Crassula retusa Grubosz

Cena: 24,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-09-02633-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Crassula retusa Grubosz

Niski grubosz o zwartym i gęstym pokroju. Drobne, mięsiste liście mają trójkątny kształt, czerwoną barwę i układają się w uroczy wzór maleńkich gwiazdek. Sukulent łatwy w uprawie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Grubosz retusa -niskie sukulenty kolekcjonerskie

Crassula retusa to uroczy, niewielki sukulent, który pochodzi z Południowej Afryki i Namibii. W naturze tworzy niskie, niezbyt rozległe kobierce o wysokości od 3 do 8 cm. W uprawie doniczkowej z czasem będzie wypełniał po brzegi całą doniczkę, tworząc nieco kopulastą, ale niziutką i zwartą darń. Malutkie, trójkątne, szpiczaste liście okrywają ciasno krótkie pędy, wyrastając krzyżowo jeden nad drugim. W efekcie tworzy się uroczy wzór drobnych gwiazdek. Urzekająca jest też barwa liści - od jasno do ciemnozielonych z czerwonymi przebarwieniami na obrzeżach, które często oblewają nawet całą powierzchnię liści. Niski wzrost i mięsiste liście pomagają roślinie zatrzymywać przez dłuższy czas wilgoć w podłożu, dlatego jest to świetna roślina dla osób zapominających o podlewaniu. Crassula retusa wzbogaci każdą kolekcję sukulentów, będzie też znakomitą rośliną na niewielkie i ciasne słoneczne parapety, gdyż zajmuje mało miejsca.

Walory Crassula retusa:

  • niski wzrost
  • gęsty i zwarty pokrój
  • czerwono-zielona kolorystyka
  • drobne, mięsiste, trójkątne liście tworzące gwiazdkowaty układ
  • niewielkie rozmiary
  • sukulent łatwy w uprawie – dla zapominalskich

 Wymagania grubosza : 

  • duża ilość dziennego światła, lecz latem należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce
  • podlewanie oszczędne
  • podłoże przepuszczalne, dobrze zdrenowane
  • oszczędne nawożenie tylko w okresie wzrostu wiosną i latem

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Crassula retusa Grubosz

Crassula retusa Grubosz

Niski grubosz o zwartym i gęstym pokroju. Drobne, mięsiste liście mają trójkątny kształt, czerwoną barwę i układają się w uroczy wzór maleńkich gwiazdek. Sukulent łatwy w uprawie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty