Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Echeveria setosa var. deminuta Eszeweria

Cena: 8,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-01744-NA-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Echeveria setosa var. deminuta Eszeweria

Piękny sukulent z Meksyku o jaskrawoczerwonych kwiatach, nazywany potocznie Meksykańskimi Fajerwerkami. Tworzy zwarte i foremne rozety z drobnych, mięsistych liści.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Eszeweria omszona 'Deminuta' - sukulenty

Echeveria setosa w naturze rośnie na południu Meksyku. Jest efektownym sukulentem o ciekawej zmienności kolorystycznej liści i wyrazistej barwie kwiatów. Tworzy przyziemne, niewielkie i zaokrąglone rozety z mięsistych i drobnych liści. Rozety mają ok. 3 cm średnicy i ułożone są gęsto obok siebie, tworząc zwarte skupiska. Pojedyncze liście są małe, wypukłe z kępką połyskujących włosków na końcach i mają zielono- niebieskawe zabarwienie. Przy niższej temperaturze przybierają czerwonych i pomarańczowych rumieńców, co nadaje rozetom malowniczego wyglądu. Eszeweria omszona zakwita czerwono-żółtymi, drobnymi dzwonkowatymi kwiatami, które skupione są w rozgałęzionych kwiatostanach i unoszą się ponad rozetami na wysokich ok. 20 cm, bordowych łodyżkach. Ognista barwa kwiatów wzniesiona punktowo nad rozetami budzi skojarzenie z pokazem sztucznych ogni, z tego powodu Echeveria setosa nazywana jest potocznie Meksykańskimi Fajerwerkami.

Walory eszewerii setosa:

 • małe urocze rozety
 • atrakcyjne, niebiesko - zielone ubarwienie z czerwonymi rumieńcami
 • jaskrawo – czerwone kwiaty przypominające fajerwerki
 • roślina łatwa w uprawie
 • sukulent dla kolekcjonerów

Wymagania Echeverii 

 • podłoże zdrenowane, suche
 • podlewanie oszczędne
 • podłoże do kaktusów w dobrym drenażem
 • stanowisko jasne, słoneczne
 • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji
 • przesadzanie rzadkie

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość do 10 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów czerwony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Echeveria setosa var. deminuta Eszeweria

Echeveria setosa var. deminuta Eszeweria

Piękny sukulent z Meksyku o jaskrawoczerwonych kwiatach, nazywany potocznie Meksykańskimi Fajerwerkami. Tworzy zwarte i foremne rozety z drobnych, mięsistych liści.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty