Echeveria 'Luella'

Cena: 11,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02750-NA-K2

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Echeveria 'Luella'

Czarujący sukulent w formie zwartej, niewielkiej rozety, urzekający zielono – różowym wybarwieniem. Rozrasta się tworząc grupę rozet. Łatwy w uprawie, na słoneczne stanowiska.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Eszeweria 'Luella' - kolorowy sukulent

Eszeweria 'Luella' to propozycja dla osób szukających rośliny łatwej w uprawie, mało wymagającej, a jednocześnie olśniewającej widowiskowym wybarwieniem. Tworzy zwartą, niewielką rozetę mięsistych, ciasno ułożonych i przylegających do siebie u podstawy liści, które przyciągają wzrok zielono-różową barwą. W zależności od ilości światła, roślina może zmieniać kolor z jasnożółtego na zielony i różowy z ciepłym, brzoskwiniowo-koralowym odcieniem. Pojedyncze rozety w miarę wzrostu wytwarzają pięknie uformowane i ciasno przylegające do siebie rozety potomne, co efekcie daje zwarte skupisko nowych roślin, które wypełniają szczelnie doniczkę. Eszeweria 'Luella' prezentuje się wspaniale w aranżacjach z innymi barwnymi sukulentami, a szczególnie w towarzystwie innych eszewerii. Aby liście miały intensywne wybarwienie i duży procent różu roślina powinna być uprawiana na słonecznym stanowisku. Jej forma i barwa z pewnością skradnie serce nie tylko miłośnikom sukulentów. Urzekający wygląd i niewielkie wymagania sprawiają, że będzie świetną rośliną dla początkujących.

Walory eszewerii 'Luella':

 • piękna forma rozety
 • atrakcyjne, zielono-różowe wybarwienie
 • tworzy skupisko wielu rozet
 • roślina na słoneczne stanowisko
 • w lecie możliwość uprawy na balkonie lub patio
 • do kompozycji z innymi sukulentami
 • sukulent łatwy w uprawie

Wymagania Echeverii:

 • miejsce jasne, słoneczne
 • podlewanie oszczędne
 • ziemia, przepuszczalna, przewiewna
 • nawożenie odżywkami do kwiatów domowych
 • rzadkie i niezbyt obfite podlewanie

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Echeveria 'Luella'

Echeveria 'Luella'

Czarujący sukulent w formie zwartej, niewielkiej rozety, urzekający zielono – różowym wybarwieniem. Rozrasta się tworząc grupę rozet. Łatwy w uprawie, na słoneczne stanowiska.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty