Jak chronimy rośliny przed chłodem? Bezpieczna wysyłka z ogrzewaczem  Sprawdź

Tradescantia sillamontana 'Variegata' Trzykrotka

Cena: 15,99 zł


2-A-06-04703-GA-K1

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Tradescantia sillamontana 'Variegata' Trzykrotka

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Trzykrotka włochata 'Variegata' 

Tradescantia sillamontana variegata dzięki aksamitnej fakturze i atrakcyjnemu ubarwieniu liści jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych trzykrotek. W naturze gatunek ten rośnie na suchych terenach w północno- wschodnim Meksyku, można go także spotkać w Hiszpanii i we Włoszech. Liście ułożone są na pędach naprzemiennie, tworząc początkowo wzniesione kolumny. Z czasem pędy wydłużają się i przewieszają przez brzegi doniczki. Białe włoski pokrywają wszystkie naziemne części rośliny, tworząc efekt gęstej pajęczynki, szczególnie widoczny na wierzchniej stronie blaszek liściowych. Ta aksamitna powłoka chroni trzykrotkę przed bezpośrednim nasłonecznieniem i nadmiernym wyparowaniem wody. Liście są ozdobione żółtymi i zielonymi, nieregularnymi paskami, a w niektórych miejscach mogą również przybrać różową barwę. Ozdobą rośliny są także niewielkie, ale urokliwe kwiaty, które pojawiają się latem na szczytach pędów lub w kącikach przy liściach. Ich korona składa się z trzech jasnofioletowych płatków, które ładnie kontrastują z żółtymi pręcikami. Z wiekiem pędy mogą ogołacać się od dołu i roślina traci estetyczny wygląd, dlatego warto ją wtedy przyciąć i odmłodzić, najlepiej ukorzeniając nowe sadzonki pobrane ze szczytów ulistnionych pędów. Trzykrotka sillamontana jest rośliną łatwą i wdzięczną w uprawie domowej, szczególnie polecaną dla poczatkujących i zapominalskich ogrodników.

Tradescantia 'Variegata' - walory:

  • aksamitne liście pokryte włoskami
  • trójbarwne, pasiasty deseń
  • żółte, różowe i zielone ubarwienie
  • jasnofioletowe kwiaty
  • małe wymagania, łatwa pielęgnacja

Trzykrotka 'Variegata' - pielęgnacja (uprawa)

Trzykrotka może przebywać zarówno w bezpośrednim, jak i pośrednim świetle słonecznym. Należy podlewać ją regularnie, ale tylko wtedy gdy górna warstwa podłoża jest sucha. Aby zachować kolor liści i zapobiegać chorobom grzybiczym, podlewanie rośliny należy wykonywać od dołu, a liści nie należy spryskiwać wodą. Co jakiś czas należy przycinać roślinę, dzięki temu przyspieszymy jej wzrost, przez co stanie się bardziej gęsta. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.  Warto zmniejszyć o połowę dawkę zalecaną przez producenta.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów fioletowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód D -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Tradescantia sillamontana 'Variegata' Trzykrotka

Tradescantia sillamontana 'Variegata' Trzykrotka

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg