Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Crassula volkensii f. variegata Grubosz

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02648-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Crassula volkensii f. variegata Grubosz

Atrakcyjnie wybarwiony grubosz o mięsistych, wydłużonych, kremowo-zielonych liściach z różowym wybarwieniem. Sukulent o niskim wzroście, łatwy w uprawie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Grubosz volkensii f. variegata -sukulenty kolekcjonerskie

Crassula volkensii f. variegata to nisko rosnący sukulent z Afryki Południowej, który osiąga ok. 15 cm wysokości. Młode, czerwono –różowe pędy są wyprostowane, z czasem lekko przechylają się na boki. Ulistnione są drobnymi, wydłużonymi, mięsistymi liśćmi o długości 3 cm i szerokości 1,5 cm. Najbardziej przyciąga wzrok jego atrakcyjne wybarwienie. Przez środek blaszki liściowej zarysowany jest zielony pas, który otaczają z obu stron kremowe marginesy. Zauważalne są również drobne, ciemne plamki i kropeczki. Całość oblana jest delikatnym różowym pąsem, przy czym brzegi liści intensywnie podkreślone są na czerwono – różowo. Przy silnym świetle słonecznym liście nabierają wyrazistego, różowego zabarwienia. Crassula volkensii f. variegata zakwita zwykle wiosną białymi, drobnymi, gwiazdkowatymi kwiatami, wyrastającymi na krótkich łodyżkach. W uprawie domowej kwitnienie może być rzadkie, ale nie jest zupełnie wykluczone. Ten grubosz to świetna propozycja zarówno dla osób kolekcjonujących ciekawe sukulenty, jak i dla szukających niewielkich, niewymagających roślin na słoneczne stanowisko.

Walory Crassuli volkensii f. variegata:

  • niski wzrost
  • zielono- kremowe i różowe wybarwienie
  • drobne, białe kwiaty
  • roślina łatwa w uprawie
  • rarytas dla miłośników sukulentów

Wymagania Grubosza:

  • jasne stanowisko 
  • podlewanie oszczędne
  • przepuszczalne podłoże np. ziemia ogrodnicza z dodatkiem piasku i żwiru bądź perlitu
  • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji
  • w okresie zimowym należy zaprzestać podlewania

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Crassula volkensii f. variegata Grubosz

Crassula volkensii f. variegata Grubosz

Atrakcyjnie wybarwiony grubosz o mięsistych, wydłużonych, kremowo-zielonych liściach z różowym wybarwieniem. Sukulent o niskim wzroście, łatwy w uprawie.

Podobne produkty