Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Hoya carnosa 'Shirley'

Cena: 99,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-Y-15-02786-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hoya carnosa 'Shirley'

Pnącze o mięsistych, błyszczących, zielonych liściach, nakrapianych srebrzystymi cętkami. Zakwita baldachami jasnoróżowych, pachnących kwiatów.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Hoja 'Shirley' - nakrapiana

Hoya 'Shirley' jest wspaniałą propozycją dla hojomaniaków i wzbogaci nawet zasobne kolekcje, gdyż jest odmianą rzadko spotykaną w sprzedaży. Uszczęśliwi również osoby zapracowane, ponieważ nie wymaga zbyt wiele uwagi, a przy tym jest bardzo wdzięczną, zieloną ozdobą wnętrz. Uwielbiana za atrakcyjny, pnący lub przewieszający się pokrój, a przede wszystkim za mięsiste, zielone liście pokryte srebrzystymi cętkami oraz dekoracyjne kwiatostany, które rozkwitając, roztaczają przyjemną woń. Długie pędy ulistnione są mięsistymi, grubymi i sztywnymi liśćmi o błyszczącej powierzchni. Wierzchnia strona blaszki liściowej jest nieregularnie nakrapiana pstrymi, srebrzystymi plamkami. Oprócz ozdobnych cętkowanych liści, hoya 'Shirley' oczarowuje baldachami kwiatostanów, składającymi się jasnoróżowych, woskowatych kwiatów o przyjemnym, słodkim zapachu. Roślina może być prowadzona w formie pnącej przy podporach, pięknie też prezentuje się w wiszących pojemnikach.

Walory hoi 'Shirley':

  • pokrój pnący lub zwisający
  • błyszczące, pstre liście
  • zielono-srebrzyste ubarwienie
  • jasnoróżowe pachnące kwiaty
  • roślina łatwa w uprawie

Wymagania i pielęgnacja Hoi:

Hoya jest łatwą i wdzięczną rośliną w uprawie domowej. Przyzwyczajona w naturze do trudnych warunków, nie wymaga w mieszkaniu nadmiernej pielęgnacji i troski. Warto jednak pamiętać o jej górskim pochodzeniu i potrzebie wysokiej wilgotności powietrza. Preferuje stanowisko ciepłe z dużą ilością rozproszonego światła. Dość dobrze znosi suszę , jednak nie powinno się doprowadzić do całkowitego przesuszenia podłoża. Jest natomiast bardzo wrażliwa na zastój wody i przelanie, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Najlepiej rośnie w przyciasnych pojemnikach, prowadzona przy podporach lub w formie zwisającej. W okresie od wiosny do późnego lata zasilamy nawozem do roślin kwitnących.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów różowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya carnosa 'Shirley'

Hoya carnosa 'Shirley'

Pnącze o mięsistych, błyszczących, zielonych liściach, nakrapianych srebrzystymi cętkami. Zakwita baldachami jasnoróżowych, pachnących kwiatów.