Czas realizacji zamówienia to aktualnie 3-4 dni. Brak możliwości modyfikacji zamówień!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Echeveria tolimanensis

Cena: 9,99 zł

2-A-06-00512-VP-K1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Echeveria tolimanensis

Pochodzący z Meksyku unikatowy sukulent o ciekawym pokroju oraz pięknym ubarwieniu. Zbudowany jest z zakrzywionych, grubych, prawie cylindrycznych, mięsistych liści, budową przypominających liście pachyphytum. Ma pokrój wzniesiony i w przeciwieństwie do większości eszewerii nie tworzy typowej rozety. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Echeveria tolimanensis -sukulenty

Pochodzący z Meksyku unikatowy sukulent o ciekawym pokroju oraz pięknym ubarwieniu. Zbudowany jest z zakrzywionych, grubych, prawie cylindrycznych, mięsistych liści, budową przypominających liście Pachyphytum. Ma pokrój wzniesiony i w przeciwieństwie do większości eszewerii nie tworzy typowej rozety. Uzyskuje najpierw ciekawy, kolczasty kształt, a następnie przybiera postać rozgałęzionego krzewu z wieloma łodygami. Osiąga wysokość około 25-30 cm oraz podobną szerokość. Liście mają długość około 4-8 cm i mają tendencję do odpadania. Wyróżniają się one niesamowitym, fioletowo-niebieskawym ubarwieniem. Biały nalot pokrywający powierzchnię blaszki liściowej chroni roślinę przed zbyt silnym nasłonecznieniem nadaje jej cudowny, pastelowy odcień. W momencie kwitnienia na wzniesionych pędach ponad ulistnieniem pojawiają się niewielkie, czerwone kwiaty w kształcie dzwoneczków. Echeveria tolimanensis świetnie wygląda w towarzystwie innych sukulentów. Jest to bardzo ciekawy i rzadko spotykany sukulent, który będzie wspaniałą ozdobą słonecznego parapetu.

Walory Echeverii tolimanensis

  • piękny, oryginalny wygląd
  • ciekawe ubarwienie
  • grube, mięsiste, cylindryczne liście
  • kompaktowe rozmiary
  • łatwa, nieskomplikowana uprawa

Wymagania eszewerii tolimanensis

  • stanowisko w pełnym słońcu, idealny jest parapet od południowej strony
  • podłoże przepuszczalne, nie pozwalające na zastój wody w donicy, która mogłaby doprowadzić do gnicia korzeni - można skorzystać z gotowych mieszanek przeznaczonych dla sukulentów
  • umiarkowane podlewanie, zimą należy je znacznie ograniczyć
  • usuwanie martwych liści zapobiega rozwoju chorób i szkodników

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

                  

Zdjęcie sadzonki Echeverii tolimanensis

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liściniebieski
Kolor kwiatówczerwony
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójrozety
Kategoria odporności na chłódD -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Echeveria tolimanensis

Echeveria tolimanensis

Pochodzący z Meksyku unikatowy sukulent o ciekawym pokroju oraz pięknym ubarwieniu. Zbudowany jest z zakrzywionych, grubych, prawie cylindrycznych, mięsistych liści, budową przypominających liście pachyphytum. Ma pokrój wzniesiony i w przeciwieństwie do większości eszewerii nie tworzy typowej rozety. 

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem