Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Sedeveria letizia Sedeweria

Cena: 11,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-01678-NA-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Sedeveria letizia Sedeweria

Połączenie rozchodnika z eszewerią! Urocza i mało znana sedeveria tworzy rozgałęziony pokrój z rozetami umieszczonymi na szczytach pędów. Gratka dla miłośników sukulentów!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Sedeweria letizia - sukulenty

Sedeveria letizia jest uroczym, niewielkim i mało znanym sukulentem, którego można pomylić z eszewerią lub rozchodnikiem i nie bez przyczyny, ponieważ jest hybrydą międzygatunkową powstałą właśnie z rozchodnika i eszewerii. To ciekawe połączenie świetnie odzwierciedla jej nazwa, która jest zlepkiem nazw obu roślin. Sedeveria letizia tworzy rozgałęziający się u podstawy pokrój. Na szczytach wydłużonych i bezlistnych pędów unoszą się małe rozety o średnicy 5-6 cm. Każda rozetka, w zależności od etapu wzrostu, może składać się z 22-50 zielonych, jajowato- łopatkowatych i mięsistych liści. Starsze pędy są bezlistne. Jest to spowodowane tym, że starsze liście z czasem odpadają i odsłaniają nagie pędy. Nowe rozety wyrastają u podstawy rośliny, a po czasie powielają los starszych rozet. W ten sposób tworzy się ciekawy, mocno rozgałęziony pokrój z wieloma rozetami unoszącymi się na nagich pędach. W chłodniejszej temperaturze liście potrafią przybierać czerwone i purpurowe rumieńce. Sedeveria letizia zakwita drobnymi białymi kwiatami, z lekkim różowym zabarwieniem na płatkach. Są one zebrane w luźne kwiatostany, unoszące się ponad rozetami na różowawych, długich łodyżkach. Sedeveria jest rośliną rzadko spotykaną w sprzedaży i z pewnością wzbogaci każdą kolekcję sukulentów.

Walory Sedeverii Letizia

  • hybryda powstała z połączenia rozchodnika i eszewerii
  • rozgałęziony pokrój z wieloma efektownymi rozetami
  • wzniesione pędy
  • drobne białe kwiaty
  • roślina łatwa w uprawie
  • rarytas dla kolekcjonerów

Wymagania Sedewerii

  • stanowisko jasne, nasłonecznione
  • oszczędne podlewanie, nie lubi nadmiaru wody
  • przepuszczalne podłoże
  • w okresie wegetacji zalecane stosowanie nawozu do kaktusów

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość do 10 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Sedeveria letizia Sedeweria

Sedeveria letizia Sedeweria

Połączenie rozchodnika z eszewerią! Urocza i mało znana sedeveria tworzy rozgałęziony pokrój z rozetami umieszczonymi na szczytach pędów. Gratka dla miłośników sukulentów!

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty