wiszących doniczkach.

  Tradescantia 'Maiden’s Blush' to nieśmiała piękność, która ujawnia swój urok na skutek różnicy temperatur. Na jej liściach można wtedy zaobserwować kojarzące...

 • Tradescantia zebrina 'Pink Paradise' Trzykrotka
  19,99 zł
  Tradescantia zebrina 'Pink Paradise'...
  19,99 zł

  Tradescantia zebrina 'Pink Paradise' to trzykrotka, która wręcz urzeka miriadą odcieni różu i fioletu w towarzystwie srebrnych prążków. Z daleka jej kępa sprawia wrażenie przyprószonej brokatem, dzięki czemu zdaje się lśnić w promieniach słońca. Jest łatwa w uprawie i wyjątkowo dekoracyjna.

  Tradescantia zebrina 'Pink Paradise' to trzykrotka, która wręcz urzeka miriadą odcieni różu i fioletu w towarzystwie srebrnych prążków. Z daleka jej kępa...

Najpiękniejsze różowe rośliny doniczkowe. Różowy Parapet.

Różowe rośliny z dnia na dzień zdają się być coraz bardziej modne! Wnętrzarska i ubraniowa moda bowiem przedostała się też do świata roślin. Do tego różowy kolor dobrze przełamuje monochromatyczny charakter nowoczesnych wnętrz. Wpisy o różowych roślinach doniczkowych lubi zawrotna liczba obserwatorów – nawet 7000!

Roślinoholicy zaczęli poszukiwać odmian z kolorowymi–nie kwiatami, a–liśćmi. Zielony to już za mało! Na szczęście jest sporo ciekawych roślin o różowych liściach, przebarwieniach albo unerwieniu. Różowe rośliny doniczkowe wizualnie ocieplą nasze mieszkania.

Różowe rośliny doniczkowe -idealne dla początkujących.

Większość różowych roślin doniczkowych cechuje się szybkim tempem wzrostu oraz łatwością w uprawie i pielęgnacji. Oprócz bezsprzecznych atutów kolorystycznych, posiadają małe wymagania uprawowe. Te różowe rośliny praktycznie rosną same, ciesząc wzrok swoim pięknem. Którą więc różową roślinę doniczkową zaprosisz do swojego domu? Istnieją też oczywiście różowe rośliny doniczkowe dedykowane nieco bardziej wprawionym hodowcom. Mają one trochę większe wymagania uprawowe, ale efekt uprawy jest powalający. Różowe rośliny doniczkowe, dla wprawionych hodowców opisane zostały w innym wpisie. 

 • Tradescantia fluminensis 'Tricolor' Trzykrotka
  14,99 zł
  Tradescantia fluminensis 'Tricolor'...
  14,99 zł

  Pochodząca z Ameryki Południowej Tradescantia fluminensis 'Tricolor' to wyjątkowa roślina doniczkowa. Cechuje ją szybkie tempo wzrostu oraz łatwość w uprawie i pielęgnacji. Elementem, który szczególnie przykuwa wzrok jest niesamowicie barwne ulistnienie. Na powierzchni blaszek liściowych możemy ujrzeć naprzemiennie układające się, różne odcienie zieleni,...

  Pochodząca z Ameryki Południowej Tradescantia fluminensis 'Tricolor' to wyjątkowa roślina doniczkowa. Cechuje ją szybkie tempo wzrostu oraz łatwość w uprawie...

 • Callisia Rosata
  29,99 zł
  Callisia rosato 'Pink Lady' Smużyna
  29,99 zł

  Filigranowa i delikatna callisia o drobnych liściach w pastelowym, różowo-kremowym kolorze z zielonymi smugami. Tworzy przewieszający się i gęsty pokrój. Dla wielbicieli barwnych liści!

  Filigranowa i delikatna callisia o drobnych liściach w pastelowym, różowo-kremowym kolorze z zielonymi smugami. Tworzy przewieszający się i gęsty pokrój. Dla...

 • Hypoestes phyllostachya Niedośpian kłosolistny- PINK
  13,99 zł
  Hypoestes phyllostachya 'Pink' Niedośpian...
  13,99 zł

  Atrakcyjny niedośpian o pięknie wybarwionych, efektownie nakrapianych i pstrokatych liściach barwy różowo zielonej.

  Atrakcyjny niedośpian o pięknie wybarwionych, efektownie nakrapianych i pstrokatych liściach barwy różowo zielonej.

 • Syngonium 'Neon Robusta' Zroślicha
  15,99 zł
  Syngonium 'Neon Robusta' Zroślicha
  15,99 zł

  Syngonium, nazywane powszechnie zroślichą, jest egzotyczną rośliną występującą w środowisku naturalnym w Ameryce Środkowej i Południowej. Jest to roślina o pokroju pnącym lub zwisającym. Posiada okazałe, strzałkowate liście umieszczone naprzemianlegle. Powierzchnia blaszki liściowej ma delikatny różowy kolor z pięknym, perłowym połyskiem.

  Syngonium, nazywane powszechnie zroślichą, jest egzotyczną rośliną występującą w środowisku naturalnym w Ameryce Środkowej i Południowej. Jest to roślina o...

 • Fittonia Pink Special
  15,99 zł
  Fittonia 'Pink Special'
  15,99 zł

  Urocza, niewielka fitonia o różowych, okrągławych i drobnych liściach z jaśniejszym rysunkiem nerwów. Idealna do uprawy w szklanych pojemnikach. Dla wielbicieli różowych roślin.

  Urocza, niewielka fitonia o różowych, okrągławych i drobnych liściach z jaśniejszym rysunkiem nerwów. Idealna do uprawy w szklanych pojemnikach. Dla...

Różowa roślina doniczkowa: TRZYKROTKA

Tradescantia fluminensis w formie botanicznej w naturze zamieszkuje obszar Ameryki Południowej. Odmiana trzykrotki 'Tricolor' charakteryzuje się zwartym i rozłożystym pokrojem oraz najpiękniejszym różem liści. Docelowo jej wydłużone pędy przewieszają się poza brzeg donicy i tworzą imponujące, barwne kaskady. Ze względu na swoją niebanalną kolorystykę ta różowa roślina doniczkowa będzie uroczym, barwnym akcentem we wnętrzu domu, od którego trudno odciągnąć wzrok.

Trzykrotka 'Tricolor' może przebywać zarówno w bezpośrednim, jak i pośrednim świetle słonecznym. Oczywiście należy podlewać ją regularnie, jednak tylko wtedy gdy górna warstwa podłoża jest sucha. Aby zachować kolor liści i zapobiegać chorobom grzybiczym, podlewanie rośliny należy wykonywać od dołu, a liści nie można spryskiwać wodą. Co jakiś czas warto przycinać wspomnianą różową roślinę doniczkową, ponieważ przyspieszymy tym jej wzrost, przez co stanie się jeszcze bardziej gęsta. Dla uzyskania barwnych kęp należy usuwać zielone pędy, ze względu na to, iż mogą one zdominować wzrostem te kolorowe.

 

 

Różowa roślina doniczkowa: NIEDOŚPIAN

Niedośpian kłosolistny w naturze jest niewielkim półkrzewem, który porasta ciepłe i wilgotne lasy tropikalnej Afryki i Azji. Opisywana różowa roślina doniczkowa tworzy krzewiasty pokrój i w naturze może dorosnąć nawet do 1 metra wysokości! Oczywiście w uprawie doniczkowej zwykle jest dużo niższy, przy czym powinien być regularnie przycinany, aby zachować zwarty i estetyczny pokrój. Cała roślina wygląda jakby była spryskana nierównomiernie różową farbą!

Odmiana niedośpianu 'Pink' preferuje stanowiska dobrze oświetlone, ale z rozproszonym światłem oraz temperaturę pokojową. Podłożem może być uniwersalna ziemia do roślin doniczkowych z domieszką perlitu lub wermikulitu. Choć wymaga stale wilgotnego podłoża, jeszcze bardziej nie lubi gdy tworzą się w donicy zastoje wody. Podlewać należy wodą miękką i odstaną. W upalne dni będzie z pewnością potrzebne częstsze podlewanie, zwłaszcza jeśli rośliny posadzone są w małych pojemnikach. Przede wszystkim należy zapewnić niedośpianowi wysoką wilgotność powietrza. Różową roślinę trzeba przycinać w celu zagęszczenia pędów, można też systematycznie uszczykiwać wierzchołki pędów. Od wiosny do końca lata konieczne jest dokarmianie tej rośliny doniczkowej co 2 tygodnie połową zalecanej dawki nawozu dla roślin pokojowych. Podsumowując niedośpian 'Pink' jest bardzo łatwy w uprawie, idealny dla początkujących.

 

 

Różowa roślina doniczkowa: ZROŚLICHA

Syngonium, nazywane powszechnie zroślichą, to oryginalna różowa roślina egzotyczna pochodzącą z Ameryki Środkowej i Południowej. Odmiana 'Neon Robusta' zachwyca swym atrakcyjnym pokrojem oraz niesamowitym ubarwieniem liści. Długie pędy mogą się swobodnie przewieszać lub czepiać się rozmaitych podpór. Zroślicha posiada duże, strzałkowate liście ułożone naprzemianlegle. Potrafią one osiągać nawet do 20-30 cm długości. Ulistnienie zachwyca nie tylko ze względu na imponujące rozmiary, ale także nietuzinkowe ubarwienie. Przy odpowiedniej ilości słońca liście nabierają delikatnej różowej barwy z pięknym, perłowym połyskiem. W okresie kwitnienia, które ma miejsce wiosną i latem, zroślicha wytwarza zielono-purpurowe kwiaty. W uprawie domowej można je jednak rzadko zaobserwować. Przede wszystkim ozdobą zroślichy ‘Neon Robusta’ są niewątpliwie jej różowo-łososiowe liście, które wyróżniają się na tle tradycyjnej, zielonej roślinności. Preferuje stanowisko jasne i ciepłe, ale bez bezpośredniego nasłonecznienia. Luźne, przepuszczalne i zasobne podłoże należy nawozić w okresie od kwietnia do sierpnia nawozem dla roślin doniczkowych. Intensywne podlewanie w okresie wzrostu trzeba ograniczyć zimą oraz przycinać młode pędy w celu ich wzmacniania.

 • Echeveria chihuahuensis
  7,99 zł
  Echeveria chihuahuensis
  7,99 zł

  Wyprzedany
  I
 • Echeveria cuspidata
  - 1,50 zł
  8,49 zł 6,99 zł
  Echeveria cuspidata
  8,49 zł 6,99 zł

  Wyprzedany
  I
 • Echeveria 'Hercules'
  8,99 zł
  Echeveria 'Hercules'
  8,99 zł

  Bardzo ładna odmiana eszewerii o niebieskim ulistnieniu akcentowanym przez wiśniowy margines biegnący wzdłuż brzegów liści. Tworzy niskie rozety o powolnym wzroście i regularnej formie. Jak wszystkie Echeverie należy do roślin łatwych w uprawie i niekłopotliwych. 

  Bardzo ładna odmiana eszewerii o niebieskim ulistnieniu akcentowanym przez wiśniowy margines biegnący wzdłuż brzegów liści. Tworzy niskie rozety o powolnym...

 • Echeveria 'Black Violet'
  9,99 zł
  Echeveria 'Black Violet'
  9,99 zł

  Bardzo ładna odmiana eszewerii o niebieskim ulistnieniu akcentowanym przez wiśniowy margines biegnący wzdłuż brzegów liści. Tworzy niskie rozety o powolnym wzroście i regularnej formie. Jak wszystkie Echeverie należy do roślin łatwych w uprawie i niekłopotliwych. 

  Bardzo ładna odmiana eszewerii o niebieskim ulistnieniu akcentowanym przez wiśniowy margines biegnący wzdłuż brzegów liści. Tworzy niskie rozety o powolnym...

 • Eszeweria 'Raindrops' Echeveria
  11,99 zł
 • Echeveria lauii Eszeweria
  15,99 zł
  Echeveria lauii Eszeweria
  15,99 zł

  Wyjątkowa odmiana o niezwykle jasnym, błękitno-białym ulistnieniu. Swoje cudowne ubarwienie sukulent zawdzięcza pudrowemu nalotowi, który pokrywa powierzchnię blaszek liściowych. 

  Wyjątkowa odmiana o niezwykle jasnym, błękitno-białym ulistnieniu. Swoje cudowne ubarwienie sukulent zawdzięcza pudrowemu nalotowi, który pokrywa...

  Wyprzedany
  I
 • Echeveria colorata var. brandtii Eszeweria
  13,99 zł
  Echeveria colorata var. brandtii Eszeweria
  13,99 zł

  Echeveria colorata var. brandtii wyróżnia się przyciągającymi wzrok, mięsistymi, podłużnymi, smukłymi liśćmi o pięknym, niebieskawo-zielonym odcieniu. Ich spiczaste końce nabierają wyrazistej, różowo-czerwonej barwy, która wspaniale podkreśla elegancki, regularny pokrój rośliny. Przy mocnym nasłonecznieniu wybarwienie staje się intensywniejsze. 

  Echeveria colorata var. brandtii wyróżnia się przyciągającymi wzrok, mięsistymi, podłużnymi, smukłymi liśćmi o pięknym, niebieskawo-zielonym odcieniu. Ich...

 • Echeveria subcorymbosa Eszeweria
  9,99 zł
  Echeveria subcorymbosa Eszeweria
  9,99 zł

  Niewielki, śliczny sukulent pochodzący z Meksyku. Odznacza się krótkimi, trójkątnymi i bardzo mięsistymi liśćmi. Mają one jasny, zielono-niebieski kolor, a ich obrzeżenia zdobione są cieniutkim, czerwonym marginesem. W miejscach mocno nasłonecznionych rozety nabierają intensywnej, czerwonej barwy. 

  Niewielki, śliczny sukulent pochodzący z Meksyku. Odznacza się krótkimi, trójkątnymi i bardzo mięsistymi liśćmi. Mają one jasny, zielono-niebieski kolor, a...

  Wyprzedany
  I
 • Echeveria subsessilis Eszeweria
  8,99 zł
  Echeveria subsessilis Eszeweria
  8,99 zł

  Nietuzinkowa odmiana o niesamowitym pastelowym ubarwieniu. Grube, mięsiste liście o wklęsłej powierzchni i ostrych końcach zachwycają delikatną, błękitną barwą. Przy większym nasłonecznieniu brzegi liści nabierają subtelnego, różowego koloru. 

  Nietuzinkowa odmiana o niesamowitym pastelowym ubarwieniu. Grube, mięsiste liście o wklęsłej powierzchni i ostrych końcach zachwycają delikatną, błękitną...

 • Echeveria 'Agnes Zonnestraal'
  9,99 zł
  Echeveria 'Agnes Zonnestraal'
  9,99 zł

  Niska odmiana eszewerii o stosunkowo wąskich, niebieskich i tępo zakończonych liściach. Intensywność zabarwienia zależy od ilości ochronnego wosku wytwarzanego przez liście, aby zapobiegać utracie wody w warunkach intensywnego nasłonecznienia.

  Niska odmiana eszewerii o stosunkowo wąskich, niebieskich i tępo zakończonych liściach. Intensywność zabarwienia zależy od ilości ochronnego wosku...

 • Echeveria tolimanensis
  9,99 zł
  Echeveria tolimanensis
  9,99 zł

  Pochodzący z Meksyku unikatowy sukulent o ciekawym pokroju oraz pięknym ubarwieniu. Zbudowany jest z zakrzywionych, grubych, prawie cylindrycznych, mięsistych liści, budową przypominających liście pachyphytum. Ma pokrój wzniesiony i w przeciwieństwie do większości eszewerii nie tworzy typowej rozety. 

  Pochodzący z Meksyku unikatowy sukulent o ciekawym pokroju oraz pięknym ubarwieniu. Zbudowany jest z zakrzywionych, grubych, prawie cylindrycznych,...

 • Echeveria colorata 'Mexican Giant' Eszeweria meksykański olbrzym
  22,99 zł
  Echeveria colorata 'Mexican Giant'...
  22,99 zł

  'Mexican Giant' to wyjątkowo duża i piękna odmiana echeverii. Sukulent rośnie bardzo powoli, tworząc przeważnie samotną, pozbawioną łodyg rozetę o średnicy do 30 cm. Roślina posiada wzniesione, długie, lancetowate liście pokryte białym, proszkowym nalotem. Charakterystyczna powłoka zapewnia roślinie oryginalny, niebieskawo-biały odcień, a dodatkowo chroni...

  'Mexican Giant' to wyjątkowo duża i piękna odmiana echeverii. Sukulent rośnie bardzo powoli, tworząc przeważnie samotną, pozbawioną łodyg rozetę o średnicy...

 • Echeveria 'Pink Ruby'
  9,99 zł
  Echeveria 'Pink Ruby'
  9,99 zł

  'Pink Ruby' -prześliczny pełen uroku sukulent, który oczarowuje i zachwyca swoją subtelną kolorystyką. Cechuje się niewielkim rozmiarem oraz efektownym rubinowo-zielonym ubarwieniem liści. 

  'Pink Ruby' -prześliczny pełen uroku sukulent, który oczarowuje i zachwyca swoją subtelną kolorystyką. Cechuje się niewielkim rozmiarem oraz efektownym...

 • Echeveria globulosa
  9,99 zł
  Echeveria globulosa
  9,99 zł

  Oczarowująca i pełna uroku roślina doniczkowa, pochodząca z Meksyku. Echeveria globulosa charakteryzuje się soczystymi, zwartymi rozetami. Jasnoniebieski kolor liści znakomicie komponuje się z subtelnym, różowym rumieńcem, widniejącym na ich delikatnie połyskującej powierzchni.

  Oczarowująca i pełna uroku roślina doniczkowa, pochodząca z Meksyku. Echeveria globulosa charakteryzuje się soczystymi, zwartymi rozetami. Jasnoniebieski...

  Wyprzedany
  I
 • Echeveria derenbergii
  9,99 zł
  Echeveria derenbergii
  9,99 zł

  Echeveria derenbergii -przepiękny, pełen uroku sukulent, który oczarowuje i zachwyca swoją subtelną, pastelową kolorystyką. Cechuje się niewielkim rozmiarem oraz zjawiskowym kwitnieniem. 

  Echeveria derenbergii -przepiękny, pełen uroku sukulent, który oczarowuje i zachwyca swoją subtelną, pastelową kolorystyką. Cechuje się niewielkim rozmiarem...

 • Echeveria 'Estrela'
  11,99 zł
  Echeveria 'Estrela'
  11,99 zł

  Piękna odmiana o gwieździstej formie oraz grubych, cylindrycznych liściach, które są ostro zakończone. Tworzy rozety przyrastające na wysokość, które tworzą z czasem formę zwartej kolumny.

  Piękna odmiana o gwieździstej formie oraz grubych, cylindrycznych liściach, które są ostro zakończone. Tworzy rozety przyrastające na wysokość, które tworzą...

 • Echeveria 'Carol' Eszeweria
  8,49 zł
  Echeveria 'Carol' Eszeweria
  8,49 zł

  Rzadka eszeweria, tworząca przepiękną rozetą mięsistych liści, których brzegi pokryte są czerwonym rumieńcem. Lśniące włoski na powierzchni liści sprawiają, że wygląda jak przysypana drobinkami cukru.

  Rzadka eszeweria, tworząca przepiękną rozetą mięsistych liści, których brzegi pokryte są czerwonym rumieńcem. Lśniące włoski na powierzchni liści sprawiają,...

 • Sedeveria letizia Sedeweria
  11,99 zł
  Sedeveria letizia Sedeweria
  11,99 zł

  Połączenie rozchodnika z eszewerią! Urocza i mało znana sedeveria tworzy rozgałęziony pokrój z rozetami umieszczonymi na szczytach pędów. Gratka dla miłośników sukulentów!

  Połączenie rozchodnika z eszewerią! Urocza i mało znana sedeveria tworzy rozgałęziony pokrój z rozetami umieszczonymi na szczytach pędów. Gratka dla...

 • Echeveria setosa deminuta
  8,99 zł
  Echeveria setosa var. deminuta Eszeweria
  8,99 zł

  Piękny sukulent z Meksyku o jaskrawoczerwonych kwiatach, nazywany potocznie Meksykańskimi Fajerwerkami. Tworzy zwarte i foremne rozety z drobnych, mięsistych liści.

  Piękny sukulent z Meksyku o jaskrawoczerwonych kwiatach, nazywany potocznie Meksykańskimi Fajerwerkami. Tworzy zwarte i foremne rozety z drobnych, mięsistych...

 • Echeveria costarii Eszeweria
  8,99 zł
  Echeveria costarii Eszeweria
  8,99 zł

  Piękny sukulent w formie symetrycznej, gwiazdkowatej rozety o szerokich, wzniesionych i ostro zakończonych, mięsistych liściach. Zielono barwa z purpurowymi rumieńcami.

  Piękny sukulent w formie symetrycznej, gwiazdkowatej rozety o szerokich, wzniesionych i ostro zakończonych, mięsistych liściach. Zielono barwa z purpurowymi...

  Wyprzedany
  I
 • Echeveria 'Black Tip' Eszeweria
  8,99 zł
  Echeveria 'Black Tip' Eszeweria
  8,99 zł

  Urzekający sukulent w formie symetrycznej i foremnej rozety o niebieskozielonym zabarwieniu liści z charakterystycznymi, ciemnymi wierzchołkami. Roślina łatwa w uprawie.

  Urzekający sukulent w formie symetrycznej i foremnej rozety o niebieskozielonym zabarwieniu liści z charakterystycznymi, ciemnymi wierzchołkami. Roślina...

 • Echeveria Luella
  11,99 zł
  Echeveria 'Luella'
  11,99 zł

  Czarujący sukulent w formie zwartej, niewielkiej rozety, urzekający zielono – różowym wybarwieniem. Rozrasta się tworząc grupę rozet. Łatwy w uprawie, na słoneczne stanowiska.

  Czarujący sukulent w formie zwartej, niewielkiej rozety, urzekający zielono – różowym wybarwieniem. Rozrasta się tworząc grupę rozet. Łatwy w uprawie, na...

 • Echeveria agavoides
  9,99 zł
  Echeveria agavoides
  9,99 zł

  Piękny sukulent w formie gwiaździstej rozety, utworzonej z mięsistych, trójkątnych i szpiczastych liści. Z wyglądu przypomina miniaturową agawę. Roślina odporna na suszę.

  Piękny sukulent w formie gwiaździstej rozety, utworzonej z mięsistych, trójkątnych i szpiczastych liści. Z wyglądu przypomina miniaturową agawę. Roślina...

 • Echeveria violet queen
  8,99 zł
  Echeveria 'Violet Queen'
  8,99 zł

  Sukulent w formie pięknej rozety, przypominający kwiat lotosu. Ma efektownie wybarwione, szaro-zielone liście z różowo-fioletowym odcieniem. Roślina łatwa w uprawie.

  Sukulent w formie pięknej rozety, przypominający kwiat lotosu. Ma efektownie wybarwione, szaro-zielone liście z różowo-fioletowym odcieniem. Roślina łatwa w...

  Wyprzedany
  I
 • Echeveria Lovely Eszeweria
  24,99 zł
  Echeveria 'Lovely' eszeweria
  24,99 zł

  Echeveria ‘Lovely’ to sukulent o pastelowym odcieniu chłodnej zieleni. Idealny do kompozycji z kaktusami. Kompaktowa roślina odpowiednia do każdego słonecznego wnętrza. Bezpieczna dla zwierząt.

  Echeveria ‘Lovely’ to sukulent o pastelowym odcieniu chłodnej zieleni. Idealny do kompozycji z kaktusami. Kompaktowa roślina odpowiednia do każdego...

  Wyprzedany
  I
 • Echeveria purpusorum white
  14,99 zł
  Echeveria purpusorum 'White Form'
  14,99 zł

  Unikatowa odmiana eszewerii, która na słonecznym stanowisku ujawnia piękne, białe ulistnienie zdobione purpurowymi akcentami na brzegach liści. 

  Unikatowa odmiana eszewerii, która na słonecznym stanowisku ujawnia piękne, białe ulistnienie zdobione purpurowymi akcentami na brzegach liści. 

  Wyprzedany
  I
 • Echeveria 'Serrana'
  Nowy
  14,99 zł
  Echeveria 'Serrana' Eszeweria
  14,99 zł

  Echeveria 'Serrana' to elegancka odmiana eszewerii o ciemnolistnych, ostro zakończonych liściach, układających się w symetryczne rozety. 

  Echeveria 'Serrana' to elegancka odmiana eszewerii o ciemnolistnych, ostro zakończonych liściach, układających się w symetryczne rozety. 

 • Echeveria 'Flat Variegata'
  Nowy
  14,99 zł
  Echeveria 'Flat Variegata' Eszeweria
  14,99 zł

  Eszeweria o ciepłej kolorystyce w odcieniach zielonego jabłka i żółtawej limonki. Odmiana o grubych i nastroszonych liściach. 

  Eszeweria o ciepłej kolorystyce w odcieniach zielonego jabłka i żółtawej limonki. Odmiana o grubych i nastroszonych liściach. 

  Wyprzedany
  I
 • Echeveria Red Point
  Nowy
  11,99 zł
  Echeveria 'Red Point' Eszeweria
  11,99 zł

  Symetryczna rozetowa eszeweria o metalicznej kolorystyce liści zdobionych różowymi akcentami. Liście o pięknych, charakterystycznie wydłużonych i wybarwionych na różowo końcówkach.

  Symetryczna rozetowa eszeweria o metalicznej kolorystyce liści zdobionych różowymi akcentami. Liście o pięknych, charakterystycznie wydłużonych i...

 • Echeveria 'Izar' Eszeweria
  Nowy
  14,99 zł
  Echeveria 'Izar' Eszeweria
  14,99 zł

  Sukulent o pięknej wiśniowej kolorystyce i geometrycznym kształcie liści, które przypominają diamenty.

  Sukulent o pięknej wiśniowej kolorystyce i geometrycznym kształcie liści, które przypominają diamenty.

 • Echeveria 'Brexy Chorizo'
  Nowy
  16,99 zł
  Echeveria 'Brexy Chorizo' Eszeweria
  16,99 zł

  Energetyzująca piękność o oliwkowych liściach z wiśniowymi rumieńcami i zwartej formie. 

  Energetyzująca piękność o oliwkowych liściach z wiśniowymi rumieńcami i zwartej formie. 

 • Echeveria pulvinata 'Devotion'
  Nowy
  11,99 zł
  Echeveria pulvinata 'Devotion' Eszeweria
  11,99 zł

  Urocza orzęsiona Echeveria o wspaniałym, purpurowym kolorze, który przeplata się z oliwkowym błękitem. Tworzy gęsto rozkrzewione kępy. 

  Urocza orzęsiona Echeveria o wspaniałym, purpurowym kolorze, który przeplata się z oliwkowym błękitem. Tworzy gęsto rozkrzewione kępy. 

 • Echeveria 'Atlas'
  Nowy
  15,99 zł
  Echeveria 'Atlas' Eszeweria
  15,99 zł

  Echeveria ‘Atlas’ o liściach w kolorze ciemnej wiśni i z metalowym połyskiem, tworzą niskie, zwarte i rozległe rozety. Ciekawa odmiana dla każdego roślinomaniaka, który chce wzbogacić kolekcję sukulentów.

  Echeveria ‘Atlas’ o liściach w kolorze ciemnej wiśni i z metalowym połyskiem, tworzą niskie, zwarte i rozległe rozety. Ciekawa odmiana dla każdego...

 • Echeveria agavoides 'Lipstick'
  9,99 zł
  Echeveria agavoides 'Lipstick'
  9,99 zł

  O ile każda z wielu gatunków i odmian eszewerii ma swój szereg walorów i cech ozdobnych, 'Lipstic' wydaje się zdecydowanie wyróżniać oryginalnym połączeniem barw. Liście mają kolor zielonego jabłka, ale w odpowiednim wieku i przy dużej ilości światła, delikatna zieleń  przełamywana jest przez krwisto czerwone obrzeżenie liści.

  O ile każda z wielu gatunków i odmian eszewerii ma swój szereg walorów i cech ozdobnych, 'Lipstic' wydaje się zdecydowanie wyróżniać oryginalnym połączeniem...

 

Różowe rośliny doniczkowe: SUKULENTY

Absolutną nowością na polskim rynku różowych roślin doniczkowych jest niezwykle ciekawy sukulent pochodzący z południowej Afryki. Anacampseros rufescens 'Sunrise' jest gatunkiem o grubych, twardych liściach gęsto rozmieszczonych na krótkich, wolno rosnących pędach. Oczywiście odmiana 'Sunrise' cechuje się pięknym, wyrazistym wybarwieniem, którego nie sposób znaleźć u innych różowych roślin doniczkowych. Liście są grube, tępo zakończone, błyszczące i twarde. Ich barwa zmienia się wielokrotnie i nieregularnie balansując między różem, fuksją, metalicznym fioletem i jasną zielenią. Latem w godzinach popołudniowych wytwarza okazałe kwiaty średnicy do 5 cm w barwie intensywnego różu. Anacampseros rośnie wolno, z czasem tworzy kaudeks u nasady pędu głównego. Ta różowa roślina doniczkowa o zwartym pokroju jest wyjątkowo mało wymagająca w pielęgnacji. Preferuje ona jasne stanowiska oraz regularne lecz oszczędne podlewanie, ponieważ przelanie może w rezultacie doprowadzić do gnicia korzeni. Podobnie do innych sukulentów tę różową roślinę należy uprawiać w podłożu do kaktusów z dobrym drenażem.

Innym różowym sukulentem pochodzącym z rejonów południowej Afryki jest grubosz marginalis 'Variegata' często zwany także "trójkolorowym kociakiem". Jest różową rośliną doniczkową o niskim wzroście, dlatego w uprawie domowej zazwyczaj dorasta do wysokości 15 centymetrów i 30 centymetrów szerokości. Bezsprzecznym walorem tej odmiany są małe, soczyste liście w kształcie serc. Ich kolorystyka to połączenie różnych odcieni zieleni i różu. Barwne przejścia od jasnozielonego do żółto-zielonego oraz różnych odcieni różu i kremów dają fantastyczny efekt. Kształt liści wspaniale podkreśla różowa obwódka znajdująca się na ich marginesach. Różowa roślina doniczkowa świetnie prezentuje się w wiszących koszach lub wysokich donicach. Przy odpowiedniej pielęgnacji na pewno odwdzięczy się małymi białymi kwiatami podczas kwitnienia, który przypada na okres późnej wiosny i wczesnego lata.
Jest rośliną łatwą w uprawie i podobnie jak inne sukulenty potrzebuje przepuszczalnego podłoża. Wymaga dużego nasłonecznienia, ale nigdy nie powinna być wystawiana na bezpośrednie słońce. Nie jest także odporna na niskie temperatury. Przede wszystkim nie należy podlewać jej zbyt często by nie doprowadzić do gnicia. Trzeba również kontrolować by woda swobodnie wypływała z otworu drenażowego i nie dopuszczać do zastoju wody w doniczce.

 • Mata składana do przesadzania roślin domowych
  Nowy
  29,99 zł
  Mata składana do przesadzania roślin domowych
  29,99 zł

  Niezastąpiona podczas przesadzania i innych prac ogrodniczych składana mata do przesadzania. Podnoszone krawędzie maty pozwalają zaoszczędzić czas poświęcony na żmudne sprzątanie.

  Niezastąpiona podczas przesadzania i innych prac ogrodniczych składana mata do przesadzania. Podnoszone krawędzie maty pozwalają zaoszczędzić czas poświęcony...

  Wyprzedany
  I
 • Łopatka do przesadzania roślin doniczkowych GT175
  17,99 zł
 • Narzędzia do przesadzania roślin doniczkowych - złote GT153
  46,99 zł
 • Podstawka Ø 24 cm drewniana na kółkach NG48S
  28,99 zł
  Podstawka pod doniczkę na kółkach Ø 24 cm...
  28,99 zł

  Drewniana podstawka pod duże donice, jeżdżąca na kółkach. Przesuwaj ciężkie kwiaty, nie uszkadzając przy tym swojej podłogi.

  Drewniana podstawka pod duże donice, jeżdżąca na kółkach. Przesuwaj ciężkie kwiaty, nie uszkadzając przy tym swojej podłogi.

  Wyprzedany
  I
 • Doniczka do rozmnażania roślin z pokrywką - zestaw 3 szt.
  Nowy
  9,99 zł
  Doniczka do rozmnażania roślin z pokrywką...
  9,99 zł

  Zestaw 3 doniczek z kopułami wilgotności do rozmnażania roślin. Transparentne pokrywy z otworami umożliwiają zachowanie wilgoci, wspierając zdrowy rozwój roślin. Przekonaj się jak proste jest samodzielne rozmnażanie i ukorzenianie roślin.

  Zestaw 3 doniczek z kopułami wilgotności do rozmnażania roślin. Transparentne pokrywy z otworami umożliwiają zachowanie wilgoci, wspierając zdrowy rozwój...

 • Tabliczka do oznaczania roślin JM01974
  im więcej, tym taniej
  2,99 zł od 1,99 zł
 • Zestaw do ukorzeniania roślin DOM
  39,99 zł
 • Stacja do ukorzenienia roślin drewniana
  49,99 zł
 • Spinki do podpinania roślin 20 szt. 792000943/1095/1079
  7,99 zł
  Spinki do podpinania roślin 20 szt....
  7,99 zł

  Paliki ze spinkami to solidne wsparcie dla roślin domowych, dedykowane miłośnikom roślin, ceniącym niską cenę i sprawdzone rozwiązania.

  Paliki ze spinkami to solidne wsparcie dla roślin domowych, dedykowane miłośnikom roślin, ceniącym niską cenę i sprawdzone rozwiązania.

 • Stacja do ukorzenienia roślin VASE pojedyncza AGG98
  42,99 zł
  Stacja do ukorzenienia roślin VASE...
  42,99 zł

  Stojak do rozmnażania roślin domowych. Może też służyć jako wazon do kwiatów ciętych.

  Stojak do rozmnażania roślin domowych. Może też służyć jako wazon do kwiatów ciętych.

  Wyprzedany
  I
 • Podstawka pod doniczkę na kółkach Ø 28 cm METAL BPH154
  47,99 zł
  Podstawka pod doniczkę na kółkach Ø 28 cm...
  47,99 zł

  Metalowa podstawka pod duże donice, jeżdżąca na kółkach. Pozwala na przesuwanie ciężkich kwiatów, nie uszkadzając podłogi.

  Metalowa podstawka pod duże donice, jeżdżąca na kółkach. Pozwala na przesuwanie ciężkich kwiatów, nie uszkadzając podłogi.

  Wyprzedany
  I
 • Łopatka do przesadzania roślin doniczkowych TK5085
  21,99 zł
  Łopatka do przesadzania roślin...
  21,99 zł

  Łopatka do roślin doniczkowych ułatwi przesadzanie kwiatów domowych. Stal nierdzewna jest lekka i odporna na działanie wody.

  Łopatka do roślin doniczkowych ułatwi przesadzanie kwiatów domowych. Stal nierdzewna jest lekka i odporna na działanie wody.

 • Łopatka składana do przesadzania roślin doniczkowych TK5089
  24,99 zł
  Łopatka składana do przesadzania roślin...
  24,99 zł

  Łopatka do roślin doniczkowych ułatwi przesadzanie kwiatów domowych. Stal nierdzewna jest lekka i odporna na działanie wody.

  Łopatka do roślin doniczkowych ułatwi przesadzanie kwiatów domowych. Stal nierdzewna jest lekka i odporna na działanie wody.

 • Nabieraczka do ziemi SCANDI black
  13,99 zł
  Nabieraczka do ziemi SCANDI black
  13,99 zł

  Modna nabieraczka do ziemi ułatwi przesadzanie roślin domowych. Plastik jest lekki i odporny na działanie wody. Narzędzie przyspieszy sadzenie roślin do nowych doniczek, zmniejszy też ilość koniecznych prac porządkowych.

  Modna nabieraczka do ziemi ułatwi przesadzanie roślin domowych. Plastik jest lekki i odporny na działanie wody. Narzędzie przyspieszy sadzenie roślin do...

 • Podstawka pod doniczkę na kółkach Ø 29 cm IPMR300
  33,99 zł
  Podstawka pod doniczkę na kółkach Ø 29 cm...
  33,99 zł

  Podstawka pod duże donice, jeżdżąca na kółkach. Pozwala na przesuwanie ciężkich kwiatów, nie uszkadzając podłogi.

  Podstawka pod duże donice, jeżdżąca na kółkach. Pozwala na przesuwanie ciężkich kwiatów, nie uszkadzając podłogi.

 • Podstawka pod doniczkę na kółkach Ø 39 cm IPMR400
  39,99 zł
  Podstawka pod doniczkę na kółkach Ø 39 cm...
  39,99 zł

  Podstawka pod duże donice, jeżdżąca na kółkach. Pozwala na przesuwanie ciężkich kwiatów, nie uszkadzając podłogi.

  Podstawka pod duże donice, jeżdżąca na kółkach. Pozwala na przesuwanie ciężkich kwiatów, nie uszkadzając podłogi.

 • Podstawka pod doniczkę na kółkach Ø 28 cm WOOD NG127
  33,99 zł
  Podstawka pod doniczkę na kółkach Ø 28 cm...
  33,99 zł

  Praktyczna drewniana podstawka pod donice to sprytny gadżet. Podstawka na kółkach ułatwi przesuwanie ciężkich kwiatów, przy sprzątaniu lub zmianie lokalizacji rośliny.

  Praktyczna drewniana podstawka pod donice to sprytny gadżet. Podstawka na kółkach ułatwi przesuwanie ciężkich kwiatów, przy sprzątaniu lub zmianie...

  Wyprzedany
  I
 • Opaski zaciskowe do podpinania roślin 50 szt.
  7,99 zł
  Opaski zaciskowe do podpinania roślin 50 szt.
  7,99 zł

  Opaski zaciskowe zapewnią solidne wsparcie roślinom pnącym i zwisającym. Łatwa regulacja, wytrzymały materiał i zielony kolor, sprawią, że szybko i dyskretnie podepniesz pnącza do podpory.

  Opaski zaciskowe zapewnią solidne wsparcie roślinom pnącym i zwisającym. Łatwa regulacja, wytrzymały materiał i zielony kolor, sprawią, że szybko i...

 • Mini sekator do pielęgnacji roślin czarny
  6,49 zł
  Mini sekator do pielęgnacji roślin czarny
  6,49 zł

  Mini sekator zapewni precyzję cięcia oraz wygodę użytkowania podczas przycinania pędów roślin. Kieszonkowy rozmiar pozwoli na pobranie sadzonek czy wycięcie zmian z liścia jednym ruchem ręki.

  Mini sekator zapewni precyzję cięcia oraz wygodę użytkowania podczas przycinania pędów roślin. Kieszonkowy rozmiar pozwoli na pobranie sadzonek czy wycięcie...

  Wyprzedany
  I
 • Opaska na rzepie do podpinania roślin z perforacją 200 x 1,25 cm
  5,99 zł
  Opaska na rzepie do podpinania roślin z...
  5,99 zł

  Rzep do podpinania roślin pozwala na podpinanie roślin do podpór, tyczek oraz palików, chroniąc tym samym delikatne pędy przed uszkodzeniami i umożliwiając odpowiednie ich prowadzenie. 

  Rzep do podpinania roślin pozwala na podpinanie roślin do podpór, tyczek oraz palików, chroniąc tym samym delikatne pędy przed uszkodzeniami i umożliwiając...

 • Aplikator wody 250 ml do wilgotnych pali i małych roślin
  11,99 zł
  Aplikator wody 250 ml do wilgotnych pali i...
  11,99 zł

  Konweka - nawadniacz będzie idealna do nawadniania małych roślin oraz pali z mchem. Specjalny cienki aplikator zapobiega przypadkowemu rozpryskiwaniu poza doniczkę, a miarka z podziałką pozwala precyzyjnie odmierzyć jej ilość.

  Konweka - nawadniacz będzie idealna do nawadniania małych roślin oraz pali z mchem. Specjalny cienki aplikator zapobiega przypadkowemu rozpryskiwaniu poza...

 • Transparentna oddychająca doniczka z perforacją — rozmiar do wyboru
  7,99 zł
  Transparentna wysoka doniczka z perforacją...
  7,99 zł

  Masz już dość walki z przelanymi roślinami? A może potrzebujesz odpowiednich doniczek dla epifitów takich jak storczyki, Rhipsalisy, Epiphyllum, Aeschynanthus, Anthurium i wiele innych? Postaw na doniczki z dodatkową perforacją, a twoje rośliny odetchną!

  Masz już dość walki z przelanymi roślinami? A może potrzebujesz odpowiednich doniczek dla epifitów takich jak storczyki, Rhipsalisy, Epiphyllum,...

 • Rękawiczki do przesadzania i pielęgnacji roślin
  2,99 zł
  Rękawiczki do przesadzania i pielęgnacji...
  2,99 zł

  Rękawiczki do przesadzania i pielęgnacji roślin to przydatne akcesorium, które doceni każdy, kto regularnie przesadza czy przycina rośliny doniczkowe. Są lekkie i elastyczne, dzięki czemu łatwiej dopasowują się do kształtu naszych dłoni, zapewniając komfortową pracę. Powłoka antypoślizgowa zapobiegnie wyślizgiwaniu się narzędzi z rąk, zabezpieczy też...

  Rękawiczki do przesadzania i pielęgnacji roślin to przydatne akcesorium, które doceni każdy, kto regularnie przesadza czy przycina rośliny doniczkowe. Są...

 • Lep na ziemiórki 12 szt. MONSTERA – pułapka na owady latające
  14,99 zł
  Lep na ziemiórki 12 szt. MONSTERA –...
  14,99 zł

  Żółty lep na ziemiórki i inne owady latające łączy w sobie łatwość użycia, skuteczność i estetykę. Przyjemna dla oka forma nawiązująca do liścia monstery zapewnia ergonomię kształtu, która w parze z kompaktowym rozmiarem pułapki umożliwia wygodne stosowanie go nawet w mniejszych doniczkach. Ponadto, lep jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt, dzięki czemu...

  Żółty lep na ziemiórki i inne owady latające łączy w sobie łatwość użycia, skuteczność i estetykę. Przyjemna dla oka forma nawiązująca do liścia monstery...

  Wyprzedany
  I
 • Siatka drenażowa do doniczki 20 szt.
  Nowy
  6,49 zł
  Siatka drenażowa do doniczki 20 szt.
  6,49 zł

  Siatka drenażowa do doniczki zapobiega wypadaniu ziemi. Elastyczna i łatwa w montażu, idealnie dopasowuje się do różnych rozmiarów doniczek.

  Siatka drenażowa do doniczki zapobiega wypadaniu ziemi. Elastyczna i łatwa w montażu, idealnie dopasowuje się do różnych rozmiarów doniczek.

 • Transparentna oddychająca doniczka z perforacją niska — rozmiar do wyboru
  Nowy
  8,99 zł
  Transparentna niska doniczka z perforacją...
  8,99 zł

  Przezroczyste doniczki z perforacjami, pomagają kontrolować stan korzeni, zapewniają optymalną cyrkulację powietrza i eliminują nadmiar wody z podłoża. Dzięki temu nasze rośliny są zdrowsze i lepiej rosną.

  Przezroczyste doniczki z perforacjami, pomagają kontrolować stan korzeni, zapewniają optymalną cyrkulację powietrza i eliminują nadmiar wody z podłoża....

 • Oddychające transparentne wkłady do uprawy roślin — rozmiar do wyboru
  Nowy
  5,99 zł
  Oddychające transparentne wkłady do uprawy...
  5,99 zł

  Przeźroczysta, oddychająca doniczka do uprawy roślin, z licznymi perforacjami zapewniającymi właściwy przepływ powietrza oraz wody dla optymalnego rozwoju rośliny.

  Przeźroczysta, oddychająca doniczka do uprawy roślin, z licznymi perforacjami zapewniającymi właściwy przepływ powietrza oraz wody dla optymalnego rozwoju...

 • Listki samoprzylepne do prowadzenia pnączy po ścianie 10 szt
  Nowy
  6,99 zł
  Listki samoprzylepne do prowadzenia pnączy...
  6,99 zł

  Zielone klipsy do prowadzenia pnączy, idealne dla miłośników roślin, którzy chcą zaaranżować swoje ściany w sposób zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny.

  Zielone klipsy do prowadzenia pnączy, idealne dla miłośników roślin, którzy chcą zaaranżować swoje ściany w sposób zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny.

 • Pędzel do usuwania kurzu z liści
  Nowy
  8,99 zł
  Pędzel do usuwania kurzu z liści
  8,99 zł

  Pędzel do czyszczenia liści roślin doniczkowych. Funkcjonalne i estetyczne narzędzie z miękkim włosiem, zapewniające bezpieczne i skuteczne oczyszczanie.

  Pędzel do czyszczenia liści roślin doniczkowych. Funkcjonalne i estetyczne narzędzie z miękkim włosiem, zapewniające bezpieczne i skuteczne oczyszczanie.

  Wyprzedany
  I
 • Wskaźnik wilgotności podłoża
  Nowy
  29,99 zł
  Wskaźnik wilgotności podłoża
  29,99 zł

  Wskaźnik wilgotności podłoża, higrometr to urządzenie, które pomaga lepiej kontrolować podlewanie roślin zgodnie z ich potrzebami i warunkami panującymi w domu. Zobacz jak łatwo można sobie usprawnić ich podlewanie.

  Wskaźnik wilgotności podłoża, higrometr to urządzenie, które pomaga lepiej kontrolować podlewanie roślin zgodnie z ich potrzebami i warunkami panującymi w...

  Wyprzedany
  I

Graptopetalum amethystinum, inaczej też zwany różowym kamieniem księżycowym, to kolejny ciekawy sukulent o zaokrąglonych, jajowatych liściach. Rozrasta się w krótko-pędowe kępy ze ściśle przylegającymi do siebie liśćmi. Spośród wielu różowych roślin doniczkowych wyróżnia się nie tylko pokrojem, ale również interesującym, delikatnym, zaróżowionym kolorem skórki liści. Kolor jest tym intensywniejszy, im więcej światła dociera do liści. W okresie zimowym młode liście ze względu na ograniczoną ilość słońca, zmieniają barwę na srebrzystą. Starsze osobniki wytwarzają ciekawie zbudowane kwiaty w postaci baldachów z drobnymi, gwiazdkowatymi kwiatami. Ta różowa roślina doniczkowa rośnie wolno zachowując stale piękny, kompaktowy pokrój. Łatwa uprawa ogranicza się przede wszystkim do zapewnienia odpowiedniego kamienistego podłoża o dobrym drenażu w szerokiej płytkiej doniczce na dobrze nasłonecznionym stanowisku i oszczędnego podlewania. Ze względu na możliwość ścierania woskowatego nalotu, który nadaje liściom barwę należy unikać dotykania liści.

Pachyveria 'Powder Puff' to niezwykły sukulent zachwycający atrakcyjnym pokrojem oraz przepięknym ubarwieniem. Dorasta do około 15 cm wysokości, posiada grube, mięsiste, wydłużone liście, zebrane w efektowne rozety, osadzone na krótkich łodyżkach. Gładka powierzchnia blaszki liściowej pokryta jest pudrowym nalotem, który chroni roślinę przed palącym słońcem i utratą wody oraz zapewnia jej niesamowity, srebrzysto-niebieski odcień. Przy dużej ilości słońca oraz spadkach temperatur ulistnienie nabiera delikatnych, fioletowo-różowych rumieńców. W lecie na dłuższych łodyżkach ponad ulistnieniem pojawiają się śliczne, pomarańczowe kwiaty w kształcie dzwoneczków. Pachyveria jest różową rośliną doniczkową niewymagającą, niezwykle odporną na silne nasłonecznienie oraz susze.

Sedum suaveolens to sukulent pochodzący z Meksyku. Charakteryzuje się jasnymi, niebiesko-białymi liśćmi, które przy większej ilości słońca mogą nabierać delikatnych, różowych rumieńców. Liście opisywanej różowej rośliny doniczkowej mają piękny, pastelowy odcień, a ułożone są w okazałe, dekoracyjne rozety. Z wnętrza kępy wyłaniają się rozłogi, na bazie których powstają nowe rozety, tworząc w efekcie ciasno upakowany kopiec. Z rozety wyrasta również krótki kwiatostan, sięgający delikatnie poza krawędzie liści, ze słodko pachnącymi białymi kwiatami. Różowa roślina doniczkowa wyrasta do 45 cm wysokości, podczas gdy rozety osiągają szerokość do 20 cm. Sedum suaveolens jest pięknym gatunkiem, idealnym przede wszystkim do kompozycji z innymi sukulentami. Oczywiście roślina ta jest łatwa w uprawie, odporna na suszę, nie lubi więc nadmiaru wody. Uprawiana powinna być w nasłonecznionym stanowisku na przepuszczalnym podłożu. W okresie wegetacji zalecane jest stosowanie nawozu do kaktusów. Reasumując ta różowa roślina doniczkowa będzie oryginalną, modną ozdobą każdego wnętrza.

Różowe rośliny doniczkowe -jak dobrać doniczkę i osłonkę?

Kolorystycznie! Róż świetnie zaprezentuje się w połączeniu z klasyką barwną: bielą, szarością i czernią. Pastelowy błękit, orzeźwiająca mięta czy rozbielona żółć to inspirujące i modne propozycje na donice z różową rośliną doniczkową. Dla wydobycia kontrastu można wybrać osłonkę w kolorze intensywnej zieleni, bordo czy granatu. Oczywiście róż można też łączyć z jasnym drewnem, betonem i marmurem. Takie połączenia mimo, że wydają się nieoczywiste, doskonale sprawdzą się w towarzystwie różowych roślin. Efektownym akcentem może być też pasek złota lub srebra. Na pewno różową roślinę doniczkową podkreśli… różowa osłonka! Różu nigdy za wiele! Bawmy się tym kolorem, wnosi on bowiem radość do naszych wnętrz!