Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Opuntia subulata Opuncja

Cena: 7,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02693-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Opuntia subulata Opuncja

Peruwiańska opuncja o kolumnowym i rozkrzewionym pokroju. Cylindryczne zielone pędy pokryte są wałeczkowatymi liśćmi i cierniami. Sukulent łatwy w uprawie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Opucja subulata - kaktusy łatwe w uprawie

Opuntia subulata w naturze rośnie w niższych partiach Andów w Ekwadorze i Peru. Tworzy kolumnowy pokrój i dorasta do 4 metrów wysokości. Gatunek ten w miejscu naturalnego występowania uznawany jest za zagrożony wyginięciem i wpisany na listę CITES. W uprawie doniczkowej wzrost będzie dużo niższy i wolniejszy niż w naturze, a roślina osiągnie maksymalnie 70 cm wysokości. Z czasem utworzy pokrój kolumnowy i mocno rozgałęziony już od postawy pędu. Pędy są wzniesione, mają formę cylindryczną, średnicę 6 – 10 cm i pokryte są zielono- różowymi wałeczkowatymi liśćmi oraz haczykowatymi cierniami. Młodociane okazy mają zielone zabarwienie, natomiast starsze pędy z wiekiem nieco brązowieją. Charakterystyczne dla tego gatunku jest zwieńczenie pędów zielonymi, mięsistymi liśćmi, które skupiają się na wierzchołkach i szybko rozrastają. Opuntia subulata zakwita czerwonymi kwiatami o długości 6 cm, jednak w uprawie domowej kwitnie niechętnie. Po kwitnieniu tworzą się zielone, beczułkowate owoce o długości do 10 cm.

Walory Opuncji subulata:

  • atrakcyjny, kolumnowy i rozkrzewiony pokrój
  • cylindryczne zielone pędy
  • zielono - różowe wałeczkowate liście
  • szybki wzrost
  • sukulent łatwy w uprawie

Wymagania Opuntii:

  • stanowisko słoneczne
  • oszczędne podlewanie dopiero w momencie, gdy wierzchnia warstwa podłoża jest sucha
  • zimą podlewanie należy ograniczyć do minimum
  • podłoże przepuszczalne z dobrym drenażem
  • zasilanie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów.                                 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów czerwony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Opuntia subulata Opuncja

Opuntia subulata Opuncja

Peruwiańska opuncja o kolumnowym i rozkrzewionym pokroju. Cylindryczne zielone pędy pokryte są wałeczkowatymi liśćmi i cierniami. Sukulent łatwy w uprawie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty