Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Echeveria 'Cante'

Cena: 13,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02630-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Echeveria 'Cante'

Sukulent w formie rozety złożonej z dużych, cienkich i mięsistych liści, o niebiesko – zielonym zabarwieniu z biało-lawendowym nalotem i różowymi krawędziami. Urzeka różowopomarańczowymi kwiatami.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Eszeveria 'Cante' -sukulenty kolekcjonerskie

Eszeweria 'Cante' jest efektownym sukulentem pochodzącym z północno-wschodniego Meksyku, który tworzy formę pięknej, foremnej rozety o niebieskawolawendowym wybarwieniu. Dojrzała roślina może osiągać 30 - 40 cm średnicy. Liście są mięsiste, lecz cienkie, dosyć duże, trójkątne i ostro zakończone. Ich powierzchnię pokrywa gruba warstwa woskowego białego nalotu, pod którym kryją się odcienie niebieskiego, liliowego i różowego. Naturalna woskowa warstwa ogranicza wyparowywanie wody z rośliny i jednoczenie nadaje jej mroźnego wyglądu. Dodatkowym smaczkiem jest różowe wykończenie brzegów liści, które zjawiskowo komponuje się z lawendowymi niebieskościami. Echeveria 'Cante' zakwita drobnymi, różowo-pomarańczowymi kwiatami, które skupione są na rozgałęzionych, luźnych kwiatostanach i unoszą się ponad rozetami na ok. 30 cm łodyżkach. Forma i barwa eszewerii 'Cante' z pewnością zachwyci nie tylko miłośników sukulentów. Urzekający wygląd plus niewielkie wymagania sprawiają, że będzie świetną rośliną dla początkujących.

Walory eszewerii 'Cante':

 • efektowne, foremne rozety
 • atrakcyjne, lawendowoniebieskie ubarwienie liści z różowymi brzegami
 • różowo-pomarańczowe kwiaty
 • roślina łatwa w uprawie
 • sukulent dla kolekcjonerów

Wymagania Echeverii:

 • podłoże zdrenowane, suche
 • podlewanie oszczędne
 • podłoże do kaktusów w dobrym drenażem
 • stanowisko jasne, słoneczne
 • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji
 • przesadzanie rzadkie

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści niebieski
Kolor kwiatów pomarańczowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Echeveria 'Cante'

Echeveria 'Cante'

Sukulent w formie rozety złożonej z dużych, cienkich i mięsistych liści, o niebiesko – zielonym zabarwieniu z biało-lawendowym nalotem i różowymi krawędziami. Urzeka różowopomarańczowymi kwiatami.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty