Opuntia quitensis Opuncja

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02653-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Opuntia quitensis Opuncja

Opuncja o podłużnych, grubych, mięsistych pędach i rozkrzewionym pokroju. Zachwyca pomarańczowymi kwiatami. Sukulent o niewielkich wymaganiach, łatwy w uprawie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Opuncja quitensis - ozdobna z kwiatów

Opuntia quitensis pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie porasta niższe piętra Andów, głównie w Ekwadorze i Peru. Nazwa gatunku quitensis pochodzi od nazwy stolicy Ekwadoru – Quito. W naturze opuncja ta tworzy gęste zarośla z mocno rozgałęzionymi pędami, osiągające ok. 3 m wysokości. Pojedyncze człony są odwrotnie jajowate do prawie okrągłych, wydłużone i dosyć grube. Osiągają od 6 do 30 cm długości i od 5 do 13 cm szerokości. Ubarwione są na szaro-zielono, a ich błyszcząca powierzchnia sprawia, że wyglądają jakby były wykonane z tworzywa sztucznego. Pędy są uzbrojone w maleńkie, kremowe glochidy o długości 2 - 4 milimetrów, wyrastające z równomierne ułożonych areol. Na niektórych pędach, głównie w ich górnych częściach, widoczne są także długie ciernie. Opuntia quitensis zakwita na szczytach najmłodszych pędów bardzo efektownymi, intensywnie wybarwionymi, pomarańczowo-czerwonymi kwiatami. Po kwitnieniu tworzą się beczułkowate, początkowo brązowozielone, następnie czerwone owoce o średnicy 2 - 4 cm.

Walory opuncji quitensis:

 • ciekawy pokrój
 • atrakcyjne, grube i wydłużone pędy
 • szaro-zielone wybarwienie i błyszcząca powierzchnia pędów
 • areole z glochidami i cierniami
 • efektowne, pomarańczowo-czerwone kwiaty na szczytach pędów
 • niewielkie wymagania uprawowe i pielęgnacyjne

Wymagania opuncji:

 • stanowisko jasne, dobrze nasłonecznione
 • podlewanie oszczędne
 • podłoże z dobrym drenażem (np. podłoże dla kaktusów z dodatkiem żwirku lub perlitu)
 • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji
 • bardzo mało wymagająca roślina domowa, odporna na suszę i zaniedbania

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów.                                

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów pomarańczowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Opuntia quitensis Opuncja

Opuntia quitensis Opuncja

Opuncja o podłużnych, grubych, mięsistych pędach i rozkrzewionym pokroju. Zachwyca pomarańczowymi kwiatami. Sukulent o niewielkich wymaganiach, łatwy w uprawie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty