Haworthia gracilis Haworsja

Cena: 7,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02592-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Haworthia gracilis Haworsja

Niewielki, kompaktowy sukulent w formie zwartej i symetrycznej rozety. Zachwyca jasnozielonymi, mięsistymi i półprzezroczystymi liśćmi. Roślina łatwa w uprawie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Haworsja gracilis -sukulenty do cienia

Haworthia gracilis jest niewielkim, kompaktowym sukulentem, który pochodzi z Afryki Południowej. Tworzy formę niskiej i symetrycznej rozety o średnicy ok. 6 – 8 cm, złożonej z jasnozielonych, mięsistych i szklistych liści, które wznoszą się niemal pionowo, zwłaszcza w środku rozety. Liście mają 3-4 cm długości, są dosyć grube i ciasno rozmieszczone obok siebie. Dolna strona liści jest mocno wypukła, a wierzchnia płaska, przez co ich forma przypomina połówki przekrojonego kawona. Wierzchołki liści wykończone są drobniutkimi, szpiczastymi końcówkami, natomiast powierzchnia jest gładka, a brzegi zaokrąglone. Charakterystyczne dla haworthia gracilis są półprzezroczyste okienka na liściach, rozmieszczone pomiędzy siatką ciemniejszych linii. Szczególnie widoczne są one na wierzchołkach liści, gdzie zajmują sporą powierzchnię - dzięki nim roślina może pobierać więcej światła. Najbardziej ozdobna jest rozetkowata forma rośliny, jej szkliste i przezroczyste liście, ale dekoracyjnym dodatkiem są też drobne, białe kwiaty, zebrane w luźny, groniasty kwiatostan, unoszący się na wysokości 20 cm ponad rozetę liści.

Walory Haworthia gracilis:

 • niewielkie rozmiary
 • pokrój niskiej, symetrycznej i ciasno uformowanej rozety
 • mięsiste, jasnozielone, wzniesione liście
 • półprzezroczyste okienka na liściach
 • drobne, białe kwiaty
 • sukulent łatwy w uprawie
 • roślina idealna dla kolekcjonerów sukulentów

Wymagania Haworsji:

 • parapet o umiarkowanym nasłonecznieniu lub jasne miejsce w pokoju
 • oszczędne podlewanie
 • podłoże przepuszczalne, żwirowe
 • przesadzanie raz na kilka lat
 • w okresie zimowym podlewanie sporadyczne

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Haworthia gracilis Haworsja

Haworthia gracilis Haworsja

Niewielki, kompaktowy sukulent w formie zwartej i symetrycznej rozety. Zachwyca jasnozielonymi, mięsistymi i półprzezroczystymi liśćmi. Roślina łatwa w uprawie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty